bugün

yarın, sadece bir zaman dilimi değildir.yarın, umutlarla yüklü 24 saatlik hazinedir.
- etrafıma boş boş bakmayacağım.
- erken kalkacağım.
- olmayan gururumu da millete yedirtmeyeceğim.
- mümkün mertebe sağa sola takılmayı da düşünmüyorum.

anlayacağınız "yarın" hep en güzel gündür.
bugünün işinin bırakılmayacağı gündür.
ne olacak ki nasıl mutlu olacağim dediğim gün.
gece değil güneş doğduğunda başlayan gün olması gerekir. amma lakin ki öyle değildir.
kim ayarladı bu saatleri ?
adamın biri, yarın öleceğim demiş. yarmışlar. gerçekten de ölmüş.
hep yeni umutlarla girilen gün.
bilecik'in gazetesi..
(bkz: birinin hayallerini kontrol etmek/#19219743)
Yarın için yaşayanlar bügün yaşayanlara boyun eğerler. Bügün yaşayanlar geleceğe boyun eğerler. Nadir bu ikisini başaranlar. Onlarda hatırlananlar.
http://25.media.tumblr.co...92wJvFw1sijhweo1_1280.jpg
(bkz: manisada yarın)
Yarınların daha güzel olacağı dense de bugün dünün yarınıydı mantığı ile çelişmekte olan gün tanımı.
sanki giç gelmeyecekmiş gibi başlayıp nasıl geldiği anlaşılmaz.
Yarın her şey değişebilir yarın ben değişebilirim!
ali'nin davasının olduğu gün.Vicdan, adalet ve hak denilenin aslında bir söz boyası, kalifiye yüklemlere hazırlık kelimeleri olduğunu yine anlayacağımız gün. bu uğurda mücadele eden bir vatandaşın yarını görmemesi yüksek bir ihtimal haline geldi.
bugünü atlatalım da yarına allah kerim demeye, şükürleri boca etmeye başladık.
hayatın tezatları kimin canını acıtmıyor?

tanım: gelecek gün.
Yeni keşfettim. Ne güzel bi kelime lan. Y a r i n. Güneş doğacak dunya ısınacak. Sen doğdun mu? Ben olacak miyim? Bilmiyorum. Ama Bizsiz de olsa varolacak o.
"Yarını iyileştirmenin tek yolu bugün neyi yanlış yaptığını bilmektir."
yarın yeni bir şeyler yapın. sabah sigaranızı başka bir bufeden alın. ilk gördüğünüz görevliye günaydın deyin. yarın daha içten yaklaşın arkadaşlarınıza. açın telefon rehberinizi uzun zamandır aramadığınız birini arayın. farklı bir gazete alın yarın. başka bir radyoyu dinleyin.

yarın bir şeyleri farklı yapın. ne olur? sonra gelin yazın...
hiç olmasada şöyle yarınla bugünün arasında bir sınırda kalsam. araf gibi yani. paradokstan paradoksa yüzsek keşke.
Yarın büyüyecek olanlara , dün büyümemiş olmayı tercih ederdim.
Dün dünse, bugün bugünse yarının da yarın olması gerekir aforizmasındaki öge.
aslında bugündür.
Meçhuldür.
Ne olacağı belli olmayandır.