bugün

Hangisinin nişanına, düğününe gittiğimi şaşırıyorum bazen. Düğün diye gidiyorum kına gecesi çıkıyor, kına gecesi diye gidiyorum nişan çıkıyor. Herşey o kadar hızlı ilerliyor ki. Daha birkaç hafta önce birinin nişanına gittim. Haftaya birinin daha varmış. Allahım takısıydı, hediyesiydi valla bıktım. Evlenenlere aldığım hediyeyle kendi çeyizimi yapabilirdim. Ama neyse ben bişey demiyorum...
Yaşıtların ossurur gibi arka arkaya evlenmesi olayıdır. Patır patır ne aq.
Gıcık olduğum durumdur. Çoğunun çocukları olsun, geçen hafta ve dün biri daha evlendi amk.
henüz patır patır evlenmeseler de patır patır askere gidiyorlar. bizde hala bi yaz okuluna kalmamaları çabaları falan...
Normal olandır. O değilde kız arkadaş bulamıyorum ne ya bu kadar mal olmak zor iş olsa gerek. Evet.
yaşıtım olan arkadaşımın çocuğu ilkokula başlayacakmış dedim seni çok net söylüyorum sikerim , bu sene o çocuğu okula yollamayacaksın. benim psikolojimi sikmeye hakkınız yok.
(bkz: iyi anam nörelim)
şu an yaşadığımız toplumun acı gerçeği. beklemeyin arkadaşlar o halde. elinizi çabuk tutun. acele edin. hayırlı işte acele edilir.

ben büyüklerimden hiç duymadım senelerce kısmet bekleyeni, çok nadir. kız istediklerinde diyelim 17 sinde istemeye başladıklarında, 20 sine kadar bilemedin 22 sine kadar verirlermiş eskiden. şimdi millet kısmet beğenmiyor. 30 unu geçmiş olanlara bakın, teptiği kısmetler bir düzinedir. ondan sonrada doğru insan denk gelmiyor. insanı bul da sen öp de başına koy.

aşk arıyorlarmış. sonrada 6 ay içinde boşanıyorlar nasıl aşksa bu. ha demek ki aşk maşk hikaye. herkes manken bekliyor.
bulursun. alırsın. bekle.

mal hastası olmuş komple insanımız. para canlısı olmuş fakiri zengini dindarı dinsizi hepsi aynı. varsa yoksa dünya malı. ondan sonrada geçinemiyorlar. herkes yağlı ballı tereyağlı hazır lokma arıyor. sıkıntılara sabr eden yok. armut piş ağzıma düş.

mutluluk mu ? hayal. mutluluk kaf dağının ardında bu kafayla.