bugün

en çok bizi üzen kazığı atıp giden insandır.

ne oldu, değmedi dimi?
genelde sonu hüsranla biter. beylerin ortak sorunudur.
birşeyler yaşanmadan seneler geçmeden 2016-2017 olmuyor şak diye 19'una girmiyor insan kötü şeylerde yaşanmalı...
aklınıza geldikçe keşke vermeseydim diye düşünmenize neden olur.

ve sizi hatırlamıyor bile olabilir. evet.
Değer verdiğim şeylerden olan uykumdan fırlayıp gecenin bir vakti yanına tek telefonuyla gideceğim arkadaşımdı. Çok canım sıkkındı, ihtiyacım vardı. Sen yaz ben yazıcam sana dedi. Üstünden haftalar geçti saat başı çevrimiçi oldu bende hüngür hüngür dostumu bekliyordum. Haftalar sonra o uzun mesajımın hemen altında naber mesajı vardı. O an dedim ki artık içinde yaşa her şeyi.
siz değer verdiniz diye ille de karşılık beklediniz değil mi ? sonra gitti,şerefsiz falan diyorsunuzdur... bi karşılığını beklemeden değer verin sonrası gelir gibi, hayat dersi verdim yazın bi kenara.
"Eski filmler gibisin , zamanında güzeldin." Sözunu hatra getiren durum. Vermeyin arkadaşlar değer falan çok ciddiyim kendinizi sevin, sokak köpeklerini sevin, mandalinayı sevin, kitapları falan sevin. Bi başkasını sevmeyin.
şimdi affedersiniz olmayan bir taraflarıma dert olmayan insan.

dönüp diyorum ki ben bu salak adamdan nasıl hoşlanmışım?

tam bir avelmiş. avel. a v e l.
adı bende gizli ama t değil.
artık istemiyor.
Uç asamalidir.
1-zamanında verilen değer
2-gittikten sonra sebepsizce daha çok verilen değer
3-siktir edip yoluna bakmak.
artık hayatınızdan sildiginiz insandır, hatasını farkedip özür de dilese affedilmeyecek, hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
Zamanında çok değer verdiğin insan. Zamanı geldiğinde daha fazla yaşanmışlığı olacağı için sen ona yeterli gelmezsin ve önemsenmezsin.
Şimdi umrunda olmadığım insandır. Haketti mi haketmedi ama yine gelse yine sarılsa dostum diye ağlarım dayanamam, öyle çok seviyordum.
Herşeyinizi bildiği için zamanı gelince de canınızı baya iyi yakar dikkat edin.
artık köprünün altından çok sular akmıştır.

bir ateş düşünün bütün kızıllığı ile birlikte yanıyor, ateş yanarken duman çıkmaz. ateş sönmeye başladığında küllerini kucaklayıp dumanıyla uçmak ister, lâkin ateş yanılmıştır külleri onun giderken yanında götüremeyeceği kadar ağırdır.
peki giden duman mıdır, yoksa kül mü?
Gitmeyi kendi seçen insandır.
Çok sevdiğim birinden hiç nefret etmedim. Yollarımız ayrılır hepsi bu.

10 yıl önce değerliyse hala değerlidir. Kötüye evrilen bir ahbabım olmadı amk.