bugün

romanya , bükreş .... kanalizasyonlarda yaşayan uyuşturucu bağımlısı
aidsli gruplar ... tamamına yakını çingene tabii ...

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

Last respects: Friends gather around the casket of Catalina, who is dressed in a wedding gown, as is custom for Roma girls, who die before they marry

görsel

görsel

https://www.vice.com/en/a...are-being-left-to-rot-456
sayısı artarsa çingene de ciddi problem olur . ancak en büyük dert kendini
kanuni devride yaşıyor zanneden , herkese kardeş diyen akılsız türktür .
Çingene dağa çıkmaz. Çingene devlet düşmanı olmaz. Çingene parti kurup dış güçlere domalmaz. Çingenede derebeylik sistemi yoktur.
çingenelerin sanmıyorum dağa çıkıp türk askeri şehit edeceğini.
Çingeneler, başa bela insanlara benziyorlar.
çingen çalmış kürt oynamış deller.
Ikiside kendini üstün gören ırkcilardan ve onun o coook meşhur kutsal ırkını umursamaz bile. Bir laf vardır alemin derdi biz olmuşuz demekki zamanında çok koymuşuz.
Kürtler sempatik ve canayakındır. Çingeneler antipatiktir.
Çingene çalar Kürt oynar diye bir söz var. Demek ki bir fark Yok. ikisi de insan !
cingeneyi tercih ederim. kafa sikecekse kendi dilimde siksin bari. gerci onlarin da ne dedigini anlamak zor.
Çingene kürdün yanında zemzemle yıkanmış üç kere hacca gidip gelmiş gibidir. .
çingenelerin çoğu vatanseverdir. cümlem bu kadar.
allah ikisininde belasını versin
iki ırkta toplumda veya her neyse beleş yaşamayı kendine ilke edinmiş hayatını ya bir başkasının ya da devletin üstünden geçiren insanımsılardır.
Faşizm vs insanlık.
Çingeneleri niyeyse tvlerdeki oynak mutlu insanlar olarak tanımadığımız için tabiki de kürtler daha iyidir.
çingene çalsın kürt söylesin türk dinlesin...
çingene vatan haini değildir.
insan vs insan.

Edit:faşistler kızgın.
Çingeneye hakaret niteliğin deki versus.
Allahın işine karışmak kula yakışmaz.
ikisini de allah keşke yaratmasaymış.
ikisi de insandır.
çingeneler ayrı bir şirret...
çingene kızları güzeldir. kürt kızlarına sakın yanaşmayın hayatınız zehir olur.
Yillar once izmirdeki bir akrabamizin yanina gitmistik. Evleri kadifekale denen bir cingene mahallesinin yakinindaydi. Ben cocuk aklimla onlarin esmer, garip giyimli komsularindan urpermistim. Sonra akrabamiz 'korkma eskimo, cingeneler komsularina asla hirsizlik vs. Kötü bir şey yapmaz. Aksine onlara arka çıkar' demişti. Hakikaten de 2-3 gun kaldigimiz o mahallede krallar gibi ağırlandık. Benim diyen zenginin evinde olmayan vhs video sayesinde film izlettiler, bir ton ikramda bulundular.

Kürtler mi. Geçiniz anam babam.