bugün

(bkz: ay taragi)
yine aynı iş yerinde çalışıyorum, neden bilmiyorum ama çay ocağında çalışan ablaya zafer işareti yaptım. birkaç dakika sonra yeniden çay ocağının oradan geçerken olaylar gelişti:
abla: cikarmadan2posta, sen az önce çay istemedin mi?
ben: hayır.
abla: elinde böyle* yaptın ya.
ben: ben zafer işareti yaptım.
abla: manyaksın sen manyak manyak.
ben: abla, çay istesem söylerdim. *
abla: insan durup dururken zafer işareti yapar mı ya! (kızgın tabi)
geçen gün çalışırken (lokantada çalışıyorum) birkaç hanımın oturduğu bir masaya sonradan bir hanım daha geldi. bi' efes bira istediğini zannederek getirdim ve kadın "bu ne, ben istemedim" dedi. "efes istemediniz mi" diye sorduk, "yok, ben 'oturup bir nefes alayım' demiştim" demesiyle suratlarda gülümsemeler belirdi tabi.
tarih 12.08.2015 saat 19:22 suları...
Servisteyim. işten çıktım eve gidiyorum. yanımda bir bayan şahsiyet. Bana film tavsiye edecek. Konu animasyon.. işte diyalog:
- ben
+yanlışus anlayanus.

- ee kaç dakikadır bakıyosun telefona bulamadın mı hala adını?
+ ya vampirli gibiydi böyle uçuyorlardı dur bulucam şimdi.
- tamam bekliyorum.
. .

(aradan bir kaç dakika geçer ve görsellerde film ararken bu malum insan, birden (bkz: up) (bkz: yukarı bak) filminin fotoğrafında durur. gözüm istemeden takılır ve)

- A sen yukarı bak ı mı diyorsun?

Diye sormamla kız servisin tavanına bakmıştır. bikaç saniye daha baktıktan sonra durumu açıklamamla utancından yerle bir olması ani olmuştur.
. .
(gülüşmeler)
ortaokulda türkçe hocası sözlü yapıyor. herkesi sırayla tahtaya kaldırıp sorular soruyor. kimine dil bilgisi kimine yazar ve şairlerden sorular. sıra kankam aliye geldi. ve yaşananlar.

Hoca: söyle bakalım ali sinekli bakkal ve ateşte gömlek romanlarının yazarı kimdir?

ali: ....???...

hoca: oğlum hiç çalışmadın mı? hadi ipucu vereyim adıvar desem aklına gelir mi?

ali: hocam adı olduğunu bizde biliyoruz da ne olduğunu bilmiyoruz.

hoca dahil bütün sınıf kahkaha attı o an. tabi bizim ali hala durumu anlamamıştı.
tarih 12.08.2015 saat 19:22 suları...
Servisteyim. işten çıktım eve gidiyorum. yanımda bir bayan şahsiyet. Bana film tavsiye edecek. Konu animasyon.. işte diyalog:
- ben
+yanlışus anlayanus.

- ee kaç dakikadır bakıyosun telefona bulamadın mı hala adını?
+ ya vampirli gibiydi böyle uçuyorlardı dur bulucam şimdi.
- tamam bekliyorum.
. . .

(aradan bir kaç dakika geçer ve görsellerde film ararken bu malum insan, birden (bkz: up) (bkz: yukarı bak) filminin fotoğrafında durur. gözüm istemeden takılır ve)

- A sen yukarı bak ı mı diyorsun?

Diye sormamla kız servisin tavanına bakmıştır. bikaç saniye daha baktıktan sonra durumu açıklamamla utancından yerle bir olması ani olmuştur.
. . .
(gülüşmeler)
Pazardayım. Arkadaşımla telefonda konuşuyoruz esinden ayrıldığını anlatıyor bana.
Aynı binada oturuyolarmıs o üst katta esi alt katta kaliyomuş
Olayı anladın mı diye sordu. anladım kanka sen ustteymişsin o alttaymış iste dedim.
Kadının bi tanesi ters ters baktı.
Noluyo lan dememle, yuhh demem bir oldu yanlış anladı buyuk ihtimalle.
barış gücünün yaptığı gibi . mesajımı engelledi . kendisinden sözlük huzurunda helallik diliyorum .
google'da grup seksendört'ü aramak isterken yarısında odaya babanın girmesi.

