bugün

Ben yeni geldim çoğunuza göre yaş olarak olmasa da sözlük bakımından çömezim. Sonuna kadar bu başlığa katılıyorum. Bir temizlik yapılmalı şahsi fikrim. Yetkisi olanlar bir iki haftanın analizini yaparak bile bir çözüm bulabilirler. Düzeni bozanlar uzaklaştırılır ya da düzelmelerine sebep olacak bir açıklama yapılmalıdır.
sözlüğü kapatıp tekrar açmayı planlayan yazar planlarıdır. düzelir belki.
yazarların uludağ sözlüğü kurtarma planıdır.

-öncelıkle latife ile karışık kendımı tanıtayım;

9. nesil eski dokuzlar örgüt elemanı(!) ulu sözlük istihbarat daire başkanı haberleşme ve kıtle iletişim uzmanı edebıyat ve uludağ sözlüğü cok seven bır yazarım.

allah rızası için gunde 2 deneme edebı konulu yazalım ama bunu derken ıkı kere düşünüyorum .

artık sözlük buna değer mi? ( yanı bu kadar değerlimi artık ) malesef adamların altına vurduruyordur yazmasından meme başlıklarından bıktık usandık.

sol fr. bu başlık ne yapacak tek başına . bu ıkı soru benı yazmaktan soğutmaya yettı. yönetım kurulunda kım var ise sayın x kişileri allahın adını aldım şurayı inciye döndürmeyın para lazımsa gönderecem o kadar yanı.
Çok yerinde ve harika bir tesbittir.

Öyle embesil ve bir o kadar da gereksiz bilgi ve görgü sahiplerinin gittikce daha kalabalık olmaya başladığı sözlük haline gelmiştir burası.

10. nesil yazarıyım daha yeniyim ama geçen zamanlarda öyle anlar oluyorki bazen burada saçma ve amacı sadece düşük kalite yazılar yazmak olan kişilerle aynı sutunlara yazıyor olmak duygusu bile hevesi köreltiyor.

Bilimsel bir yazıyı seri şekilde eksileyenler var, vardır belki bir anti tezi diye özel mesaj atıp düşüncesini sordum, çok kısa ve özlü şekilde bana düşüncesini anlatan yanıt yolladı, üç nesil evvelden başlanmış ve dört nesil ilerisine kadar yetecek bir küfürü yolladı.

Yorum yapacak artılanacak başlık, yazı ne varsa bulunca keyif alınıyor artık ama o da bazen günlerce denk gelirsen oluyor . Böyle devam ederse, ciddi ve altına entry girmeye değer başlık bulamama yüzünden adım siyasi insana çıkacak. Zira diğer konu başlıkların geneli seks üzerine. Seks gereksiz ve önemsiz bir konu mu? Tabiki Hayır çok önemli ve gerekli bir konu ama buraya serildiği şekilde basit, seviyesiz ve boku çıkmış halde olmaması gereken güzel bir konu.

Bir arkadaş UNESCO dünya mirasları başlığı açmış, entry altı iki üç gün boyunca yorumsuzluk içinde süründü. Aynı zamanda bir başkası erkekte neden göt vardır başlıklı bir konu açmış, maşallah bayağı bu önemli konuda söyleyecekleri olan bir sürü insan entry altını doldurmuş.

Moderatörler yada başka ilgili yetkili kişilerin bu durumu bilmediklerini zannetmiyorum. Bilmiyorlarsa bile son zamanlarda bu konulardan şikayetçi içerikli yazılardan mutlaka birkaçı dikkatlerini çekmiş olmalı. Ne yapılabilir kısmından daha önemlisi, artık birşey yapılması zorunluluğu.

Nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama bir yerde benzer bir serzeniş için şöyle bir öneri vardı. Sol frameye anında düşen Açılan başlığın altına bir buton eklentisi yapılsa ve okuyucular orada da başlık hakkında bir yorum gelirse. Mesela çok iyi, iyi, orta, kötü ve çok kötü gibi oylanacak alternatifler olsa. Ve oylama tek kişi değil belli sayıda kişiler tarafından (örnek en az 5 kişi) yapıldıktan sonra entry nin aldığı yüzeye göre sol framede kalmasına yada oradan kalkmasına karar verilse. Kötü oy alan başlık ta gene kalsın, örnek sağ frameyede kötü başlıklar kısmı eklenebilir ve başlık orada kalır, isteyen gene yorumunu yapsın.

Herkes fikirlerini söylemekte ve yazmakta serbest olmalı tamam ama başlık okurken gözler adeta filtre görevi görmesin. Hem yorucu olmakta hemde buraya dahil olduğuna bazen seni pişman etmekte. isteyen, istediğini her zaman yazsın.
tamamen haklı bir endişe ekşinin yanından gerçekten geçemeyiz ama ne yapabiliriz bence başarılı olunamaz 3 5 yazar kendini düzeltirse gerisi gelir falan demeyelim hiç olamz. fazla da kurcalamamak lazım bu tür planlar genelde farklı sözlük kurmaya gider 2 ay sonra kurulan sözlük biter.tekrar buraya dönülür yapcak bişey yok denip yazmaya devam edilir.
(bkz: uludağ sözlük port 7212)

Tamam genel bir problem değil ama bireysel olarak beni kurtaracaktır...