bugün

hem tadını hem filmini çok sevdiğim bir pasta çeşidi.
Şu boncukları sevmiyorum ben. Yemeden ayırsan zulüm, yesen florasan çiğnemiş gibi. Yutsan cıkark.. neyse olay çok farklı yerlere gidicek o yüzden yazıyı kısa tutmaya karar verdim.

Bır de çok afedersiniz ama bokunda boncuk aramak deyiminin türeyiş noktası bu değilse, başka hiçbir yerden türememiştir.
2. Fotoğraftaki pastanın üzerinde niçin saçma var acaba?
sevmedim cok feminen.
ben bunu yerken kalp falan cikar kafamdan pembe.

aiyy.
Pastanın çileği var. Eline sağlık ♥️ .
Keki çok kalın , kuru ve aradaki dolgusu az gelmiş , çilekli pasta değil de çilek aromalı kek olmuş o.
Kuşkusuz tatlılara meyve neden koyulur hiç anlamam.
yeni gelin misiniz?

bir pasta çeşidi.
masterchef te görmek istiyoruz böyle yetenekleri.
pasta enfes olmuş. eline sağlık queen ravenna.
canım çekti simdi günah..
Az önce yaptım nasıl olmuş arkdşlr.
(img:#2260572)
(img:#2260573)
Meyve olarak sadece çilekle yapılan pastadır, ben hiç yemedim.
görsel
görsel
gelin hep beraber olsun sayın yazarlar.
görsel
çileklidir pasta.
gece gece akla düşer. yapmayım diyorum ama olmuyor.*
görsel
teyzemin çok güzel yaptığı pasta çeşididir.
Cok sevmeme rağmen çilek alerjim yüzünden yiyemedigimdir. Arada dayanamayip yiyorum sonra benekli dana gibi dolasiyorum ortalikta.
en sevdiğimden.
annemin, sözlük kızları yapsın diye tarif ettiği pastadır.

malzemeler:

7 yumurta
2 yemek kaşığı toz şeker
1 çay bardağı su
1 yemek kaşığı kabartma tozu
500 gram çilek
1 su bardağı fındık içi

krema için:

2 su bardağı süt
yarım su bardağı toz şeker
3 yumurta
vanilya
1 kahve fincanı nişasta
1 kahve fincanı tereyağ

hazırlanışı: kremayı hazırlamak için süt, toz şeker, 3 yumurta, nişasta ve vanilyayı bir tencerede çırpın. orta ısılı ateş üzerinde
6-7 dakika pişirin. tencereyi ateşten indirip tereyağını ilave edin. karıştırıp soğumaya bırakın. çilekleri yıkayıp süzün.
ortadan ikiye kesin. pasta için kullanacağımız kek hamurunu hazırlamak için kabına sırasıyla yumurtaları, toz şekeri,
su, un ve kabartma tozunu alıp mikserle 3 dakika düşük, 4 dakika yüksek devirde çırpın. iki ayrı fırın tepsisine yağlı
kağıt serin. pasta hamurunu tepsilere boşaltın ve spatula ile düzleyerek yayın. önceden ısıtılmış 220 dereceye ayarlı
fırında 10 dakika pişirin. fırından alıp soğumaya bırakın. hazırladığınız kremayı pasta kekinin aralarına sürün.
hazırladığınız pastanın en üstünü çilek dilimleriyle süsleyin.

sevdiğinize aşkınızı tarif etmenin en güzel yolu bazen bir çilekli pastadan geçebilir...
hem kakaolu, hem de kremalı pastayla müthiş gider. ama kremalıyla daha bir hoş sanki.
(bkz: olsa da yesek)
Doygunluk sınırına ulaşıp hatta geçince yani tıka basa doyunca yüzüne bile bakılmaz. Ne. Yalan mı alaasen?