bugün

Cumhuriyeti korumak için de kanun var: bakınız 1982 anayasasının ilk 3 maddesi.
Düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü, yaşam hakkı, miras hakkı, çalışma hakkı gibi en temel insan hak ve özgürlüklerini korumak ve hangi şartlarda nasıl kısıtlanabileceğini düzenleyen yasa, anayasa hatta uluslararası sözleşmeler var ve hala bu en temel insan haklarının ihlal edildiği iddialarının yanısıra AiHM nin ihlal kararları var.
Tanım: Demek ki gerekli şeklinde cevap verilebilecek başlıktır.
evet olur.
pembe gtlu terörist solcuların ve ümmetçi köpeklerin "halkından korununan lider mi olur yeaa" diye eleştirdiği durumdur.

olur efenim sizin gibi orspu çocuklarının nefes aldığı ülkede gayet olur.
Saçmadır. insan kendini biliyorsa ve kendine güveniyorsa neden kendini yasayla korumak istesin ki? Bir kerece bu insan eşitliğine ters düşmüyor mu sizce de?
halkı yavşaksa neden olmasın.
milletinden korunan milli kahraman. işte burası türkiye.
Yasası olmasına rağmen korunan hırsızlar gördü bu memleket hemşerim!
Atatürk korunuyor mu bilmem ama keşke baban korunsaymış dedirten sorunsal.
Olur hemde dünyanın her yerinde olur. Dünyanın pek çok ülkesinde kutsalları koruma yasası vardır. Bu kutsallar bazen dini değerler olur bazende milli değerler mesela dine küfür etmekte suçtur. Bayrağa hakarette suçtur, ulusal öndere küfür etmek de suçtur.
yasayla birisi korunur mu ki ulu önder korunsun? benim bildiğim hukuk düzeninde yasalar genel, soyut, kişilik dışı olur. tepeden tırnağa sakat bir ülkede tek derdimiz buydu sanki, değil mi ama. ulu önder meselesine gelirsek: tarihin bir ruhu vardır dostum ve bir iradesi. ona karşı gelinmez. bu kişi mustafa kemal olmazsa başka biri olur. tayyip erdoğan olmazsa başka biri olur. salvador allende olmaz başka biri olur. anlatabildim mi?
yoksa sizin gibi gerizekalılar herkesi kışkırtırdı , ama yasalar varken götünüz yemez.
Bu yasayı Demokrat Partinin çıkarttığı sorunsalıdır. Bu bize ne anlatır ? cahil kesimin bilmeden gazi'ye sövmesi sonucu çıkarılan yasadır.

o sadece normal bir insan değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanıdır. istiklal Harbi'nin önderi ve Türklerin son başbuğudur. korunması normaldir.

http://www.resmigazete.gov.tr/arsiv/7872.pdf
evet olur ve köpekleri kudurtur çünkü birilerinin önder dediği bebek katilleri 4 duvar arasında çürüyor.
Yasa korumak için değil korumamak için dedirtir.
Yasa olmasaydı bu kadar kin kusma ihtiyacı duymazlardı.
bağzı ülkelerde olan durum. atadır aynı zamanda. çok tuhaf.
yasayla korunan bir annen olduğu için sana ağır konuşmuyorlar sorunsalını çağrıştırdı.
laiklikiğin anayasada bulunması dünyada sadece 2 ülkede (fransa ve türkiye) olduğu gibi bu yasada sadece bizde olabilir.
belli ki atatürk duşmanları iş başında.
bu kadar çok orospu çocuğu olursa olur.
demokrat parti zamanında chp'ye atılan büyük bir kazıktır.

yani atatürk'ü sevmeyenler tarafından atatürk zorla sevdiriliyormuş izlenimi verilerek bir taşla iki kuş vurmuşlardır. ve bir insanın zorla sevdirilmeye ve saygı duyultulmaya çalışılması ister istemez bazıları tarafından tepkiyle karşılanacaktır. insanlarda okumadan bilmeden yaptıysa chp yapmıştır diyebiliyor.

not: atatürk'ü zekası yönünden taktir eden ama sevmeyen biriyim. yasayla da alakası yok.
tayyibin kendi yasalarını çıkarıp kendini korumasından daha içler açısı, mantık hatası değildir. Sadece biraz saygı için düzenlenmiş kanunlardır. Bazı şerefssizler olmasa onlarada gerek yok ya..
olmamalıdır. önder dediğin yasayla korunmaz, bu sadece türkiyede görülmüş bir durum...
-atatürk'ün böyle bir yasa istediğini sanan aykusuz zırvasıdır.

-yine bu yasayı çıkaran dincilerdir-herkesi endisi gibi gördüklerinden
-tayyoşta onların peşinden gittiğini iddia etmektedir.
-hatta gitmektedir.

-bunu diyenler tayyoşu yasayla koruyacaklar efenim.
evet arkadaşlar; aklımın mantığımın almadığı bir konu. bir önder hayal edin yasayla korunuyor.

şimdi bu demek oluyor mu ki atatürk tüm türkiyenin önderidir.

önder dediğin ne bileyim tayyip erdoğan gibi ülkede yaşayan tüm insanlara, tüm ırklara hitap etmeli. önder dediğin tayyip erdoğan gibi yasayla korunmamalı...

hayır atatürk de dediklerine göre -tabi ben o zamanlar doğmamıştım- 7 den 70 e tüm insanların hayran olduğu, dünyanın hayran olduğu bir öndermiş. hani ben demiyorum çünkü görmedim bilmiyorum, kitaplardan okuduğumuz kadar böyleymiş.

eee peki soruyorum böyle önder yasayla korunur mu hiç. bu koskoca bir sorunsal değil mi!!!

not: adam gibi entry girmek varken küfür etmek gibi bir orospu çocukluğu içerisine girmeyin lütfen.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar