bugün

Sivrisinek açık ve net.
metrobüs derim. ilerisi yoktur efenim.
yoktur.
sivrisinekler...
Tam tatlı bir uykuya dalmak üzereyken, kulağının dibinde bitiveren bir vızıltı.

zZzzZzzzzzz

Hayal edince bile sinirleniyorum.
Yoktur. Her şekilde kışı bir güzel evirir çevirir...
Sabahlarıdır. Oh sıcacık güzel yatağım diyemez insan uyanır uyanmaz bi sıcak basar ve yataktan kalkmak ister. Özetle yazın uykuları tatsızdır.
Ter kokan ablalarimiz abilerimiz diyorum ve burnumu alıp uzaklaşıyorum buradan.
Yapış yapış terlemek
bazı bölgelerde sıcaktan uyuyamamak
saclari acmak istedigimzde enseye yapismasi( kizlar icin)
fönün saçta durmamasi( nemli bolgeler icin)
böcekler
sinekler
kısa kollu giyilecegi icin koltuk altlarının sürekli kılsız olmasina dikkat etmek zorunda kalmak.
belirsiz olmak. her gün farklı bir karakter. Sürprizli yumurta gibiyim lan. wtf?!
tertemiz jilet gibi ütülenmiş gömleğin, giydikten daha yarım saat sonra buruş buruş olması.
Çok açık ara ter diyorum. Her tarafta ağır bir ter kokusu birde parfüm ve sigarayla karışıyor ya şu koku nasıl delinmiyor şu ozon tabakası hayretler içindeyim.
kictan şırıl şırıl ter akmasi.
Sicak ve nemdir. Antalya gibi bir yerde yazin bulunmus olanlar daha iyi anlayacaktir tum hayat enerjiniz sifirlanir.
Gündüz evden dışarı çıkma imkanının olmayışı

spor yapabilmek için sabahın 5 inde uyanmak zorunda olmak. dolayısıyla spor yapamamak

basketbol ve halı saha maçlarına hasret kalmak

ne kadar perde çekersen çek odaya giren güneş ışığı yüzünden tvde ya da telefonda bir şey izleyememek

okunulan kitapların aynı tadı vermemesi

içilen çayın her yerinizden terler akıtması, dolayısıyla çaydan uzun bir süre ayrı kalma (harareti alır sözü külliyen yalan)

günün ortalama 1,5 saatini duşta geçirmek

zaten saçma olan tv programlarının en saçmalarının seçilip yayınlanması

terlemiş vücuda konan, kovuldukça geri gelen ve ele sineklik alındığında ortadan kaybolan sinekler

Başınızdan ayrılmayan sokacak mı diye tedirgin eden arılar ve rahat uyku vermeyen sivrisinekler

Kafaya damlayan klima suyu

Son olarak da bitmek bilmeyen esmiyor ve nem çok geyikleri.
Saniyelik ferahlamak için Götünü dayadığın duvarın dahi ısısının göt ısından yüksek olması beraberinde yaşanılan umut sarıkaya mutsuzluğu.
öğle vakti dışarıda halletmeniz gereken işler olmasıdır. zira çıktığınıza çıkacağınıza pişman olursunuz.
eğer adanalıysan güneşe sövme gibi nedenler doğurabilir.
Eğer sıcak bi şehirde yaşıyorsanız bu sizin için 2 kat fazla zor olacaktır.
yorganı çekmek istemek ama sıcak basması.
Kavurucu sıcaklık, sivrisinek. Başka da yok sanırsam.
Amına kodumunun sinekleri ve durduk yere sokan yavşak arılar.
bir türlü nesli tükenmeyen aşk dizilerinin başlaması.
sıcaktan nefret eden biri olarak sıcak olması diyebilirim.
eve dolan sivrisinek. dışarıdan içeriye girdiğinde bacağına yapışan pantolon. onu çıkarmaya çalışırken daha çok enerji sarfetmek.
önüne geçilemeyen dondurma yeme isteği. 3 ay boyunca sektirmeden her gün deniz kenarından fotoğraf paylaşan insanlar.