bugün

Beni cumhurbaşkanı seçmeyin seçerseniz diktatör olurum. Ülkedeki bütün suriyelilerin ve afganların neslini tüketirim.
cumhur başkanı olunca şunu yapardım, bunu yapardım diye ahkam kesenleri yanıma çağırır hadi yap derdim.

yapana makamı bırakır, çok afedersiniz, yapamayanı yatırıp sikerdim.

bu ülkede boş konuşma modası türedi 2 3 yıldır, üniversite grupları, siyasi meclisler, sohbet grupları, sözlükler ... ...

size bir tavsiye! hayatınız boyunca yapmaktan vazgeçmediğiniz ve bir işinize yaradığını görmediğiniz şeylere başkalarını lütfen maruz bırakmayın...
Parlementer sistemi geri getiririm.

Cumhurbaşkanlığı makamı olarak siyasetten çekilirim.
ülkeyi Adalet ve Kalkınma Partisi yönetiyor,
neredeyse 20 senedir.
ama 20 sene sonra en çok ihtiyaç duyduğumuz iki şey;
adalet ve kalkınma.
ankara ergeni olan kişiyi dinazorla ankapark'da evire çevire dövdürtürüm.
uzun adami divan-i harpte vatan hainliginden yargilatmak.
1- kamu ihale konunu değişecek.
2- kamu da yabancı üretimi lüks araçlar satılıp yerine normal araçlar alınacak, araç ihtiyacı bir komisyon tarafından belirlenecek.
3- yasama- yürütme - yargı ve 4. kuvvet bağımsız basın medya en kısa sürede hayata geçecek.
4- eğitim düzenlenecek, tek bir yetkili atanacak ve minimum 10 yıl çalışma süresi olup her yıl denetlenecek.
5- sınava dayalı eğitim değişecek.
6- yök kapatılacak, darbeler ile hayata girenler kapanacak.
7- bağımsız üniversiteler , özgür ortamlarında deneysel olarak çalışmalar yapacak, her bilim dalına odaklı düzenlemeler yapılacak, rektörü hiç bir katkı yapmaya, hiç bir üretimi olmayanlar değişecek.
8- adalet sistemi ayrıntılı olarak kurulacak, toplumsal hayatın içine giren mekanizmalar ile toplum düzeni de sağlanacak.
9- dış ilişkilerde ülkeyi temsil eden her bürokrat konusunda uzman olacak.
10- her kim ne iş yapıyorsa , uzmanı olduğu bölümde , uzmanlık alanında çalışacak.
11- gereksiz devlet malları sosyal hayata ve eğitime verilecek.
12- denizcilik bakanlığı kurulacak, denizi max oranda ticari ve ulaşım için kullanılacak.
13- yunanistan ve ege konusunda uzman heyet oluşturulup, tüm mavi vatan sınırları hakları bu ekip ile takip edilecek.
14- tarikatlar denetlenecek, ticarete kesinlikle giremeyecekler.
15-askeri yapı düzenlenip yapılandırılacak.
16-tarım komsiyonu kurulacak, ülkenin toplam ihtiyacı hesaplanıp buna göre üretim yapılacak, yerli üretim sağlanana kadar ithalet serbest, yerli üretim başladığında gıda ithalatı yasak olacak. ülke kendi patatesini soğanını ve samanını üretecek.
17- hayvancılık yapılandırılacak 3 sene içinde ithalat yasaklanacak.
18- çocukların eğitim hayatı dısında sosyal gelişimleri için yeni mekanizmalar oluşturulacak.
19- işçi hakları düzenlenecek.
20- vergi sistemi az kazanandan az, çok kazanandan çok alacak şekilde düzenlenecek.
her birey vergisini verecek.
21- toplanan verginin harcaması kuruşuna kadar takip edilecek, vatandaş sorduğunda cevabı verilecek.
22- belediyelerin yetkileri düzenlenecek, harcamaları denetlenecek.
23- enerji konusunda komisyıon kurulup, 5 -10 ve 20 yıllık planlar yapılacak.
24- kamu bütçesi denetlenecek, sayıştay aktif olacak ve hesap verecek.
....
vatan hainleri, tecavüzcüler ve keyfe keder adam öldürenlerin alayı için güzel güzel kanun maddeleri yaptırtmaktır..

görsel
Benim cumhurbaşkanı olmam demek sert katı kurallar yerine sevgi ve saygının on planda olduğu bir yönetim olması demek falan filan , bunlar propaganda sözlerimin girişiydi. Ben o kadar adamla uğraşamam , aileme vakit ayıramam sonra.
Oyum teflona. Beni aileden sorumlu bakan yapmayı vaat ediyor. Bu bana uyar. Teşekkür ederim.
elimdeki yetkiyi barış ve kardeşliğin gözüne sokardım.
türkiyeyi bütün dünyanın kıskandığı bir yer haline getirirdim. böylece çomarların hayalleri gerçek olurdu.
queenn; milli savunma bakanı ,
bik bik ; dışişleri bakanı.
giden gider ; aileden sorumlu bakan ,
lipsos ; tekel bakanı ,
zeytinyağlı ; gıda bakanı,
fikrimin ince şeysi ; milli eğitim bakanı olacak.
sözlüğe gelip enkaz devraldık diye başlık açarım.
ezanı türkçeleştiricem. yerli ve milli peygamber çıkartıcam.
edgar allen poe'nun kuyu ve sarkaç diye bir öyküsü vardır; bildiniz mi?
hah işte o sarkaca fazla mesai yaptıracam.
eğitim, eğitim, eğitim. adam akıllı milli eğitim bakanı getirip tüm öğretmenlere performans değerlendirme, öğretim üyelerimiz ve belki yabancı uzmanlardan oluşan heyetlerden filan oluşan ekiplerin de katıldığı jürilerle il il her okulun sıkı bir performans denetlemeden geçirirdim. hatta elimden gelse hepsini atar adam akıllı öğretmeye hevesli, idealist insanlarla kadrolar kurardım.
yabancılara mülk satışını yasaklar, sadece senelik kullanım hakkı satışı izni getirirdim. bir dairenin 50 senelik kullanımını almak gibi. Ve tabii ki güvenli tarım ve hayvancılığı olabildiğince desteklerdim. yerli tohum, organik gübre. kimyasal olmayan temiz mahsüller. peynir, ekmek, pekmez, bal bunlar 7 bölgede herkesin birbirinden farklı şekilde yaptığı gıdalar. bu farklılıklar zenginliğimiz işlememiz gerekir. zeytin, zeytinyağı. her çeşit meyve. nereye tohum atsan yeşerir. tarihi desen çok zengin. medeniyet beşiği. burayı korumak ve daha iyi yerlere taşımak zorundayız. her şeye rağmen.
ilk işim diğer sözlük yazarlarını maaşa bağlar sigortalı yapardım.
direk istifa ederim. seçilsem yapacaklarım ülke yararı olacağına ya içeri attırırlar darbe yaparlar ya da suikaste uğrarım. şunu unutmayın bir halk nasıl yönetilmeyi isterse öyle yöneltilir.

