tamam bende nerede diyordum "... olurken neredeydiniz" ciler bakıyorum gelmişler. abi sen protesto ve kınamadan sorumlu bakan mısın. hani elinde liste var oradan bakarak yoklama yapıp " hmm sen hayvan hakları protestosunda yoktun o zaman bunu kınayamazsın" diyorsun. o adam belki çocuk istismarına da ses çıkarmıştır ve bu konuda da kendi fikrini beyan etmiştir. ve velev ki bu adam çocuk istismarında bir şey dememiş olsun e bu adam bir şeylerin yanlış gittiğini düşündüğü konuda fikrini beyan etmeyecek mi icazet falan mı alması lazım.
birçok kişiye iftira atabilenlerin göstermiştir. benim hiçbir yanlışa sustuğum yok. bana bunu diyebilen ancak kendini haklı duruma çıkarabilmek için alakasız başka olayları ortaya atıp millete iftira atmaktan çekinmeyenlerdir.

eğer bu yazdıklarıma karşılık yine bir hakaret, küfür göreceksem benzer şekilde karşılık vermekten çekinmeyeceğim.
Beynin buharlaşması sonucu kafatasıda oluşan kuraklık bunun gibi denyoluklara sebep oluyor. Kurak ortamlar güzel şeyleri yok eder sert dikenli kötü şeyler kalır.
Bir kereden bir şey olmaz derler, hiçe sayarlar, istismarcıyı tacizciyi hatta tecavüzcüyü korurlar fakat kendi rızasıyla öpüşen kızı diri diri gömmek erkeği asmak isterler. Bunların da ortalık yerde öpüşmesi pek doğru değildir genişliktir ama insanları ilgilendirmesi gereken bu öpüşen çift değil; küçücük çocuklara tecavüz ve tacizde bulunan hayvandan daha aşağılık yaratıklardır, hayvanların bile şerefi vardır.
hem çocuk istismarına karşı olup, hem sokak ortasında öpüşmeye ahlaksızlık diyenler hem de kadına uygulanan her türlü şiddete karşı olanlar var.
neyin kafasını yaşadığını anlayamadığımız insanların iddia ettiği durumdur.

yahu cidden bu adamlar çok enteresan.

hani böyle toplumsal olaylara sadece kendilerinin tepki gösterdiklerini sanmaları falan...

arkadaş ortada iki ayrı ahlaksızlık var.

biz ikisine de tepki gösteriyoruz.

sense bir tanesine tepki gösterip, diğerini normal karşılıyorsun.

hepsi bu.

kimsenin çocuk istismarına veya tacize karşı sustuğu yok.

sadece ahlaksızlığın farklı bir boyutuna susan sizler varsınız ortalıkta.
Cunku cocuklarin istismar edilmesinde bir sakinca gormuyor. Onundeki tek engel inandigini sandigi din. Onu da assa kendisi de yapacak her turlu istismari. Ama sokakta birbirine sarilmis, opusen iki sevgili gorunce deliye donuyor. Cunku kulturune ters. Koyune gidince gencliginde siktigi ahir hayvanlariyla ovunen adamin kulturune ters. Ben topluluk icerisinde opusmeyi desteklemiyorum cunku midem kaldirmiyor. isin ozgurlugunde degilim yani. Ben bunu tercih etmiyorum ama baskasinin mahrem anlayisi yoktur, bunu engelleyen herhangi bir kanun yoksa da tepki gosteremem.