bugün

-bebekler öpüşmeyle mi olur?
(önündeki türkiye siyasi haritasını incelerken)
-anne betmenin yaşadığı şehir batman mıdır acaba?
bu nesnelerin isimlerini kim koymuş? tahtaya neden tahta demişler de neden başka bir isim koymamışlar? *
trafik kazalarını izlerken neden yaralı sayısı ölü sayısından fazla oluyor diye düşünürdüm.?!? *
calve mayonez reklamı görünce;
- anne cal ne?
kaleme neden kalem denmişte silgi denmemiş? ve benzeri sorular... isimlere takmışım o zaman. buna neden bu denmiş neden ona o denmiş? yazık annem babam psikologa götürmüşler bizim çocuk kafayı yicek herhalde diye.
"beni getiren leylek kaç yaşındaydı acaba?"

"asansör aşağı doğru düşerken zıplasam hayatta kalır mıyım?"
ebeveyn odasında bulunan balona benzer şeyin ne olduğunu düşünmektir.
dünyada herkes öldükten sonra hayat en baştan başlıyacak mı başlıyacaksa biz hatırlayacak mıyız?
herkes göz rengine göre mi görüyor?
sormuştum ama anlamamışlardı sorumu. kendim düşünüp taşınmıştım ve evet demiştim.
yeşil gözlü insanlar yeşil, mavi gözlü insanlar mavi görüyorlar demiştim.
ah avanak, kendi gözüne bakıpta düşünememişmiydin böyle saçma birşeyin olamayacağını?
cvp: hayır, düşünememiştim.
her melek bakire midir ? yoksa bakire olmayan melek varmıdır?
ölüler toprağın altında solucanlardan korkmaz mı? * * *
herkez bir devlet diye tutturmuş kim bu devlet denen adam?
anne çocuk nasıl yapılır?
soru değil belki ama çocukken ingilizce I* kelimesini bi türlü kafam almıyordu. tek harf nasıl bir kelime olur diyordum kendi kendime.
bir kız çocuğunun masumiyetini anlatmak isterim..

otobüste bacağı açılınca,babası ört kızım bacağını ayıp dedi ve örttü kızının bacağını ancak etek kısaydı zaten,
sadece dizinin üstüne kadar örtüldü. kız babasına baktı ve bacağının açık kalan kısmını gösterip, burası bacak değil mi?
diye sordu.

işte çocuğun kafasına takılan soru budur.

bacak neresiydi? neden dizinin üstünün görünmesi ayıptı, neden dizinin altı örtülmesede olurdu.
babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi? * *
1 kilo demir mi ağır, 1 kilo pamuk mu ağır?

yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan?
neden insanlar evlenince çocuk sahibi olur? buna nikah memuru mu karar veriyor yoksa?
ben de süpermen gibi uçabilir miyim?
arkadaşımın kardeşi ile arasında geçen diyalogdur ve dumur olmama sebep olmuştur.
+ : arkadaşım kişisi
- : 5-6 yaşlarındaki garip kardeşi

-ablaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
+yine ne var sezen
-bişe sorcam
+sor a.q sor yine ne var
-hani beni leylek getirmiş ya
+eeeeeeee
-bacadan mı attı yoksa kapıya mı bıraktı
+bacadan attı ablacım
-kapkara olmuşumdur demi nası temizlediniz sonra
+çamaşır suyunda beklettik seni
**
"şimdi barış manço televizyonun içindemi?" diye televizyonun içine bakmaya çalışmak durumu.
iç anadolu mavi'nin yataklı vagonundaki klimaları acilen elden geçirmesi gereken kurum zira dışarsı 10 dereceyken içeriye soğuk hava üfleyen bir zihniyeti var klimaların.
altın hızmalı yarim mi?
altın hızma mülayim mi?
hep altın hızmalı yarim olsun diye umut ettim olmadı, mülayim çıktı.
Anneeeee
-Leylek beni bacaya bıraktıgında siz beni nasıl gördünüz bacada gelip aldınız ordan?
-Babammı çıktı bacaya senmi ?