bugün

(bkz: sanatçı vs orospu)
(bkz: alakaya maydonoz gel bize bazı bazı)
zeki müren'in sikeceği karşılaşma. kuşkusuz.
dvd çalar´la dana etinin tadını karşılaştırmak gibi bi karşılaştırma olduğunu düşündüğüm bir karşılaştırma.
hangi akıllının (!) aklına gelmiştir bu reklam düşündürücüdür.

bu arada;

lady gaga ne ara efsane oldu lan? oldu da bana mı haber verilmedi? huuoop! soktuğumun özentileri! size diyorum, cevap verin lan!
şüphesiz zeki mürendir. lady gaga daha yeni yetme bir sanatçıdır. (bkz: büyü de gel)
birisi bizim toplumumuzda sanatın tam kARŞILIĞIDIR; DiĞERi SADECE VE SADECE, ŞARKICIDIR.
hadsizliktir, saygısızlıktır böyle bir kıyaslama. zeki mürenin yattığı yerden sorma ne haldeyim demesine sebep olmuştur.
lady gaga'nın da efsane olduğunu öğrendiğimiz karşılaştırma. lady gaga gitsin kumda oynasın, hadsizliğin bu kadarı.
biri sanat güneşi, diğeri illimünati güneşidir.
görsel

oha amk! şimdi ne bu neyse, zeki müren s.kertir.*
Dünyanın en gereksiz versuslarından biri. Zeki Müren affetmez.
Yok kırmızı gülün alı var artık.
Zeki murenin parcalarinin verdigi duygusalligi asla veremez lady gaga.
Zeki Müren > Lady Gaga.
lady gaga zeki müren'in fotoğrafından esinlenmiş diyelim, doğru olabilir. olabilir diyorum çünkü zeki müren'in batılı başka bir sanatçıdan esinlenip esinlenmediğini bilmiyorum. durum öyleyse lady gaga zeki müren'den değil, o şahıstan esinlenmiştir.

ama esinlenmiş olsa dahi, bu lady gaga için bir ilk olmaz. şimdiye kadar pek çok sanatçının koreografisinden, fotoğraflarından vs esinlenmiş, hatta bire bir kopyalamıştır.

bu bile lady gaga'yı kötü sanatçı yapmaz.

lady gaga'yı sevmem, ama dünyadaki toplam hayran sayısı, satılan albüm sayısı, konserlerine topladığı kitleler bakımından esinlendiği veya kopyaladığı neredeyse tüm sanatçılardan öndedir kendisi. lady gaga, zeki müren'in fotoğrafını çalmış, öyleyse zeki müren lady gaga'dan çok daha başarılıydı demek de saçmadır.

müziği daha iyiydi demek ise subjektiftir, kişiden kişiye değişir. objektif olan şey ise söylediğim rakamlardır. o bağlamda da lady gaga her türlü önde görünüyor.

acı ama gerçek.
güncel Önemli Başlıklar