bugün

Göt meyvesi.
Yemem
Götten çıkıyo olum o.
tanesi 10 tl . tavukların dötüne saygılar !..
Sabah olmazsa olmaz besin maddesi. Ekmek olmasın, zeytin olmasın ama yumurta olsun.
O gün bi kg tavuk da yesem proteinden geri kalmış hissediyorum yumurta yemezsem.
hayatımda izlediğim en iğrenç filmler içersinde 1.
tüm sinema hayıflanmıştı.
En sağlıklı ve besin değeri yüksek nimetlerden birisi; diyabetten koruma, saç sağlığını iyileştirme gibi faydaları da mevcuttur.
Yeryüzündeki en sağlıklı besin maddesi.
çok severim ama ne zaman yesem yüzüm sivilce doluyor. bir omlet yapayım kendime.
Yumurtanın fiyatı bir yılda ikiye katlandı. 30'lu yumurtanın market raflarında fiyatı 120 liraya kadar çıkıyor.
tavaya önce yağ, sonra 2 yumurta kırıp, bekle, sonra üzerine gouda peynirini parçalayarak parça parça tava içindeki yumurtanın üzerine. bekle. peynir görünmeyene kadar bekle, biraz dursun sonra tavadaki yumurtayı karıştır ısınmayan üstü de ısınsın.

sonra kırmızı biber ve tuz.

bugün öyle yaptım.
türkiye yumurta üretiminde ilk ilk 10 listesindedir.
2020 verilerine göre dünya yumurta üretimi:
1-Çin 595.5 milyar
2-hindistan 114.4 milyar
3-Endonezya 112.1 milyar
4-abd 111.6 milyar
5-brezilya 57.5 milyar
6-Meksika 56.9 milyar
7-Rusya 44.5 milyar
8-Japonya 43.8 milyar
9-Pakistan 20.1 milyar
10-türkiye 19.8 milyar
son gelen zamlardan sonra tanesi 2,5 lira olmuştur.
gına geldi abi ne yapsanız da olmuyor işte üzerine altın da döksen yine yumurta olacak o neden bu kadar çok çeşidi var ki?
görsel
Götten çıkan bişey
Ulan bi de yiyosunuz bunu.
Balkondan parkta oynayan bebelere çok fırlatmıştım zamanında.
paran yok ise en iyi yiyecektir.
en büyük hayvan hücresidir.

Her hüce gibi çekirdek, sitoplazma ve hücre zarından olusur.
Doyurucu gıda maddesi.
1 lira 50 kuruş.
Hastanelerde ve iş yerlerinde personele verilenleri çöp olan besindir. Sebebi: yumurta haddinden fazla kaynatılırsa içindeki protein yanar. Sarısının yeşile dönmesi bunu gösterir ve pis de kokar bu yerlerde yapılan yumurta haşlamaları.
Koli fiyatı 4 ayda 12 lira artmış. Evet tam on iki lira.
bir türlü sevemediğim gıda.
Yusuf üçlemesinin ilk filmi.
Hakkında yapılan yorumlardan dolayı yıllarca aşırı sıkıcı bir film olduğunu düşünmüştüm. Açılış sahnesinde teyzenin 3 dk boyunca yürüyüşü de bunu kanıtlar nitelikteydi ama devamında hiç de öyle olmadığını gördüm. Yakın zamanda izlediğim en iyi filmdi. Birkaç gün öncesinde tesadüfen filmin çekildiği yerlerde bulunmuş olmam sebebiyle daha fazla etkilenmiş olabilirim ama bence 8/10 luk bir film.