bugün

görsel

(bkz: saruman)
Sylvester çizgi filmi sayesinde yukarıda bir yerde, bir yanında cennet bir yanında cehennem olan sarayında oturan boyutları çok büyük beyaz sakallı beyaz elbiseli, karşısındaki dev ekrandan bizi izleyen biri (akıl işte hangi birimizi izleyecek milyar tane ekran lazım, ama çocukken de bilimden yanaymışım plazma ekrandan izletiyordum hayatımı)
beyaz uzun sakallı yüzü kırış dolu bir amca.
Elhamdülillah Müslümanım fakatın hayalet casperın amcaları olarak hayal ederdim dim dim.
zeus misali, devasa tahtından yeryuzunu gören beyaz ve uhrevi bir ihtiyar.

sanki beşinci boyuttaki salihin yanındaki hızır dede gibi bir tip.
15 katlı bir binayı sağ işaret parmağıyla kaldırabilen biriydi.
Ayın üzerindeki kraterlerin bütünü benim için tanrı şekliydi. Tabi o zaman krater olduğunu umursamıyordum.
Kocaman ışıklı mışıklı alevli bir şey.
kafasında beyaz yazma bulunan obez bir nine.
Bence saruman hala tanrı olabilir.
Dev bir ejderha gibi hayal ederdim. Hâlâ da öyle hayal ediyorum.
gulyabani.
görsel
(bkz: suavi)
(bkz: avize)
(bkz: ay dede)
yayınlanmaya başladığında altı-yedi yaşlarında falandım sanırım ve 5. boyut'taki sakallıyı allah sanıyordum. camiye kur'an kursuna yollamaya başladıklarında anaokulunu yeni bitirmiştim ve o zamanlar, allah'ın da insan gibi vücut parçalarının olduğunu anlatmışlardı. o diziyi izlediğimde de aklıma direkt o sakallının allah olabilme ihtimali gelmişti.
Gür beyaz sakallı, nur yüzlü, sarıklı cübbeli bir dede.
kafasında sivri bir şapka, uzun sivri ak sakallı, ters ayaklı falan.
camilerin kubbesinin içinde sanıyordum lakin yanılmamışım çünkü Allah her yerde hazır ve nazırdır.
Böyle idi
görsel
cocukken ruyamda gormustum kiyametin kopacagi gün biliniyordu. herkes ibadet yapiyo derken hesap zamani onune cikmistim ama yuzu bana dönük değildi. bu yasima geldim hatirladigim tek ruyadir.
Gulyabani.

Çocukluk işte.
babaannemin evindeki küçük odada duvarda asılı olan kilimi 10 yaşıma kadar Allah zannettim. Sen affet Allah'ım.
Bulutların üstünde duran bastonlu koyu toprak rengi bohça gitmiş uzun ak sakallı bir dede olarak hayal ederdim.