bugün

panpalarım, kardeşlerim.

hepimiz bir sınavdan çıktık. kimimiz sevinçliyiz mutluyuz. okulun fotoğraflarını facede paylaşıyoruz. kimimiz ise hayaline kavuşamadı.

çok zor biliyorum. böyle bir ortamda yeniden hazırlanmaya başlamak. ama sıkın dişinizi.

ben 1 yıl lisede hazırlık okudum kaybettim.
1 yıl da yanlış tercih yaptım bekledim.
kalan 1 yıl da puan kesintimin geçmesini bekledim.

şimdi amına koyuyum benden 3 yaş küçük kardeşimle aynı fakültede okuyoruz. sınıftakiler onun yaşıtları.

ne kadar zor bir durum? hele bir de benden önce mezun olursa vay halime dostlar.
kendini ispatlamak için yeni bir şanstır.
boktan bir durumdur. işin kötüsü ilk başlarda aklının başına geldiğini düşünen kişi sonradan yine aynı tas aynı hamam devam eder. Eğer çok zeki değilse ve hala çalışmamakta ısrarlıysa yine kazanamaz.

Evet efendim ben ikinci hazırlanışımda yerleşebildim. Aynen yukarda anlattığım gibi ilk başlarda ders çıkarmış gibi bir havam vardı ama sonradan saldım yine kendimi. Neyse ki hep aynı bilgiler dönüp dolaştığından kafamın içine yer edinmiş olmalılar ki istediğim puanları aldım. Yeniden hazırlanacak arkadaşlar bu hataya düşmesinler. Oturup adam gibi çalışsınlar. Yoksa sınav yaklaştıkça yusuf yusuf durumu en üst seviyeye çıkar. Kişide stres zaten fazlayken bu sefer zirve yapar. Aman diyeyim.
bir önceki yıl doğru düzgün bir tercih yapamadıysanız şarttır. iki senenize mal olur ama değer.
sahte sınav sorularıyla rüyaların süslendiği günlerdir. son gece büyük patron ösym başkanının görülme ihtimali yüksektir.