bugün

temizlik için iti köpeği eve almaktır.
rezillik asıl budur.
(bkz: beşir)
(bkz: rana cabbar) *
kanı beş para etmez, paranın köpeği olmuş halkların hakkından en iyi gelecek şey, ansızın elindeki avucundaki herşeyi yitirmeleridir. bakınız, görünüz o zaman evinde halısı olabiliyor mu, ekmeği oluyor mu elinde.
Ev arkadaşımın özel ders vermeye gittiği veledin trilyonluk anasından her gün duyup gördüğü şeyler, Allah böylelerin eline düşürmesin dedirten cinsten.

*Öyle ki bu hatun kişi bir tek çift ayakkabısına 1000 lira verirken, 1.5 saatlik özel derse 50 lira vermeyi laf eden,
*Çocuğunun okul harçlığı olarak cebine 100 lira koyarken, yanında çalışan insana asgari ücreti bile çok gören,
*Uçakta ekonomik bilet anonsunu duyduğunda "Ayol bunlar bana neden denk gelmiyor ki, ben ne zaman almaya kalksam 200-300 lira ödüyorum." diye isyan ederken aslında ekonomik bilet için 1 ay önceden hazırola geçmek gerektiği gerçeğinden uzak yaşayan türden.

Çocuğa gelince;

*6. sınıfta çarpım tablosundan bihaber,
*yazması 1. sınıf öğrencisinden beter,
*ukalalık diz boyu,
*sınavla alan bir okula dede torpiliyle girdiğini söylemekten dahi çekinmeyecek yüzsüzlükte,
*özel ders oyun zamanını alıyor diye mızırdanan,
*"Okumak istemiyorsun tamam, bi' hobin de mi yok?" diye ona anlayışla yaklaşan öğretmenine "Futbol takımındaydım ama o da gezme zamanımı aldı diye bıraktım." diyen,
*okulundaki burslu çocukları fakir diye küçümseyen cinsten.

Allah böylelerinin eline düşürmesin gerçekten.
güncel Önemli Başlıklar