bugün

efsane olmasının yanı sıra, bence komedi dizisi gibi de bir şeydi. güldüğüm şey, rambo berk'in, memoli ve zeynep ile yaşadığı gülünç apartman maceraları sırasında çalan müzikten, birden bire, kürşat ile gülsüm sahnesine geçerken ki, gerilim sahnesiydi. tam bir moda girmişken, ne oluyoruz lan falan oluyordun. bu bana komik geliyordu. swh.
eskiden flüdümle jenerik müziğini çalardım.
Meltem cumbul’ un kendisine e be köylü kızı süsü verebilmesi için sürekli fistan+hırka kombini yaptığı dizi.
memoli ya. duygulandım he bir ara baştan izliyordum ben bu diziyi.
Çok güzel diziydi be!

-memoli !
-yalnızca iş arkadaşlarım memoli der bana !
zeyno köylü kızı kral kürşat filan iyiydi harbi.
ortaokulda herkes bu dizinin jeneriğini flütle çalabiliyordu. sınıf zaten 13 kişiydi. bir tek ben beceremezdim. hırs yaptım çabaladım yıllar geçti üzerinden. hala çalamam.
Kürşat gibi efsane bir karakteri tv tarihine kazandıran dizi. Bir de tilki Ekrem. Bu ikisi hala akıllardadır.
bok gibi bir diziydi. ne katti bize? su anki bok pusur dizilerden hicbir farki yoktu.
Çocukluğum dizisi. 90'ların sonu, 2000'lerin başı. iyi ki o yıllara yetişmişim. Birçok çocuğa polis olma hayali kurdurtan dizi. Polisiye dizilerinin atası.

Belki de o yılların güzelliği diziyi daha bir güzel kılmıştı. Bu da bir nesilin aşk şarkısı; https://youtu.be/JYCIDEM5M9s

(bkz: flütle yılan hikayesi müziği çalmak)
en son televizyonda bu diziyi izledim sonra komple dizi izleme işini bıraktım.

görsel

kraallll..
görsel
özlenen günler.
1.sezonu efsane olan diziydi. saçmalıklar vardı ama çok keyif alırdım bu diziden. tam çocukluk dönemlerime denk gelmişti. öyle bir diziydi ki, kürşat, gülsüm, erkan karakteriyle gerilim sahnesinden, memolinin apartmanına geçer, rambo berk'in abzürtleriyle garip bir fon müziği çalardı. ama keyifliydi.
Komser Memoli.
(bkz: bana sadece iş arkadaşlarım memoli der)
meltem cumbul diziden ayrıldıktan sonra senaryo farklı bir yön kazanmıştı dizide eski tadını vermemişti diye hatırlıyorum. memoli karakteri jöleli saçlarıyla o dönemin fenomenlerinden biri olmuştu.
Bir döneme jöleyi sevdirip, saçlara kıyan efsane dizidir.
Youtube kanalına her gün sahne atan dizi.
Aynı sahneleri farklı isimlerle verip duruyorlar.
tüm bölümlerini izlediğim efsane dizi.
çatışma ve mafya hesaplaşma sahneleri süper.
Efsane dizi çocukluğumuzun dizisi blok flütle şarkısını çalarlardı mahallede okulda çocuklar, sonra bi dönem yenisini çektiler başka kadroyla olmadı yanlış hatırlamıyorsam.bak şimdi başlığı diziye yorumladım geçmişe gittim.
finali
Zamanında ne merakla izlerdik be! duygulandırmıştır.
aklımda kalan dizilerden biridir. kral'ın sahneleri kaiser sosa tadı verirken, kürşat dizinin en önemli dinamiğidir. bir sevkiyat sırasında kılıç mehmet'in, kadir'in ve kürşat'ın aynı mekanda pazarlık yaptığı/ çatışmaya girdiği bölüm, en sevdiğim bölümdür. bir de; kral'ın, bir antikacının (veya saat tamircisinin) dükkanındayken kameralardan memoli'yi görmesi sonucu çatıya kaçtığı ve telefondan/telsizden adamlarıyla konuştuğu bölüm hollywoodvaridir.