bugün

demirle zapt edilebiliyorlarsa bu devrin teknolojisiyle belalarını sikeriz ki. niye korkuyorsunuz bu kadar anlamadım.

gelsinler bence, adamsalar gelirler. hadi bakalım.
Bi ara Alper tunga olduğu söylenirdi. Yani bizim bilgisel arkadaşlar öyle diyodu.
itibar edilmemelidir..
Kuran da hakkında bilgi verilmesi çok ilginçtir. Ya da ben mi görmedim. Kimdir nedir tam bilen var mı?
bir rivayete göre büyük iskender olduğu söylenir.
güneşin battığı yer derken, dünyanın düz olduğu anlamı ortaya çıkıyor.

söyleyeceklerim bu kadar.
kimi rivayetlere göre peygamber, kimisene göre veli olarak bahsedilen ordu komutanı ya da hükümdar. kitapta geçen gizemli şahıslardan biridir. doğuya ve batıya seferler düzenlemiştir.

kendisi hakkında siyerde geçen önemli bir husus da medinedeki yahudilerin, mekkeden gelen elçilere hz peygambere sorulmasını istediği üç sorudan biridir. devamında gelen vahiyde kehf suresinde kendisinden detaya girmeden bahseder kitap.
baphomet/zülkarneyn

görsel
çok eski çağlarda asya'ya gönderilmiş peygamber olması muhtemeldir.
boynuzlu kask kültü ile izlerini sürmek mümkün. türkler, japonlar, macarlar
Kuran'da geçen peygamber olmamasına rağmen kendisine önemli işler verilen kişi.
Türklere indiği rivayet edilen peygamber.
Zülkarneyn, oğuz kağan değildir. Pers kralı koreştir.

Yahudilerin babil sürgününü bitiren ve yahudileri özgür bırakan kişidir koreş. Antik yahudiler kral koreş i övgüyle anmışlardır. Onu adeta bir mesih gibi görmüşlerdir.
hayır zülkarneyn benim.
Yecüc ve mecüc için set ören hükümdar.
Kendisi güneşin battığı yere gitmiştir.

Sonunda güneşin battığı yere ulaşınca, onu kara balçıklı bir suda batıyor gördü.
Kehf suresi 85 - 90.
ismi çift zaman ve çift boynuz anlamına gelir.
Kimi teorilerde zaman yolculuğunu ve kara deliğin paralel evren yolları olduğunu bilmektedir.
Yecüc ve Mecüc'ü boyutlarına hapsettiği söylenmektedir.
Ayrıca Oğuz Kağan'la büyük benzerlikler göstermektedir.
iki zamnan sahibi demektir yani hem somut alemde hem de soyut alemde gezen kişidir aslında kişi midir net değil ama dünyada işler yapmış olduğu muhakkak kutsal güçlü mete han olduğuna dair moğolistanda kesin kanıtlar olduğunu belirtenler çin kaynaklı metinlerdedir.
Yazar iskender Türe'ye göre Kur'an'da uzaya seyahati anlatılan esrarengiz kişi.
yaşıyordur ve türkiye'ye gelmesi ile çin'in tüm ekonomik, ticaret, endüstri vesaire bilgilerini inşallah türkiye'ye getirir diye inanıyorum.

bir peygamber.
görsel
Doğudan batıya Çok geniş topraklara sahip olduğu için ülkenin sağında gündüzken solunda gece yaşanıyordur ve bu sebeple Kendisine iki zamanı birleştiren denilmiş olabilir.
Zülkarneyn, ( Arapça ذُو ٱلْقَرْنَيْن ); Birebir çeviri ile iki Boynuzlu), Kuran'ın Kehf Suresi, 83–101 ayetlerinde doğuya ve batıya seyahat eden ve bir topluluk ile Ye'cüc ve Me'cüc arasına set çeken kimse olarak sunulur.[1]

Kuran, başka yerlerde Yecüc ve Mecüc'ün bariyerin arkasından çıkışını dünyanın sonu, bazı yazarlar ise onların bir gece ansızın Allah tarafından yok edilmelerini Kıyametin başlangıcı olarak sundular.[2] Zülkarneyn kelimesi Arapçadır. Zü, (e)l ve karneyn kelimelerinin birleşmesinden meydana gelmiştir. Zü, ''sahip ve mâlik'' demektir.

Karn ise ''boynuz, perçem, tepe, zaman, güneş'' anlamlarına gelir. Karneyn sözcüğü, karn'ın tesniyesi, yani iki tanesi demektir. Buna göre Zülkarneyn kelimesi, "iki boynuz sahibi" şeklinde tercüme edilir.[3]

Alıntıdır.
Büyük iskender.

Ehi ehi...