bugün

işkencedir.

bu dünya bu egoları kasmak için oldukça kısa abicim.
Ancak duygularını iyi saklayan ve karşısındakine acı çektirmeyi seven insanlar başarabilir.
sevilen kişiye yönelik detoks uygulamasıdır. bazen kendi yoluna gitmesine izin vermek gerekir.
Cok ozluyorum, anlamsizca ve gereksizce. Ama yapicak birsey yok. Arkadaslarim bunun aptallik oldugunu soyluyo muhtemelen o da oyle dusunuyo. Her zaman iyi dusunmemeliyim hersey icin. Ozlemeyi birakip, uzak kalmayi tercih etmenin hakkini vermeliyim.
özlüyosan uzak durmayacaksın sonuna kadar gideceksin vazgeçmeyeceksin mesafe koymayacaksın umutların tükenene kadar baktın olmuyor elinden geleni yaptın o zaman daha fazlada uzatmayacaksın.
Bencillik barındırır biraz kendini üzmek istemezsin ne yakın ne uzak mesafeden, gelmesini de beklemezsin sadece umut edersin gelsin gülsün diye.
Artık elden bir şey gelmediği zaman.
Kalp paramparçadır, yorgundur.
Ama uzak durmak gerekir. Bu gerektirmeyi bize kim koyar? Gururumuz mu, beynimiz mi, kalbimiz mi yoksa sevdiğimiz insanın davranışları mı?
Elden gelen her şeyi yaptıktan sonra yine olmuyorsa uzaktan bakmaya ve özlemeye mahkum oluruz.
Zamanında bunu haketmistir o. Gebersem yaklasmam.
gitme zamanı geldiyse gideceksin aga net. evcilik oynamanın anlamı yok.
ne söylenen sözler ne de yapılanları geri almak mümkün olmayınca yaşanan boktan durum.
Istesende yakınında olamamak var bir de.. Sınırları kaldırın gidin sarılın, mümkün olanı imkansız hâle getirme lüksümüz yok.
can yakar.
yani ciddi anlamda can yakar. laf olsun diye değil.
eğer uzak durmuyor, "durmaya çalışıyor"sanız, bu yaptığınızın en doğrusu olduğuna karar vermişsinizdir ve çok kritik bir dönemden geçiyorsunuz demektir. kararınızı uygulamak zordur, hiçbir şeyi oturtamıyorsunuzdur. ama bir yandan da öylesi gerekiyordur.

ay ne kadar zor ya düşününce bile içim üzüldü. neden böyle başlıklar açıyorsunuz hassas bir kişiyim ben.

not: geyim.
Başka çare olmadığındandır. Bilirsin ki gene aynı olacak. Bilirsin ki gene özleyeceksin. Bilirsin ki çok şey değişti.
Fazla bağlanmamak ve kendine bağlamamak için yapılan yahut karşıdan gelecek olan bir adımı bekleyen, kendini meraklı göstermemeye çalışan kişi eylemidir. Özlersin merak eder çatlarsın ama bir mesaj dahi atamazsın. Bu gurur insanı süründürür.
Zalimliktir.
zor da olsa oluyormus.elden gelen birsey yoksa mecbursan icin acıya acıya da olsa oluyormus. basınıza gelen en guzel seyi bile isteye engellemek zorunda olmak hayatın size nanik yapması durumudur.
Benim yaptığımdır.
Unutmaya çalışmanın göstergesidir.
Ya da bir bekleyişin.
Veya uzak tutmaya çalışmanın.
kendine ihanettir.
Zordur. Olmayacak duaya amin demek istemiyorum felsefesindeki kişilerin yaptığı.
Öyle olması gerektiğini bildiğimizden içimizden parçalar kopar. Belki bir iyiyim dese mutlu olunacaktır ama oda olmaz..
Ümitsizliktir, her gün belki her saat aklına da gelse ümitsizliktir. Aramaz bile. Hakkı vardır, arasa daha çok üzülecektir.