bugün

(#44162419) şu sokuk programlar benim de psikolojimi sikip atmıştı.

şimdi izlesem yine sikip atar.
görsel
Süphesizki üstümüzde çoğunun farkına bile varmadıgız birsuru kotu durum oluşturdu inş karşılığını çekmeden ölmezler.
karpuz. evet karpuz travmam olmuştu lan.

tatillerde ananemin köyüne gidiyorum. etraf mis. dümdüz çayırlar, hayvanlar, meyvalar falan.
ananem de ufak bi tarlaya karpuz eker.
ben sürekli sorarım, oldumu anane karpuzlar oldumu, oldu mu diye.
bi gün ananem oldu der.
ben artık her sabah gider karpuz ararım. ne bulursam koparır getiririm ama genelde bulamam.
bulduklarımda beyaz çıkar.
kendi kendime kızar da kızarım. ben kızdıkça özlemim hasretim büyür.
o siyah, buğulu karpuzlara olan açlığım hala sürer.
mersedez mi o karpuzlar mı desen karpuzlar derim.
ama ne hala o karpuzlara ulaşabiliyorum ne de bu yaram iyileşiyor.
travma değil de ne bu.
(bkz: devler)
scooter çünkü 2016 senesinde 7. sınıfa giderken o senenin yazında yokuş aşağı kaymam sonucu düşmüştüm ve hala da izi durur kolumda. kabuk tutmuştu yaram. sonra da scooter'a binmek istememiştim geçen seneye kadar.
Ramazan davulcusu.

Küçükken sesini iki sokak öteden duyup uyanırdım, annemlerin yanına koşardım,saklanırdım. Orta okula kadar falan hiç bakmaya cesaret edemedim o davulculara. Abim bakardı gel bak derdi korkardım.Evimizin önüne gelip çaldığında ise ağlamaya başlardım. Ramazan günleri çok zor geçerdi her gece kalbim güm güm atardı. Neden oluştu, neden korkuyordum hiçbir fikrim yok. Hala arada hatırlar güleriz.
küçükken müstakil evimizde "dam" da civcivlerle oynarken civcivi yakalayım diye onunla beraber damdan aşşağı kuma düşmüştüm,kolumu kırmıştım,alnım yarılmıştı,burnuda ki kemik kırılmıştı,işin tuhaf ve korkunç tarafı civcivin üstüne düştüğüm için ezmiştim hayvancağızı, tramva olayı da o gün başladı.o gün bugündür asla civcive elleyemem,ellemeyi bıraktım yanında geçemiyorum.

allah affetsin...
Pazarda cüzdanını çaldıran bir kadın beni hırsız sanıp yakalamıştı. Pazarcı olan dedeme poşet satın almış, yetiştirmek için koşturuyordum. Poşet bitmişti. Pazarcılar dedemi tanıdıklarını, öyle bir şey asla yapmayacağımı söylemişlerdi de kadın öyle yakamı bırakmıştı.
Okuma-yazma döneminde olmadığım için programın adını hatırlamıyorum. Geceye doğru bir sihirbaz çıkardı, yüzü dahil simsiyah bir kostümle birlikte ve ben o halk arasındaki (bkz: karabasan) ı o sihirbaz sanardım. Geceleri rüyama hala bu sihirbaz abimiz giriyor.
7 yaşlarındayken, Mahalledeki kireç kuyusuna düşmüştüm. Gözlerimi açtığımda kendimi etrafı kapalı bir evin içindeki olukta, beni yıkarlarken buldum. Mahalleden üç tane kadın beni güzelce yıkayıp, Üzerime yeni kıyafetler giydirip eve yolladılar. Eve gittiğimde hiçbir şey olmamış gibi sofraya oturup mantımı yedim. Kimse de demiyor ki bu çocugun üstündeki kıyafetler nerden geldi. Bu kılık ne böyle, Ulan kimsenin dikkatini de çekmemeşim amk, ben de ona yanarım. Bu olayı da kimseye anlatmadım. Nasipte, burda anlatmak varmış.
yazarlarda küçük yaşta büyük bir korku yaratmış olaylardır.
jack nicholsunın oynadığı wolf ve tarık akanın oynadığı kuduz filmi.