seçmen oy verdiğim kişi seçilsin yardım eder işe alır torpil yapar diye oy veriyorsa sonra kötü yönetimi suçlayamaz.
tüm memurları tek bir yasayla işten atmak.
1- vergi sistemini komple değiştirmek(araba,alkol,sigara vs...)
2- ayrımcılığın her türlüsüne son vermek buna pozitif ayrımcılık dahil.
3- büyük şehirlerdeki nüfusu kırsala yaymak
4- tarım ve hayvancılıkta gelişmek için küçük esnafı tek çatı altında toplamak
5- seçimlerde baraj soruları sormak bilemeyenlerin oylarını geçersiz saymak.
6- bisikleti teşvik etmek ve yollarını arttırmak
7-toplu taşımaları devlet çatısı altında toplamak taksi, minibüs ve özel halk otobüsü gibi ulaşım araçlarını tek bir kart üzerinden kullanımını sağlamak ve eksi bakiyeye müsaade etmek(sadece kredi kartında oluyor).
8- üniversite sayısındaki suni yükselişi durdurmak.
9- çocukların düşünmesine fırsat tanıyan vatanseverlik bilinci ve ahlaki gelişime ağırlık verilen sorgulayan bir nesil modeli için eğitim sisteminde reformlar yapmak.
10- tüketicilikten üreticiliğe geçmek ve toplumu dünyaya faydası olmayan boş içerikli zevklerden arındırmak için gelecek nesilin zihinsel gelişimine müdahalede bulunmak.

Vee okula havuz yaptırmak

20 sene sonra adayım.
10 yıl süre ile aşamalı olarak bütün adalet teşkilatını dağıtır. Yeni kadrolaşma yaparım. Tek farklı yeni hakimleri halk seçer. Yapılacak seçimde sadece 4 yıllık örgün üniversite mezunları oy kullanabilir.
Milletvekili maaşları öğretmen maaşını geçmeyecek.Tüm din bezirganlarını,kürtlerin hakkını koruyacağım deyip teröristlik yapanları vatandaşlıktan atıp astıracağım.ihaleleri halka açık ve dürüstçe yaptıracağım.Makamından çıkar sağlayıp ülkeyi eşine dostuna peşkeş çekenleri yargılatıp donlarına kadar alıp onları da vatandaşlıktan atıp küflü kodeslerde ciğerlerini çürüteceğim.
Türkiye’yi sağa 90 derece dikey döndürmek. Evet aynen bir görseli pc’de Çevirir gibi!

O zaman güneydoğu Akdeniz’in olduğu yere gelecek. Turizm bölgede başat gelir olacak. Sınırlar ortadan kalkacağından Kaçakçılık bitecek.

Akdeniz ve Ege sırasıyla Ege ve Karadeniz’e denk gelecek. Akdeniz Ve Ege için birşey değişmeyecek. belki Ege açısından zeytin tarımı biraz sekteye uğrayabilir. Ancak stratejik kazanımlarımız yanında çok önemsiz küçük bir detay olacaktır.

Karadeniz şimdiki güneydoğuya denk gelecek. Örgüte yerel destek son bulacak seyreyleyin cümbüşü!

iç Anadolu haliyle gene bulunduğu şekliyle hayatına devam edecek, yöre insanı sosyal hayatında zaten tutucu olduğundan onlar açısından da değişen birşey olmayacak, hatta bu duruma sevinecekler!

Nasıl fikir ama!
(bkz: #43859725)

Bunları bunları yaparım.
Zall her gün bir yazara mesaj yolu ile hal hatır sormalı. Yazın bunu anayasaya.
Toplumun her kesiminden temsilcilerin eşit ölçüde temsil edildikleri anayasa hazırlama komisyonu oluştururdum.

Eğitim ve sağlık bütçesi için savunma bütçesinin belli bir oranının altında olmayacak şekilde kotayla belirledim.

TRT yi kapatır, TRT ye ayrılan bütçe ile online yayın yapan portal kurardım. Her öğrencinin kimlik numarasına kayıtlı sadece kütüphane ağında geçerli 50 GB aylık internet kotası verirdim.

Temel bilimleri toplamda 10 üniversitede olacak şekilde sınırlar, kontenjanları azaltır aylık 3000 lira burs verir üstüne devletin teknoloji ile ilgili bakanlığında staj ve çalışma imkanı sunardım.