bugün

hava içinde bulunan bağıl nem oranının yükselip maksimuma ulaşması sonucunda ağırlaşan nem taneciklerini havanın artık taşıyamaması ile sonuçlanan hava harekatı olayıdır.
inşallah en kısa zamanda burda da aynı hava harekatı olayı meydana gelir.
Bulunduğum ortamda az önce çalan parça.

Gayri ihtiyari herkes kadehleri vurdu birbirine.

Buharlaşan sevgimizi geri falan verdiği de yok ayrıca.
En sevdiğim doğa olayı. Evde sıcak ve çay bisküvi eşliğinde rahat bir koltukta elde mizah dergisi fonda yağmur sesi ve yaprakların birleşimi...

Birde evden çıktıktan sonra yakalanması var şemsiyesiz gidecek yer bulunmayan bir otobüs durağı içerisinde elde telefon yardım çığlığı entryler girerek beklemek.

Not:gok delinirken altında kalma keyff @istanbul Kurtköy.
yağıyor arap kızı camdan bakıyor.. yeni nesil veletlerin bilmediği ninni. evet.
Kaç gündür durmayan hayati bir doğa olayı.
Özlenmiştir. cama çarpan pıt pıt sesi insana değişik bir huzur veriyor. Sabaha erken kalkmanız aklınıza geliyor bir miktar huzursuz oluyorsunuz pıt pıt sesleri eşliğinde uyuyorsunuz.

Sabah hava pek aydınlık olmuyor. Belki yerler ıslak hâlâ belki yağmur hâlâ yağmakta...
Yağdığında huzur verir şu anda olduğu gibi vesselam.
Kahvemi kitabımı alıp huzurlu olmak için tek beklentimdir yağmur.
Cok fena yağıyor mnsikiyim.
Yağ yağmur, yağ ki uslansın gurur,
Yağ Yağmur, Söndür ateşi
Dindir dermanın derdi
Umudum Yağmur

demiş şair.
güzel bir cem adrian parçası. diğer bütün şarkıları gibi hüzünlere gark eden.
şu an bursa da bardaktan boşanırcasına yağıyor.öyle bir gök gürledi ki bomba patladı sandım.
istanbulda yağmur fırtınası çıktı aga.
istanbulda fena bir şekilde yağan doğa olayı... Sonucunda oluşan toprak kokusu ise paha biçilemez...
şu hayatta ciddi ciddi nefret ettiğim bir şey varsa o da yağmurdur ondan sonra kar ondan sonra da rüzgar gelir. rezalet anasını satayım başka bi şey değil. bunu seven romantiklere de kafamı sokayım!
Adına şarkıların bestelendiği ve bana dinledikçe kara denizimin yağmurlarını hatırlatan öznenin adıdır.
Şairler için ilham kaynağı olmuştur ama Alibeyköy esnafı için durum biraz farklı oluyor tabi.
istanbulda metrekareye 53 kg yağacakmış. yarın işe yüzerek gideriz artık.
Bu yağmur bu yağmur bu kıldan ince
Nefesten yumuşak yağan bu yağmur
Bu yağmur bu yağmur bir gün dinince
Aynalar yüzümü tanımaz olur.
Atasehirde yildirim dustu.
eski kız arkadasımın ismidir. ne yalan söyleyeyim iyi kızdı vesselam.
Neyini sevmezler bilmiyorum yağmur yağdığı zaman sanki herşey temizleniyo gibi.
YAĞMUR
Yağmur dinince
Her yer toprak kokuyor.
Sevmezdim senden önce
ıslanmayı yağmurda ,
Şimdi
Ne zaman yağmur yağsa
Her yer özlem kokuyor.

edit: bu bir lcb şiiridir.
Adımın anlamıdır.

Güzel bir kelimedir vesselam

Ha bir de en sevdiğim doğa olayıdır. Adımdan olmalı herhal*.
"sikerim lan böyle hayatı, bundan sonra herşeyin amına koyacağım" lafzını etmeme ve net kararlar almama yardımcı olan, güzel doğa olayı. (bkz: rahmet) (bkz: allah affetsin çok sövdük)