bugün

28 yaşına gelip de yaşlı hissedenlerin isyanıdır. 31 ekim doğum günüm. 28 olacağım yine. 28 yaşımdan 28 yaşıma basmış olacağım.
Bir söylem.
Bilader sen de 10 senedir 28 yaşındasın be.
Bir tane de şey var. 3 ayda bir yaşı bir tane daha yükselen sözlük kızı. Ocak’ta 29, Nisan’da 30, Temmuz’da 31, Ekim’de 32 diyen...
Bi bitmediniz. *
bu çocuk 29 yaşını göremeden ölür demedi demeyin..
Yaşamaz denen arttrade bebek 28 yaşını da gördü.
evlenme vakti geldi demektir. evet.
Len 28 in neresi yaşlı ben oldum 42.
30'una merdiven dayamış ve utanmadan bana yaşlı diyen yazar beyanı.
Yalnızsanız Boşalirken gözleriniz kan canağina döner boynunuz kilitlenir.
yaş oldu 31 ve evlenemedim hala. hayat niye bu kadar zor.
Ben 12 yaşındayım abi.
Neyse ki 31 kadar komik bir yaş değildir.31 yaşıma gelince 32 olana kadar her gün gülücem.
ay çok güzel bir duygu. inşallah ben de o yaşlara gelirim.
2 sene sonra hayatın kayacak. nöronların beynini terk etmeye başlayacak. şimdilik durağan seyreden beyin gelişimin 2 sene sonra gerilemeye başlayacak.
2 sene sonra:
ben artık ben oldum diyeceksin... ya da ne bileyim kendi ifadelerinle buna yakın bir şeyler hissedeceksin.
çünkü bundan daha bundan 15 sene önce çocuk... 10 sene önce ergen bir maldın.
seni şekillendiren, sen yapan, kendince davranabilip yaşayabildiğin şeyleri her şeyi şu geçen 5-10 yılda yaptın çünkü.
tecrüben yok ama kazandığın dönem... tecrübelerinin farkında olduğun, işine yaradığı dönem.

hah 10 sene sonra: ... özellikle bu günlerini yargılayıp sorgulayacaksın! demin dedik ya öncesinde çocuklukdu, ergenlikdi vs... dönüp bu döneme bakacaksın!
o 40 yaş halile bu yaşlarda olmak isteyeceksin. yeri gelecek şu hatayı yapmazdım, şu kararı vermezdim... şimdiki aklım olsa ortalığın anasını bellerdim diyeceksin... 3-5 sene sürecek bu sorgu... kadınsan fiziksel sorgulara da giriyorlar üstüne... sonrasında eskiyi değiştiremediğini görünce bırakacaksın o kavgayı.

farkına varmadan x2 bir yaşa geleceksin... bu kadar zaman ne zaman geçti aq?! diyeceksin ama geçmiş olacak zaten.

neyse lan... desem de anlamıycaanız o zamana dek.