bugün

eğer ilerde de ülke bu şartlarda olacaksa;

tıp
diş
mühendislik
guguk.

bu dördünden biri olursa bir anne olarak içim rahat eder sanırım.
Benim paramı yemesin de ne yaparsa yapsın bir de siyasete karışmasını istemem avukat falan da olmasın.
elbette hayallerindeki mesleği.

kendi çocuğum olsaydı onu asla kasmazdım. ben ona her zaman destek olur ve secdiği mesleği yapmasına izin verirdim.

kendi aldığı kararlardan da kendi pişman olmalı, bu şekilde öğrenmesi daha faydalı her zaman.
diş hekimliği.
Bu konuda onlara dayatma yapılmamalı bence. Bana soracak olursa hukuk okusun, tıp okusun. Bu ülkenin aziz insanına bir faydası dokunsun.
işletme ya da muadili iiBF bölümü, altına araba ve bok gibi de para verecem yurt dışında okutucam. Adam akıllı hayat yaşasın.
Babası gibi akademisyen.
Ögretmen olsunlar.
O küçük ama yüreği büyük olan kalplere vatan sevgisini işlesinler.

Aşkı tanısınlar, çünkü memleketi sevmek için aşkı bilmeleri gerek.
Grafiker olsa güzel olur aslında. Olmaz mı? Bence olur.
(bkz: Jokey)
Öncelikle neye yetenekli olduğunu ve gerçekten ne yapmayı sevdiğini bulmasına yardımcı olurum. çocuklar bunları tespit etme hususunda çevresel şartlardan dolayı yetersiz kalabilir. Gerisi ona kalmış. Ben sadece elimden gelen desteği vermeye çalışırım. Eğer veremeyeceğimi hissedersem çocuk sahibi olmam.
Kendi yapmak istediği mesleği seçmesi en doğrusu sonuçta anne babalar yapmayacak çocuğunun seçeceği mesleği.
Veteriner olsun isterdim.
sporcu. tertemiz. bas kreatini devam et.
Avukat olmasın stresli bir iş kendimden biliyorum olursa tiyatrocu olsun hayattan zevk alır belki.
(bkz: uzay bilimcisi)
tarih ve arkeoloji alanlarıyla ilgilensin. insanlık gerçek tarihine ışık tutabilecekse.
duvar boyacısı olmak isteyecektir. boyacı yani. duvar boyacısı neyse. oğlum annen ilk erkek arkadaşını kamyon şoförü olma ciddi ideali yüzünden bırakmıştı diye uyarır mıyım bilmiyorum. hayalini yaşasın diyip susabilirim.
Gönül ister ki sevecegi işi yapsın ama bana sorarsa ben sağlıkçı olsun isterim.
Başarılı bir bilim adamı olsun isterdim kimya yada genetik alanında. Bunun yanında bir enstürman çalıp güzel bir resim becerisi ve üstüne üstlük bir de kalemi güçlü olsun istersim.
Olmayan çocuk üzerinden atayım bari. Tipik evebeyncilik genlerimize işlemiş. Doğmamış çocuğa don biçiyoruz resmen.
şarkıcı olmak isteyebilir.
istediği mesleği, mutlu olacağı ve severek yapacağı mesleği. Klasik aile yönlendirmesiyle 'doktor muhendis' değil.
balkabaklarını at arabalarına dönüştürücüsü.
oku da baban gibi, eşek olma.
doktor olmasını isterdim.