bugün

mavi balina hem de minik adlı arkadaşımızın yağmur altında kalmadığını evine sağ salim döndüğünü öğrenerek sevindiğim ancak petitjoueur arkadaşımızın vizesinden haber alamayarak hüzünlere gark olduğum zirvedir. kızı tuzu horozu zirvesinin de öncüsüdür.

notun dibi: daha çok ışık (bkz: geothe) daha çok sanat (bkz: tutkimucizeyirequem)
tadı damağımızda kaldı zirvesi. darısı denizli horozu tozu kızı zirvesi'nin başına, amin.
enteresan bir şekilde ihaleli batak öğrendiğim zirvedir. "ne alaka pes 2010'la?" demeyin, olur öyle.
zirvenin ismiyle bütünleşen pes 2010'da rakip tanımadığımı gururla söyleyebileceğim zirve. çılgın attığımı farkeden arkadaşlar bir anda "pes 2009'a mı geçsek..?" diye kontra yaptıklarında sessiz kalıp kabul etmiş sayıldım. gerçi pes 2010 çıkmadan bir gün önce oynamış olsaydık arkadaşlar arasında yenilmez armada ilan edildiğim pes 2009'da da çok feci çılgın atacağımı düşünüyor olurdum. unutmuşuz yeğen! taktikler, takımlar, oyuncular... kim ne yapar bilmeden daldık mevzuya.. gerisi tam bir kabus zaten.*
şaka bir yana, katıldığım ilk zirve olmuştur. eğlenceli insanlarla tanışmış, kabul ettilerse de arkadaş olmuş olduk, güzel oldu.

not: mavi balina hem de minik arkadaşımızı o yağmurun altında, minibüslerin kalmadığı bir saatte ortada bırakamazdık. evine kadar bıraktık. diğer arkadaşların aklı kalmasın.*
pes'den sonra denizli belediyesi önündeki boruların inceleneceği zirvedir. zira orada böyle komik bir görüntü vardır.
(bkz: eski borularımız)
(bkz: yeni borularımız)
mal mal baktığım zirvedir.
akabindeki ihale partisinde coşarak 3. olduğum zirvedir de aynı zamanda.
sanatsal olması açısından;

postmodern futbol maçları yapılmış zirvedir. devre aralarında ise, sanatçıların sorunları konuşulmuştur.
bir dahaki zirveyi himalayalarda gerçekleştirme ihtimali bulunan hede.

not: hakkaten himalayalarda yapalım pöfür pöfür eser hem.

bu arada;

-abi 6-2'den tavşan nasıl yapılıyordu?
+ne bileyim. peynirciks'e sor sen. o bilir.*

edit üssü peynirciks : hile yaptığımı iddia ediyor. haklıdır efendim. hile yaptımda zor durdum 5 golde.* vallahi hileyi yazmasaydım 10u görürdün bak.*
katılımcıların son derece güzel vakit geçirdiği sanat ve sanatçının dostu temalı konuşmaların yapıldığı zirve. zirveden notlar;

petitjoueur: pes 2009'da "impulse 101" şifresini kullanmış ve c.ronaldo'ya sihirli deynek değdirmiş kişi. hayati derecede önem taşıyan vizesine çalışmaktan feragat edip bizi kırmamsı gerçekten takdir edilesi.

push the tempo: pes 2010 ve "bilmem" dediği ihalede göz doldurmuş ve birinciliği göğüslemiştir. 2009'da muhabbete tutup oyalayarak yendiğimiz kişi.

tutkimucizeyirequem: pes bilmese de sıkılmadan bizim yanımızda kalmış ve yandan jose morinho vari taktikleri ve ihalede geliştirdiği taktiklerle sempatimi kazanmış sanat kişisi.

mavi balina hem de minik: pes 2010'da beni yenmiş, yalnız 2009'da intikamımı aldığım kişi. ihalede sonuncu oldu. o değil de son dolmuşu kaçırma uğruna bizimle zirve sonuna kadar beraber olmuştur.

herkes efendi, herkes sanatsal, herkes birer can... bunu saymayız bir daha yapalım lan zirvesi...
5 saat sonra başlayacak zirve. 90+2'de atılan gol kadar şukela olası zirve.
her şeyiyle hazır zirve. saat 20.30'da kınıklı'da yurt-kur kapısının önünde buluşulup, oradan akademi 2 pes cafeye doğru koşulacaktır. yurt-kur önünde kimseyi bulamayan zirveciler, akademi 2 pes cafe mustafa abi'nin yerine bizi sorabilirler. orayı bulduktan sonra bizi sormanıza gerek yok, biz sizi tanırız zaten.
-hacım gol değil o.
+lan hakem verdi işte. ondan iyimi bileceksin?
-amk hakemlerden iyi bildiğim kesin bu oyunu. beşiktaş maçında verdiği gol nedir öyle.
+ahaha nası koyduk lan size. 3-0 offf. fena olmuştur.
-kes mnskm. asabım bozuk zaten.

not: şaka biyana güzel bir zirve bekleyip duruveri gari bizi.*
yeni günle birlikte saatler kalmış zirve. heycanlıyım uyuyamıyorum.

-yalanlarını yiyeyim.
(#6710249)

20:30'da başlayacağını göz önüne alırsak; başlamasına 23 saatten de az kalmış zirve.
başlamasına 24 saat kalmış olan zirve.
hiç gündemden düşmeyen sözlük şeysi.
full hd teleizyon sahibi bir kahraman çıksın karamurat benim diyerek ve de bir makına kiralayın. sabahlar olmasın ondan sonra..

şeklinde tanıtımına katkı sağlayarak azıcık fikrimin bi kısmını verdiğim zirve.
şu anki katılımcı sayısı 7 olan zirve. iki makina açsak 10'ar dakikadan herkes birbiriyle oynayacak şekilde ayarlasak, epey bi vakit alacak gibi görünüyor. ayrıntıları zirve saatinde görüşsek sanırım daha uygun olacaktır.
son bir aydır mecburen kalvyeden oynadığım, joystickle oynayan ve barcelona'yı seçen arkadaşımı elano destekli galatasaray'ım ile madara ettiğim pes 2010'u yeniden joystick ile oynama fırsatı tanıyacak olan zirve. yalnız tek temennim maçların 20 dk'dan daha kısa olmaması.
(bkz: herkes pes2010 zirvesine gari)*
--spoiler--
sizin için cuma günkü vizemi yok sayıyorum. değerimi bilin. bilmeyene bildirin.*
--spoiler--
çoğu zirvecilerin pes 2010 ile ilk karşılaşması olacaktır. ama hiçbir şey koşmaya engel değil.
peynir kamyonuyla ortalığı talan edeceğim zirve. çıkışta kamyon kasasında, çınar meydanında şampiyonluk turu atılacaktır.
gelen bir, gelmeyen bin pişman zirvesi. kaçıranlar üzülmesin, zirve deha tv'den naklen yayınlanacaktır.
peynirciks'in yenilmesi halinde, hesabı peynirle ödeyeceği zirve.

kaşar peyniri olur, dil peyniri olur, abaza peyniri olur... böyle değişik çeşitler mevcut yani. gerçekten çok seksi...
katılımcıların katılmadığım için çok üzülecekleri zirve. zira katılsaydım hesap kesin benim götümdeydi ve anırı$ım çin'de bir zelzele yaratabilirdi..