bugün

Şekerin aslında çayın tadını bozduğunu, şekeri bırakınca anlıyorsunuz ve çayın içine birisi yanlışlıkla şeker atınca ilk yudumla yüzünüzü buruşturmanız da bir oluyor.
çayı mındar etmektir. şekersiz çay mı olurmuş.
çayı şekerli içenlere katil oluyormuş gibi bakmak ile paraleldir.
cips ile kolayı ayırmak gibi.
şekersiz çay mı olur? tek başına çok acı.
Yaklaşık 3 yıldır yaptığımdır. Bugün okulda otomattan yanlışlıkla şekerli çay aldım içemedim şerbet gibi geldi.
bir gün misafirlikteyken yaptığımdır. sürekli şekeri uzatın dememek için.
hiç yapamadığım birşeydir.
sevgilileri birbirinden ayırmaktır. çay şekersiz olmaz.
Pek matah olmayan eylemdir.
5 senedir çayı şekersiz içiyorum. Ve üşengeçliğimin yardımıyla şekeri bıraktım.

yurtta kalıyordum o zamanlar. Şeker her zaman masanın diğer ucunda olurdu ve ben masanın diğer ucunda oturan kişiye seslenmeye, sesimi duyurmaya ya da gidip o şekeri almaya üşenirdim şeker atmadan zorla içerdim o çayı.

Sonra bi gün şeker önüme geldi oh be şekerli çay içeceğim dedim attım şekeri ve içemediğimi farkettim. O gündem beri çayı şekerle içemiyorum ve şekersiz çay kesinlikle daha güzel. Eskisinden daha çok çay içmeye başladım sonrası bağımlılık zaten.
bir marifet değildir.
yurtta kahvaltıya afyonum patlamadan inerdim de hep çayımı zor alabilirdim. lakin hepsinde de şeker atmayı unuturdum. kalkıpta koyamazdım geri üşenip. böyle böyle şeker atmayı bırakmıştım hey gidi hey...
Çayın tadını şekerle bastırmayı sevmemektir.
(bkz: yemeği ekmeksiz yemek)
Bir (bkz: Türk kahvesini şekersiz içmek) kadar havalı değildir.
Lisede çayı şekersiz içtim ben.

Neden mi? Çünkü yoktu.

Olduğunda da hemen bitiyordu.

t: Bazen fakirliğin bir sonucudur.
şekersiz içmem kıtlama içerim hahaha
Herhangi bir yerde çay servisi yapılırken kaşığı alabilirsin demektir. Ulan bende şekersiz içiyom ama o kaşığın sana ne zararı var dürzü.
bi kaç kere içtikten sonra alışıyosun, normal geliyo. Abartmaya gerek yok.
Son zamanlarda yaptığımdır daha çay tadı alıyorum.
yaklaşık 2 senedir şekersiz içiyorum çay tadı felan aldığım yok bildiğin aynı milletin gazına gelmeyin nasıl seviyorsanız öyle için.
"çay'ı iki şekerle, hayatı seninle seviyorum" der di adamın biri.

t: zor ama imkansız değil.
Şerbet içen sığırlar bilmez çayın tadını.
Bu neyin havası aq.
şekerli içenlere garip garip bakmayı gerektiren eylem. sanki atomu parçaladın pezevenk.