bugün

Eve gelen komşunun anahtarını saklamak.
zile basıp kaçmak.
5-6 yaşlarındayken kardeşimin saçları benimkinden daha uzun ve güzel olduğu için kıskanır,gece uyurken az az keserdim saçlarını.Salak kız hiç fark etmezdi.

Not:kardeşim 15 yıl sonra fark edip eksiledi galiba.
yanlış kopya vermek.
Amca ve teyze'nin arasını çocuk şirinliğiyle yapmak. '' Size para veriyim de öpüşün '' demek. Yıllar sonra da çocuklarını görmek.
Komşunun arabasının bagajını açıp kaçmak.
sapanla cam kırmak.
sahibini görünce beni duygulandıran başlık.. (bkz: damdaki deli) huzur içinde uyu..
peçeteleri ıslatıp karşı aparmanın duvarına atmak.
Yazın her sene yaptığımız gibi Rusya'ya akrabaları ziyarete gitmiştik . bizim mahallede acayip inşaat sektörü dönüyordu , bizde hep inşaatlara girip mahzeme çalardık . ey gidi az dayak yemedik .
sisman arkadaslarımıza sısko patates yarım kılo domates denmesi.
adres soranları farklı yerlere yönlendirmek.
apartmanın bütün zillerine basıp kaçmaktır. yapmayanımız da yoktur arkadaş.
Teyzemin rujlarını çalmak.
yeni çıkar lazerleri karşı apartmanda camlara tutmak. bir gün kapıya asker dadanmıştı. meğer o dairede bir subay mı ne oturuyormuş. asker babamlarla kapıda meseleyi konuşurken, koltukların arkasına saklanmıştım. vay arkadaş. ilk defa tutuklanma korkusunu o an yaşadım sanırım. *
- su balonu ile parktaki bankları ıslatmak.
- kedileri amaçsızca kovalamak.
anneyi her gece uykusundan uyandırıp su istemek. baş ucundaki komidinde su olduğunu bile bile...
anne tam oturacakken altındaki tabureyi çekmek ve annenin yere düşüşünü izlemek.

sonuç: boğulma tehlikesi ile karşı karşıya kalan çocuk.

evet evet o benim.
Apartman zilerine bası şekilde olcak şekilde sakız yapıştırmak.
küçük su balonlarını kızlara atıp ıslatmak. müdür tuvalette balonları doldururken yakaladı.
Bir çocuğu merdivenlerden itmiştim. Yokuştan aşağıya yuvarlanmıştı. Kafası yarılmıştı ama harbi yarılmıştı sonra hastanede yattı dikmişlerdi çok kötüydü ya.

Bir keresinde de arabanın kapısını kapatırken annemin arkadaşının parmaklarını kopartmıştım kadının 3 parmagı arabanın içine düşmüstü.
nefret edilen ilkokul öğretmenine çay götürürken hep içine tükürmek. karıştırıyordum bir de tükürük tek bir yerde toplanmasın diye. ehe.
Zillere basıp kaçmak. Çok sıradan ama herkesin yaptığında deli gibi zevk aldığı olaydır.
-baba, anneden kıskanıldıgı ıcın gecelerı korkuyorum dıye aglayıp aralarına yatmak,
-gıdılen mısafırlıkte kendınden cok sevıldı dıye ılgı odagı oldugu ıcın, yerde yatarken gorunce kıskanılan bebegın karnına basıp gecmek,
-ıstenılen kanal acılmadı dıye televızyon kumandasını kacırıp, uzerıne sakız dolamak, sonra korkup sakızı cıkarma amaclı(!) kumandayı suyun altına tutmak,
-ılkokulda her ıstedıgını yapan platonıgıne agac yapragına kum sarıp 'ye!' deyıp yedırmek(yemeseydı agzına tıkmadık..)
3. sınıfta, sıra arkadaşımın çantasına sümük yapıştırmak. her farkettiğinde bana soruyordu bunlar nereden geliyor diye, maden yanındaydı haberi yok.