bugün

Sobada ayaklarımı ısıtmayı özledim. Bi yandan pişen kestanelerin kokusu bi yandan tv deki malkoçoğlu, sabah çizgifilmler, okula gitmemek için karnım ağrıo bahaneleri, boş arsada şampiyonlar ligi finali edasında mahalle maçı. içinde taso var mı diye cips paketlerini yoklama. Yaz geceleri saklanbaç. Dört tekerlekli bisikletten düşüşümü bile özledim lan sözlük.
çocuk olmak.
benim içine kötülük girmemiş arkadaşlarım vardı. kardeşlerimdi. onları çok özledim ama o zamanki saf ve temiz hallerini.
yu-gi-oh!
Sabahın köründe kalkıp cennet mahallesi izlemek.
Tek derdimin sabah uyanıp okula gitmek olması.
Gelecek kaygısı gütmeden meslek seçimi yapabilmek. Şimdi o mesleğin peşinde koymayı birak hayalini kurarken bile icim sıkılıyor.

Rahatça ağlamak. Şimdi gözüm dolsa girecek tuvalet ariyorum.
Eskiden oylemiydi ya aneeaaagg diye aglardim * bir kez dizine kapanıp ağladım bir baktım bu da ağlıyor. Sen niye agliyon aq aci ceken benim moral verip destek olsana. Yok o da ağlıyor * tuvalette aynanin karşısında aglarken suratima bakınca gulesim geliyor. Zaten aglarken bile gulumsuyom aq * daha iyice oluyorum ama olsun çocukken çok güzel aglardim ben :d

Tavuk doner 1.5 tl idi. Cok pahali ama cok güzeldi. Ayda bir yerdim. Ne tatli gelirdi be şimdi cok yiyorum oyle tatli olmuyor.

Mandallarla, satranc taslariyla sonra da su yesil oyuncak askerler alininca saatlerce onlarla oynamayı cok özledim ya. Yani en azindan gizli gizli oynamamayi ehehe * iki uc yil oncesine kadar kapiyi kitler gizli gizli oynardim. Dayimin çocuğuna vermişler :( diyemedim ki ben oynuyordum onlarla yaa * diyemezsin tabi millete olgub olgun akil veriyon ne yapması gerektiğini soyluyon atar yapiyon saga sola ne dicen ehehe ben onlarla oynuyordum ya geri alsaniza mi :D

Sonra şeyi özledim yastiklarla dövusmeyi :( simdi de ara ara kavga ediyorum ama yastiklar karşılık vermiyordu ne güzeldi ya şimdi agzim yüzüm aciyo dovusunce picler ya.

Bir de sey güzeldi ya kimse gelip sana dert yanmiyordu. Beklentiler daha tam hissettirmemis kendini. Kafanda soru işaretleri yok. Yani yok dediğim sey vardi aksama dayim cokonat mi getircek yoksa caprisun kekstra ikilisi mi *

Olum bir de radyonun filan icini sokerdim elektrikci gibi onla oynardim simdi elektrik elektronik muhendisi oldum sayılır isler hic oyle degilmis :D

Cok pis sayasim var çocuklugumu ortaya dokesim var ama yapmicam sıkıldım :(
antalya'daki artık olmayan portakal bahçeleri.
Uyku.

Bir daha asla öyle güzel uyuyamadım. Aha bak bu saatte uyanmam gibi.
Masumiyetim, sarı saçlarım, tek sorumluluğumun ekmek almak olması, o güzel Metin2 maymunlar cehennemi at madalyonu düşürme çabaları, ve benden tek istenilenin uslu bir çocuk olmamın istenmesi.
Küçükken de salak gibi hep 'erkenden büyümek istiyorum 18 olmak istiyorum 25 olmak istiyorum' falan dermişim, bok mu vardı da söylemişim o zamanki aklımı hatırlamıyorum.
Taso, mahalle maçı, çay da yüzmek, erik çalmak, bisikletle hunharca bütün memleketi gezmek...
arabalı panduflarım. çok özledim.
Şlops ve Floş. Liseliler bilmez.
Beenzin vağğdı da biz mi iştik?
görsel

Belki şimdiki üniversiteliler bile bilmez bu gofreti. Tadı çok güzeldi, çok özledim. :(
pazar günleri ödevleri yaptıktan sonra şahane pazarı izlemek ve kışın soba üzerinde kestane kızartmak. evet kalorifer, doğalgaz derken güzelim sobalar bitti.
Akşama kadar top oynardık. Terli terli eve giderdik. Oradaki mutluluğu hiçbir yerde bulamayacağız.
çocukken 2 çuval çürümüş patates bulmuşdum.sonra sokaktaki tüm çocukları çağırıp patates savaşı yapmışdık.ne güzel di be sabah olduğunda hepimizin başı gözü morarmışdı.
görsel
Dün lunaparkın yanında karşılaştım.
Biz okul çıkışında binmek için hızla koşarken, harçlıklarımızı denkleştireceğiz diye kılı kırk yararken böyle durması üzücü.
1tl harçlıktan ne almasam da buna binsem diye hesap kitap yapardım. Sonra o büyülü an, uçururdu göklere doğruu. Nerede benim limonata simit ikilim?
Mahalle maçı yapılan bomboş arsalar. Tabi şimdi hepsi apartmanla doldu.
Pazar günleri şahane pazar izlemek.
Hayal ettiğin her şeyin büyüdüğünde gerçek olacağına dair inancım. Hayat o tür bir şey değilmiş meğer, her düş gerçek olmayabiliyormuş. Bir de kakaolu piknik bisküvi.
lunaparka gitmek.
#40063376 Geçenlerde denk geldim kocca bir recidance dikmişler. o arsada uçurtma, futbol, voleybol, beysbol, yakan top oynardık bayramlarda torpillerle tenekeleri havaya uçururduk mahallece yaptığımız kar topu savaşları dev kardan adamlar vs. ve hatta tam 19 yıl önce bygün orada deprem sonrası depremzede olarak orada çadırlar kurmuştuk. şimdi belediye kime peşkeş çektiyse tüm çocukluğumun üzerine betonu dökmüş göğü delmişler.
Haftasonu erken kalkıp avatarı izlemek.