Kişinin yapısına bağlıdır.
Siz sormayın, en sonun da kız size sorsun biz sevgili miyiz ?

öküz modeli;

görsel
ilkokuldayken nereye çıkıyorlar derdim, lisedeyken nereye çıkıyorlar derdim, üniversite bitti hala nereye çıkıyorlar diyorum. ne sikik ismi var la bunun, 30 yaşına geldim kavrayamadım. nereye çıkıyonuz ?
saçmalıktan ibarettir.
bir tanesini birkaç gündür etmeye çalıştığım şeydir.

tanım: insanı zora sokar.
çıkma teklifi kadar gereksiz bir şey daha yoktur. biri ile çıkmak o kişi ile gezebilmek , bir mekanda yemek yiyebilmektir. benimle çıkar mısın yerine söylenebilecek en doğru söz "x mekanda akşam yemeğine ne dersin?" , "falan filme gitmek ister misin?" tarzı sorulardır.
mazide kalan tekliftir.

(bkz: demode)
-benimle allahuekber dağlarına çıkar mısın?
+bana çıkma mı teklif ediyorsun?
--spoiler--
-benimle çıkar mısın?
-nereye?
-diyorum ki bu haftasonu arkadaşlarla dağa çıkıcaz.sen de gelsene.
--spoiler--
kafa yorulmaması gereken amerikan filmlerindeki teklifin türkçeye başarısız bir uyarlamasıdır. artık mazide kaldı böyle telaşlar.
Tamam her şey güzelde 'benimle çıkar mısın' sözü yanlış. Benimle beraber olur musun ya da sevgilim olur musun daha mantıklı. Tabi beraber olmadan önce bir geçmişiniz olması lazım o kişiyle. Çıkıpta karşısına benimle çıkar mısın denir mi hiç.
saçmadır. o an geldiğinde öpüşmek en iyisidir. zira bir kişi talep ettiğinde diğeri hep arz yanlı davranacaktır. yani biri keynesyen ruh haline bürünürken diğeri klasik belki neo-klasik olacaktır. bu koşullar altında ayrılık muhtemelle yüksek sonuçtur. ee o zaman nereye geldik: sınıf farklılığı. önce sınıfının bilincinde olmaya. bundan mütevellit yalnızlık bakidir yalnız bir beynin tasavuru ile das kapital e sarılmak gibi. çıkma teklifi ne la?
ilk çıktığında bir yerlere davet etme pastaneye davet etme anlamında kullanıldığını düşündüğüm hede sonradan çok farklılaştı tabi anlamı.
garip bir tabirdir kendisi. üzerinde yıllarca kötü espriler yapılmıştır.
ahmet: "benimle çıkar mısın esra?"
esra: "nereye?" şeklinde kötü espriler yüzünden bir çok yuva daha kurulmadan yıkılmış, pek çok genç depresyona girmiştir. buradan yetkililere sesleniyorum: gelin şu kanayan yaraya parmak basalım. bu teklife başka isim verelim de gençlerimiz heder olmasın.
sevdiğinden gelse soğutur. Öyle itici.
http://www.youtube.com/watch?v=iUFTyzwzY3o
ortaokulda, benimle çıkar mısın?
lisede, sevgilim olur musun?
üniversitede, seni daha yakından tanımak istiyorum.
cümlelerini kullanarak ettiğim tekliftir.
iş hayatında nasıl teklif edileceğini merak etmiyor değilim.
ismini duyunca gülmeme neden olan teklif. olum çıkma ne lan sevgilim olur musun de bari.
kızların kafasında öyle bir anlam ifade etmektedir ki, masumane bir çıkma deyişini bile tehlikeye sokmaktadır.

--spoiler--
kantinde oturulur. ders saati yaklaşınca uzun süredir ikiniz arasında dedikoduların üretildiği kıza ' hadi çıkalım ' denir. kız anlamlı anlamlı gülümser ama renk vermez. sonradan fark edilip küfredilir.
--spoiler--

(bkz: based on a true story)
günümüzde, çakma teklifi anlamı taşımaktadır.
buna eskiler "konuşmak" diyordu. daha iyiydi eski hali. "benimle çıkar mısın?" diye teklif mi olur!
http://galeri.uludagsozlu...%C4%B1kma-teklifi-357954/
saçma olay. benimle çıkar mısın dan zaten bahsetmek istemiyorum bile de teklif nedir? seni seviyorum dersin, senden hoşlanıyorum dersin, iki güzel cümle sıkıştırırsın araya, olayı bağlarsın. karşındaki de moron değilse iki cümle söyler,düşüncelerini belirtir,ne olacaksa olur fakat teklif nedir la?
12-17 yaş arası ergen eylemidir. 20 li yaşlardan sonra yerini birliktelik, beraberliğe bırakır.
- okan çıkma teklifin hala geçerli mi?
+ evet.
- yine kabul etmiyorum.