bugün

Ne kadar çok hariçten gazel okuyan varmış diye söyletir içten içe insana bu amk ruh hali...
dünyada tarifi olmayan tek şey.
dünyada daha boktanı olmayan ender şeylerden biri.

bazen dünyayı da döksen önüne çaresiz kalırsın.
6. Sezon finalinde neganın önünde diz çöken rick değil çaresizliktir.
insanın allaha sığınma ihtiyacının daha da arttığı andır çaresiz oldugun an.
''en karanlık gününde en çaresiz anında kendini ortaya atıyorsan eğer,
en umutsuz anında kendin için değil çocukların için
kendini çare diye sunuyorsan eğer,
yüreğinde çocuğunun sevgisini tutan hiç kimse çaresiz değildir.
tüm kapılar üstüne kitlenmiş de olsa birinin kalbinde yer tutan hiç kimse tutsak değildir kendi kafesine,
çaresizlik; aradığın çarenin belki tam önünde olması ama onu bulacak vaktin olmamasıdır çaresizlik.
çaresizlik; cevapsız kurak bir ıssızlık değildir.
dışarıda devam edecek hayattır asıl engel,
asıl engel sana geçit vermeyen seni umursamayan seni yutan hayattır asıl engel....''

Ramiz dayı sesinden dinleyin hanımlar beyler...
Çaresizlik en büyük çaresizliktir.

görsel
bir şeyi kanıtlamak istersin ama kanıtlayamazsın. çünkü hayat olduğu gibidir, olmasını istediğin gibi değil.
hiç seyrettin mi,aynaların vicdanlarında? tükenişinin çaresiz soluklarını.
hadi eyvallah...
kış gelince farkedilen montun ısıtmaması, ceplerinin yırtık olması 10 yıldan sonra hayli eskimesinin sonucu aileden mont isteyince annenin günlerce düşünüp "ben sana kış günü nasıl mont alayım" diye gelmesi. eski günler acıtır.
Başka birine aşık olduğun halde birlikte olduğun insanla mecburen yaşamaktır.
vertigo atağı geçiren annenin başında beklemek.
Dermanı yoksa yaşayan kişiye ne yaparsan yap fayda etmez.
Berbat bir duygu. Bana ait (ve şu an düşündüğüm) şu cümleyle özetlenebilir: "böceklerden korkarım, tuvalette böcek var ve tuvalete gitmem lazım"
Çok zordur.
Hergün yaşarken ölmektir.
Düşmanım bile yaşamasın.
Acı veriyor.
Harflere dokulmus hali.

görsel
ümidin kesilmemesi gereken, o an itibari ile kendi imkanlarınızla çözemeyeceğiniz tüm durumlardır.

ümit hep var.
çaresizlik duygusu o kadar boktan bir şey ki. yapmak istiyorsunuz ama elinizden bir şey gelmiyor. belki bir şey bulurum bi çözüm diye kafayı yiyorsunuz. hayatımda bi insan tanıdım. şuan yanımda olmasını o kadar çok isterdim ki o da istiyor ama bir araya gelemiyoruz. bazı durumlar var engel çıkartan. mecburuz. hay ben böyle işin. neyse diyip susuyoruz anca.
görsel
Hayatta en nefret ettiğim şeydir. Elinin ve kolunun bağlı olması ve hiç bir şey yapamadan sadece olan biteni izlemek. Yapabileceğin sadece budur.
Acilen tuvalete gitmeniz gerektiği halde herhangi bir sebepten ötürü gidemiyor olmanızdır *

Bence şirin *
cevabı ''ben bunu hakedecek ne yaptım?'' olan sorudur.
çaresizlik, kaçtan başlayacağını bilmeden geriye saymaya çalışmaktır.
Ellerin ayakların serbesttir her an koşup gidebilirsin ama ruhun tutsaktır olduğu yere.
görsel
çaresizlik kabrin dışında, hala diri olan kişi olmaktır.
Onun senin için atmayan kalbini belki bir ümit beklemektir.
Hastane koridorudur.