bugün

yazar oldunuz mesajı atacak moderatörü merak ettirendir.
aslında sözlükte çaylak olmak keyifli bir durum online görünmediğiniz için sizi rahatsız etmezler. yorumlarınıza eleştiri yapamazlar. kendi kendinize özgürce konuşursunuz. tamam tamam polyanna kaçtı içime.
Beni alenen kışkırtan bi hibineye 'çok tatlısın sen sikebilir miyim' dediğim için başıma gelen hede.
Bir de ezik mesaj atmamış mı ağlak ağlak.
Zafer kazandın tabi kuzuum.
sevimli sevimli ortada gezinen, kurallara uymaya çalışan, sözlüğe kendini kabullendirmek için farklı yüzünü gösterendir.

çünkü çaylak olmak bunu gerektirir.
Paralel yapılanma veya chp aleyhine entry girmenin doğal sonucudur. susturulmak için uzun bir müddet çaylak olarak cezalandırılabilirsiniz. işte bunlar hep objektif bir platformda yazmanın getirileri.
insana yapilan en büyük zulümdür.

şöyle ki; uzun bir dönem istikrarli ve heyecanli bir şekilde sözlükte yaziyorsunuz. yaşanan bir olaydan dolayi moderasyon sizi çaylak ediyor ve "sen şöyle uzaktan sözlüğü seyret" diyor. fakat döndüğünüzde entry giresiniz gelmiyor (şu anda yaşadiğim durum)

bir yazarla münakaşa haline girildiği için 10 gün çaylaklik veriliyor. üstelik tek tarafli. moderasyon bu konuda tarafli demiyorum fakat tam incelenmiyor diye düşünüyorum.
en güzel histir yeniyiz buralarda hadi bakalım.
tekrar normal bir yazar statüsüne kavuşmak isteyenin söyleyeceği söz.
diğer sözlükte çaylağım o yüzden geleyim iki üç yazayım dedim. keşke yazmasaydım. insanın uludağsözlük'te yazmasına neden olan lanet olay.
Çok kötüdür. Çaylakken sözlük daha bi güzel daha bi komik gelir gözünüze. Ne zaman çaylaklıktan çıkarsınız o zaman sözlük sıkıcılaşır. Anlayamadık.
Berbat bi histir.
her sözlük yazarının başına gelmiş beladır.
Ne olmadigini bilenler var efenim
(bkz: ben)
Yaşadığım durumdur. Sözlüğe üye olunduğu halde özgürlük kısıtlıdır, birileriyle iki çift laf edilmez.
güzel güzel faşik entry salvolarını savururken bir anda (bkz: onuncu nesil çaylak) yazısını görmektir.
uludağ kanunlarında 13.le 19 arası nesilden olmayı ve yazarlık sözleşmesi imzalamayı gerektirir.
Tam mesaj atıcakken birden mesajınız gönderildi yazısı çıkmayınca boş yeşil sütun çıktığında öğrenmiş olduğunuz hazin son.
sözlüğe ilk gelen yazarların içinde bulunduğu durum.
insanın içini üzüntüden kasıp kavuran azaptır efendim. mini mini entryler girememek o 40 karakter uyarısına takılmak inbox kutusunu yakamamak veya yakana cevap verememek nasıl koyar insana bilemezsiniz a dostlar.
O kadar kafatası milliyetçiliği yapan adamlar var ana avrad söven yazar müsvetteleri var ama gel görki bizi çaylak yapıyorlar.
Yakinda benim başıma gelecek olan bir durum.
henüz çaylak olmadıysanız yazdıklarınızın ucu bir yere dokunmamış boş yazılardır ya da gerçekten boş entrycinin tekisinizdir.
sözlükte varolan durumdur.

moderasyonun ayrımcı olduğunun en net kanıtıdır.

mod tarafından korunan kişinin nickaltına hakaret ve küfürü bırak tartışma ve polemik bile oluşturmayacak entry girseniz bile rahatça haksız yere 1 hafta çaylaklık yersiniz.

edit:nickaltı girince çaylak olmak başlığından bu başlığa taşıdığınız için tebrikler.
sözlükten soğutan başlıca nedendir. o kadar sözlükte yazdım, ama uludaki yalayıcılığı, yavşaklığı, haksızlıkta zirveye ulaşmış modları sadece burda gördüm. herkes birbirini sıvazlıyor anasını satiyim, polemiğine soktuklarım.
(bkz: hangi çılgın beni çaylak yapacakmış şaşarım)
güncel Önemli Başlıklar