bugün

görsel
Çocukluk diyince nedense benim aklima, yalanmış balkon demiri tadı geliyor. Muhtemelen okurken sizinde dilinize gelecek. Yani umarım gelir, yoksa çok salak gözükürüm sevgili sözlük.
sürpriz yumurta ve çilekli danone.

edit; çilekli danone evde kalmadığında annem yoğurdun içine reçel karıştırıp danone diye bana yedirirmiş, bunu da seneler sonra birkaç hafta önce öğrendim.
Şokomel.
Ağaçtan erik türevi şeyler toplamak.
görsel
(bkz: taso)
Kara Şimşek
He-Man
Voltran
Turbo sakiz.
Sol ayak bileğimde bir kesik var hikayesini sadece sevdiklerim bilir. o kesik ve dizlerimdeki yara izleri. Sokak çocuğuydum liseye kadar hatta belki bitene kadar çünkü maaallede gecelere kadar it gibi koşturup oyun oynamamak için hiçbir sebep yoktu
Benim çocukluğumu anlatan 3 şey var. Taso , pikachu ve bugs bunny .
Capri sun meyve suyu ve cino!
soba. evet soba
görsel
bazen bana çocukluğumu hatırlatan öyle kokular geliyor ki burnuma anlık saniyelik, resmen burnumun direği sızlıyor gözlerim doluyor.
meybuz
leblebi tozu
kames plastik top
he-man
merdaneli çamaşır makinesi
9999999 oyunlu tv oyunu
Salça kokusudur.
atlı karınca, atari, pamuk şekeri, köy, mahalle.
tamamı tahtatan farları gazoz kapağından yapılmış oyuncak kamyon, birde hala izlerini taşıdığım haylazlıkları sonucu oluşan yara izleri.
görsel
Odayı dolduran soba ışığı , akşama doğru oyananan saklambaç
Yedi kule , misket birçok şey var .
Pokemon.
radyoyu açıp ısınmasını beklemek. sesi daha sonra çıkmaya başlardı .
kontra frenli pinokyo bisikletim, izmir sahilleri, ankara akşamları...
aydınlatması eski tip sarı ışık olan ve hala yakılan sobadan burnuma inceden gelen kömür dumanı kokusunu aldığım sokakta direk çocukluğuma gidiyorum.
vernik kokusu. eskiden sayilari daha fazla olan mobilyacilardan buram buram vernik kokusu yayilirdi sokaklarda beygir gibi koştururken. 2000 lerden sonra sayilari azaldi o yuzden denk gelince 80 lerin sonlarina goturuyor resmen.
görsel

çocukluğumun en önemli oyuncağı, deforme olunca at, yenisini yap. hala oğlum için yaparım. bendeki yeri ayrı.
güncel Önemli Başlıklar