bugün

görsel
görsel
ibn Haldun Üniversitesi rektör danışmanı ve öğretim üyesi Hakkı Öcal, atık ve kağıt toplayıcılarını hedef aldı. ‘Çöp toplayanların’ ‘asalak’ olduğunu ima eden Öcal, mesajıyla tepki topladı.

https://tele1.com.tr/rekt...i-is-asalakliktir-484627/
böyle adamlar fikirlerinin, sözlerinin bir etkisi yada ehemmiyeti varmış gibi davranıyor ama koskoca bir hiçten ibaretler. kimin umrundasın ki sen bu sözü ederken? hahaha, yazık lan.

hani bazen gerizekalı diyemeyeceğiniz biriyle bir durum yaşarsınız ama birşey demeyip öylece sıfatına doğru sırıtırsınız ya. hah. aynı durum.
ya sadece basit bir matematik hesap yapalım: çöpten kağıt toplayanlar her sene kaç tane ağacı kesilmekten kurtarıyorlar? kaç yüz ton metali geri dönüştürüp bu metalleri sıfırdan cevherden üretmenin getireceği çevre kirlenmesine engel oluyorlar?

bunlar faydalı iş yapan gariban insanlardır . hırsızlık , gasp yapmıyorlar .
gemi dolusu eroin , uçak dolusu kokain getirip insanları zehirlemiyorlar ...
Bu adam rektör işte ne diyeyim. O işin getirisinin yüksek olduğu bir kenara o adamların çöpleri ayıklanmasının ekonomiye katkısı yüksek. Onlar yapmasa devlet yapmak zorunda. Devlet para harcamadan bu işi yaptırıyor. Rektör bey dar düşünmüş...
ibni Haldun bu eşeği görseydi sudan gelene kadar sopalardı.

"Halk düşmanı nasıl olunur 101" dersini veriyor sanırım.

(bkz: akp nin halka tepeden bakan elitleri)
Çöp sensin asalakta bi yerine girsin.
Şerefsiz. Tek kelimeyle. Şu aq akademisi, sizin gibi burnu havada ama aslında bi bok olmayan, geldiği yerlere tanıdıkları vasıtasıyla gelebilmiş, ülkeye veyahut çevresine hiçbir artı değeri olmayan, makaleleri ve tüm çalışmaları fazla fazla alıntılarla ve çalıntılarla dolu, aşağılık kompleksli, boşbeleş şerefsizler yüzünden insanların gözlerindeki değerini yitiriyor.

Sizin gibiler yüzünden, "okumuş ama adam olamamış." Cümlesi insanların ağızlarından düşmüyor, okumak sizin gibi sefiller yüzünden toplumun gözünde değersizleşiyor. Ve tek şuçlusu siz ve sizin gibiler, ve malesef türeyip duruyorsunuz.

Bu herifi araştırın, kesin karısı-kızı-yeğeni üniversitenin bünyesinde hakkı olmadan, öğretim-araştırma görevlisi olarak falan çalışıyordur. Ya da tanıdıklarını üniversiteye çaycı olarak aldırıp 10bin tl aylık bağlatmıştır. Bi de buna rağmen kalkıp alın teriyle işini yapan, çevreye ve yaşadığı ülkeye yararı olan insanları küçümsüyor.

Gerçek bir şerefsizsin sen ve umarım bu entrymi okursun. Zira çevrendekiler senin bi taraflarını yalayıp durduklarından, karakterin hakkındaki gerçeklerin farkına varamamışsındır. Teşekkür etmene gerek yok.
Benim de ağzım var Allah'a şükür ama konuşmadan önce düşünüyorum. Üstelik böyle aptalca şeyler düşünmüyorum. Yine de tartıyorum ne dediğimi.
yaradandan ötürü severim yazısını okuyunca kendisi hakkında yeterli bilgiye sahip oldum. belli ki malum kitleden, pek umursanacak bir kişi değil...
Napsınlar herkes senin gibi götmü yaglasın.
ekmek bulamayanlar pasta yesin moduna geldik.
evet işlerini hakkıyla yapsalardı senin gibi bir "çöp" ü unutmazlardı.
(bkz: kişi kendinden bilir işi)
O konuda tecrübesi var sonuçta.
ulan seni alıp dönüştürmeye çalışsalar insana dönüştüremezler !...
(bkz: karton toplayan çocuk)

Diye nick var sözlükte çok zalimsiniz yahu. Kimisi için ekmek parasıdır. Evet.
Bir yandan da geri dönüşümdür düşününce. Hemen negatif bakmamalı olaya.