bugün

böyle bir fenomen mi var yoksa fakirlikten mi aynı tadı alamıyoruz hiçbir zaman anlamayacağız. enflasyon yüzünden fiyatlar artarsa satılmayacak diye kaliteyi mi düşürdüler acaba? kim bilir? ben yeni Nutella dan birkaç ay önce aldığım tadı alamıyorum mesela.
(bkz: herşey)
Hiçbir şeyden alamıyorum desem abartı olmaz.
bırak metayı, objeyi somut soyut şeyleri, kendimden bile eski tadımı alamıyorum. hiç yapmadığım şeyleri yqpmak isteyip yanıma yancı bulamıyorum. hayatımda büyük değişiklikler yapmak istiyorum ama sanırım cesaretim yok.
Video oyunları.

Atari aşkıyla başlayıp PlayStation ve pc ile zirve yapan bu çocukluk hobisi sonsuza dek sürer sanmıştım o zamanlar. Şu ansa en iyi denilen oyun bile bir gram keyif vermiyor. Keyif alayım diye çabaladım bile ama sonuç nafile. Biten bitmiş.
bayramlar. bayramları çok severdim, yeni kıyafetler bolca harçlık. eğlence, gezme tozma, piknik.
Bir keresinde bir mayonez almıştık. ilk defa yediğim zamanlardan biriydi. O kadar güzeldi ki hâlâ o tadı arıyorum fakat bulamıyorum.
gazoz...
dondurma, çizgi film.
Evet karılar bile eskisi kadar güzel değil. Eskiden güzel gelirlerdi çocukken.
Okuldan koşarak gelir kanal d'de şirinler ve jetgiller'in tekrarını izlerdim hipnotize bir şekilde. O kadar mutlu olurdum ki!
Tüp çokokrem.
tadelle nin tadı aynı değil. haobby de bozdu. birde niyet vardı şimdi ki süper lotolar aynı tadı vermiyor
Dido ve çokomel. Çocukken ne kadar güzeldi oysa.
çikolatalı puding.
cips yemek. cips poşetinin içinden taso çıkacak diye heyecanlanırdık. çocukken alınan tadın, şimdi de alınan tadı var mı ki zaten.
Hayat.
Şu an yaşaması çok zor.
erik ağacına dalınıp erikler yenir iğde ağaçları çocuk kaynardı şimdi ise bakıyorum ağaçlarda meyveler öylece duruyor çünkü çocuklar evde artık dışarıda değil bizim zamanımızda da pc vardı hatta şuankinden daha eğlenceliydi biz cs de atardık saklambaçta oynardık biz winning eleven da oynardık mahalle maçıda yapardık
bizden daha büyük abiler daha güzel oyunlar oynuyordu metin 2 olsun flatout 2 olsun max payne olsun onları izlerdik internet kafede bizim youtube onlardı * şuanki çocuklar hiç tanımadığı insanlara abi çekiyor youtube da
çocuklarımızın böyle olması youtube un suçu.
Türkiye.
Uyku, eskiden daha huzurluyduk bu konuda
Birde bayram günleri, şimdi bayramların pekte bir tadı yok, heyecandan uyuyamazdık eskiden bir de şimdiki zamana bakın.
pil. çocukken her gerizekalı gibi benim de pile dilimi değdirmişliğim var, lakin artık hepimiz yetişkin bireyler olduk. böyle şeyler yapmıyoruz.
Piknik. Kesinlikle piknik.
Bisiklet sürmek.
Yaşanılan şehir...
ekmek arası domates peynir. bayılırdım.