bugün

başkanlığa geçilmek sureti ile neticelenecek elzem bir problem daha. başkanlığa geçene kadar elbette.
milligururumuzucgen.
mercedes bmw şu bu örneği verilmiş de..

sen renault ol kardeşim..

bırakınız tatava yapmayı.. bir binek otomobil üretebilecek durumdayız zaten.. konyada mercedes amg'nizi sanayide unutun ertesi gün aynısını yapılmış görürsünüz o derece..

bir aracı baştan sona her şeyiyle çizebiliriz shah çizmek denmiş diye öyle söylüyorum..

hani 18 ay varmış da şu bu deniliyor ya..

ulan evladım, altay tankının sözleşmesi imzalandı, süreç cayır cayır izlendi.. prototip resimleri üretildi vesaire..

yani otokarın yaptığını biliyoruz..

bu yerli arabayı kim yapıyor arkadaş?

milli ana muharebe tankından daha mı sofistike ve önemli bu siktimin 4 tekerlisi..

geçiniz bu ayakları ve söylemleri..

hem de bir çırpıda..

adamlar volvoyu sattılar kimse oralı olmadı..

saab için de benzeri bir durum vardı yanlışım yoksa kimsenin ağzından tek kelime çıkmadı..

hazırda pazarı olan bir markayı almak varken böyle işte ancak hayal satarsınız ve yapacak dahi olsanız saçma sapan bir sürü sürecin içine balıklama atlamış olursunuz..
yerli muzdan başka birşey beklemiyorum ülkeden geri kalan herşey ithal.
Makro iktisat hocamin da dedigi gibi, artik benzinli, dizel araba furyasini kacirdik.

Artik elektrikli araba uretip piyasaya oyle cikmamiz gerek.
görsel

Yapılmışı var. Bizimkinden de güzel.
Sanırım gelene kadar dünya otomobil kullanmayı bırakıp farklı bir kişisel ulaşım aracına geçecek.
aklıma Erbakan Hoca'yı getirmiştir ne desek boş be sözlük.
görsel

Tobb, google chrome'ın logosunu kullanmaya başlamış. baya ilerlediysek demek ki!
Devlet buyuklerimiz yerli uretim olacak olan araclardan bir süre ÖTV almama karari almis. Sanirim ciddi ciddi geliyo.

https://www.cnnturk.com/e...mp;webPushId=NDIxMQ%3D%3D
En meşhuru Tofaş olan otomobil. Evet.
hakkinda adam akilli bilgi olmayan otomobil. bekleyip görmekten baska care yok sanirim.

https://washingtonhatti.c...unya-devi-haline-getirdi/

(bkz: nevs)
son teknoloji bir arabadır, suda ve havada gidebilmektedir, bu yüzden karada göremiyoruz.
Marketler ve mağazalar zinciri; avm ler açmak varken bu da nerden çıktı? Ensesi kalın patronlar yerli otomobil üretiminde bu kadar naz yapıyorsa işin sonu bellidir! Maliyeti millete, kârı patronlara olacak şekilde bir üretim olacak. Yani devlet yerli otomobil üretilmesi için patronların elini cebine attırmayacak. Tüm maliyetlerini milletin boynuna yükleyecek. Bunu buraya yazın.
bugün saat 13.00'da akp sarayında düzenlenecek toplantı ile üretici konsorsiyumuna dahil olan şirketler açıklanacakmış.
görsel
Çok haz almadığım, anadolu grubunda babayiğitler arasında olduğu oluşumun üretme eğiliminde bulunan otomobil.

Yerli otomobil üretmek mantıklı bir fikir tabiki. Ancak markalaştırmak, kalite izlenimini vermek, know-how sahibi olmak ve sıkıntısız üretim yapmak zor iş.

Her üretim, her prototip başarılı olacaktır diye bişey tabiki yok. Türkiye bunu kesinlikle yapabilir inancındayım. Bu konudaki en büyük handikapımız ultra zaman kaybetmemiz olacaktır.

Bu 5 babayiğit ve yüce devletimiz kaybolacak bu zamanı ve diğer detayları çok daha kolay satın alabilirdi kanaatindeyim.

Nasıl mı? Saab satıldığı zaman alaydılar olay çözülürdü. Know-how, prestij, bilinirlik ve birçok daha avantajımız olabilirdi. 3-5 sene sonra Bursa ilinde bir fabrika açılırdı ve artık made in Turkey olurdu.
dünya markaları elektrikli otomobillere, hatta sürücüsüz otomobillere proje tasarlarken biz halen içten yanmalı motor konusunda yerli bir marka oluşturamamış bir ülkeyiz.

Turkcell ve de zorlu holding'in desteği beni şaşırttı ancak bu güçlü markalarla ortaya güzel bir şey çıkacağına inanıyorum.
40 milyon euro'nun bigüzel içine sıçılıp çöpe atılmasıyla sonuçlanan projedir.

saab'dan alınan platform çöpe atıldı.

şimdi konsept türkiye'nin arabası...

bakalım babayiğitler kaç milyon geçirecek.
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
iranda bile yerli araba varken bizde niçin olmasındır.

(bkz: samand)
(bkz: soren)
(bkz: ikco)
Fazlasıyla geç kalınmış bir girişim.

Otomobil sanayisinin bu kadar geliştiği bir dönemde yerli otomobil olarak sunacağımız şeyin gerçekten çok çok iyi olması gerek.

Duyduğumda sevindim. Ama şu hoşaf meselesinden sonra çokta umutlanmak istemiyorum.
projede yer alan turkcell'i görünce ilk başta şaşırdım. türkiye olarak yazılım konusunda o kadar geriyiz ki resmen yerli gsm operatörü şirketimize muhtaç kaldık. yazılımsal açıdan yerli otomobil turkcell'in eline bakıyor. umarım başarırlar.

varoş kızının boş iş diye nitelediği araba olarak kalacaktır. kendisi mahallesinde at arabası tercih etmektedir zira. çünkü ona göre otomobil boş iştir ve boş işlerle uğraşmak günahtır eşittir otomobil üretmek ya da istemek günahtır.
muhalefet etmeyin beyler. yapılsın da binelim. Güney korenin bir kaç marka çıkardığı bir dünyada türkiye'nin de bir markası olsun.
Bilimsel araştırmalara parasal destek bulmak için bazen yalan söylenir. Proje ne kadar büyükse yalan da o kadar büyür. Bu yalanlar projenin olabilirliği üzerine, bilinen tüm gerçekleri görmezden gelerek kurgulanmış masallardır