bugün

Doğrudur ve erkeklerden de baba olmaz.
Artık aile devri kapandı, 21. yüzyıldayız.
Şahsen ben evlilik tuzağına düşmemek konusunda kendi yaşamım üzerine kendime yemin etmiş ve onun yerine bir tek kendi sorumluluğumu hissedecek şekilde dünyayı gezmek için planlar yapmış durumdayım. (Hala da yapıyorum)
Sonuçta gelecek planlarına aileyi dahil etmek bana göre bu devirde mümkün değil artık.
tek kelime juvenoya (hoş iki kelimden oluşuyor o da) eyvah gençlik nereye gidiyor korkusudur kendisi.
merak etmeyin bir şekilde oluyor. yatacak yerin var yaşa bu günü. dünya dönüyor dönecek yine.
sosyal medyaya dikkat çekici kişisel foto atan kızdan anne, sözlükten kız tavlamaya kalkan adamdan da baba olmaz kesin bilgi.
Bir gerçek. Her gördüğü erkeğe boncuk atarlar. Malum evlenince de aynı şiş aynı hamam bunlar. Yemekten anlamazlar.

Nerde annelerimiz ebelerimiz, nerde siz. Siz de kadın mı olacaksınız. Peeeh derim ancak.

Süslü vazolar sizi.
bu başlık biraz şey olmuş. acaba böyle bi başlık açılmış mı diye merak ettirdi. (bkz: yeni nesil erkeklerden baba olmayacağı gerçeği)

edit: tıkladım baktım, böyle bir başlık açılmamış efenim. kızlar siz de neden erkekleri genellemiyosunuz?
Sorun değildir.
Erkekler doğurur.
yeni nesil kızlar sıçtıkları boku bile sosyal medyada paylaştığı için haklı bulduğum başlıktır. bebeğin muhtemelen atacağı 3 adımı 6 farklı story de paylaşacaklarını düşünüyorum. hatta 7 bile olabilir.
yeni nesil erkeklerden koca olmayacağı gerçeğini değiştirmez.
yeni nesilden ne köy ne kasaba olur istisnalar hariç iyileri tenzih ederim. yeni nesil kızlardan ne anne olur yeni nesil erkeklerdende baba. kızlar gezip tozma sosyal medyada beğenilme arzusu erkeklerde sorumluluk almıyım daldan dala tuttuğumu yatağa atıyım peşindeler.

hep dış güçler sosyal medya tv ile bizi asimile ediyor aile yapısını bozuyor özgürüm istediğimi yaparım modunda. herkes manken ünlü iş adamı mafya. özenilen şeylere bak. kimse bilim adamı oluyum ya da ünlü bir yazar olma peşinde değil.

erkekler güzel kız peşinde kızlar zengin koca. tabi evlenenlerinde nasıl çocuk yetiştirdikleri ortada. aslında nesillede alaka yok. adam 50 yaşında tiktok çekiyor iki beğeni için ne hallere giriyor ya da yolda karınız çok güzel deseniz size saldıracak kişi evinin perdesi açık diye kavga çıkaran tip eşi ile video çekip beğeni peşinde.
Bence kadınlar 40 yasina kadar gezip tozsun sonra xocuk yapsın. Bizim kadinlar işi, eğlenmeyi, çocugu bir arada yurutemiyor.

Ülkenin yarisindan çoğunun çocuğuna ananesi dedesi bakıyor. Bakın size ülkedeki özeti geçeyim. 18 yaşında kız evlenir 2 cocuk yapar 25 inde anlasamaz ayrilir. Sonra zengin bir adam bulur onunla orda burda tatil yapar. Cocuklarada annesi babası bakar.

O yüzden heleki simdiki z kusağı gezip tozmayı çok seviyor. Bir cocuk sorumlulugu kokay değil yapamayacaksaniz doğurmayın.
sosyal medya kaşarlığından anneliğin ne olduğunu anlamaya vakit bulamayacakları için doğru tespittir.

bir de mal mal kızlı erkekli fotoğraflara var bir hayalimiz yazıp dururlar.

genel kültür sıfır, yetenek sıfır, terbiye sıfır, zeka eksilerde.
olur... ne olursa olsun... bir şekilde olur.

kendi sentezlerini ortaya çıkarırlar. annelerinin kuşağı gibi olmaz o ayrı. annelerinin iyi taraflarını alıp kendilerince ben bunu çok daha iyi beceririm dedikleri yönleriyle birleştirmeye çalışacaklar.

ha ortaya nasıl bir çocuk veya ergen nesli çıkacak derseniz bilmem.

onu da görmek için en az bir 10-15 yıl geçmesi lazım.

ki ancak o zaman bunlardan anne olurmuş olmazmış deriz.
gayet de olur. hem de eski nesil kadınlardan daha güzel anne olur. annelik yapamayacaklar olanlar annelik yapabilecekler hakkında boş boş ahkam kesmesin. seni ilgilendiren bir şey yok burada.
görsel
eskinin anası babası iyi miydi de şimdiyi yargılıyoruz?

bizim düzenimiz bu; sebep her ne olursa olsun bozulmaya mahkûmuz. bunu toplumun sadece belli bir kısmına mal etmek aptallıktır.
Bu dünyaya çocuk getirmek mi? Allah göstermesin.
eski nesilden çok mu iyi anne oldu? hepimizin travmaları var, herkes kafayı yemiş. bırakın eski nesil gibi olacağına bambaşka bir şekilde anne olsunlar. olsunlar da. bir de çocuklarını çok sevsinler.
Uludağ sözlük uzman sosyologlarının sıçtığı tespitimsi.
istisnalar kaideyi bozmayacağı gibi sodom ve gomoreyi okumanızı tavsiye ederim.
60 bin yıllık modern insanlık tarihinde herkes anneydi de şimdi mi anneler bitti detirtecek önermedir. Bunun dışında anne olmanın tanımı merak edilmektedir. insanlık yıllar geçtikçe hep aynı normlara mı sahip olmalıdır?
Ingilizler medya aracılığıyla on yıllardır uğraşa uğraşa bizi bu hale getirdiler.
(bkz: ya sabır)..
keşke geçmişte de önüne gelen anne olamasaydı da ortalık insanlıktan yoksun erkek ve kadınlarla dolmasaydı çünkü onların çocukları da kendileri gibi çocuk yetiştirerek herkese zarar veriyor.
Genelleme yapmak yanlış lakin gorduklerimizden yola çıkarak, saldım çayıra mevlam kayıra tarziyla, çocuk yetistiriyorlar. Bi'de sanki dünyada sadece kendi çocukları varmış gibi, abartılı hareketler de bulunuyorlar.