(bkz: grup seks)
dolmuşta aynI DURAKTA iNECEĞiMiZ ATMIŞLI YAŞLARDA BiR AMCAYLA YAŞAMIŞ OLDUĞUM yanlış anlaşılmadır. iNECEĞiMiZ DURAĞA YAKLAŞINCA KALKTIK, AMCA BENiM SOLUMDA KAPININ ÖNÜNDE BEKLiYORUZ YAN YANA. şoför aniden kalkınca, benim üstüme doğru geldi amca ama ben olmasam düşecekti o derece dengesini kaybetti yazık adamcağız. sonrasında aramızda geçen diyaloğu aynen yazıyorum.

-sıkı tutun amca.
+ne.
-sıkıtı tutun diyorum amca sıkı tutun.
+ben de sapık dedin diye anladım.
-yok amca estağfurullah.
Sevgilimle yemek yerken az önce yaşanmıştır;

-it s up to you askim.
+neyi saptiriyo?

Edit: muhahahyt *
kuaförde fön çektirirken;

duyulan: benimle evlenir misin?

asıl söylenen: başını öne eğer misin?
daha önceden yaşanmış olup insanın aklına geldiğinde o anı unutmak, bastırmak için elinden gelen herşeyi yapmaya iten yanlış anlaşılmalardır.
az evvel sol framede minisinin altından pipisi görünen kız başlığına tıkladım ve açılmamış fakat haberim yok. haliyle önceki başlık açık kalmış. açtığımı sandığım başlıkta okuduğum açıkmala beni yarmıştır :

bir tespittir. (tam tersini de iddia edenler olacaktır belki) benim fikrim bu yöndedir. hatta bugün kendini yine haklı çıkarmış tespittir. bugün rastladığım ve sohbet etme imkanı bulduğum şahsın gözleri böyle bi garip bakmaktaydı. ne bileyim işte. anladınız siz onu.
cok sakin kendi halinde bir cocuktum, ortaokuldayken tenefuste bizim siniftan 3-5 kiz kosede cips almis yiyorlardi, bende cakallik yapip hepsinden 3er 5er tane otlanicaktim, yanlarina gittim;
-Alabilirmiyim bitaneler(cogul yapip hepsinden alicaktim guya, yanlis cumle)
Kizlar=+&+%?#+
-(cipsleri avuclayip olay yerinden uzaklasirken) ne dedim lan ben...
duş alırken hallelujah şarkısını söylüyordum. babam da, anneme ''bu çocuk kurt gibi uuuuluyor'' demiş. annem de, duştan çıktıktan sonra bana bundan bahsediyor. ben de, ''siz çok yanlış anlamışsınız'' dedim.

daha da yanlış anlaşılmaktan korktum açıkçası. duşta 31 fantezimin olduğunu düşünmüyorlardır umarım.
Sabahın köründe gelmişler kapıya çatının anahtarını istiyorlar ;"Apartmana verici takmaya geldik" diye. O sabah sersemliğiyle "apartmandaki vericiye çakmaya geldik" anladım bende. "Kimmiş o ya" dediğimde adamların Surat ifadesi görülesiydi.
duvarda silinmeyen bir kırmızı leke görülür , pencerenin önüne gidilir ve kırmızı lekenin kaybolmadığını görünce "şeytaaağğğn" diye bağırılır daha sonra asıl kahraman gelir ve sehpada açık kalmış lazer oyuncağı alır ve gider (yaşadım , yaşattım )
arkadaş olayı biraz farklı algılamış.

http://imgim.com/446incip7735299.jpg
bazen inanılmaz boyutlara varabilen olaylar silsilesi.

esesdopiyespiyes: konserden sonra waffle yiyelim mi?
arkadaşı: konserden sonra bafileyelim mi? ne diyosun lan ?

arkadaşlığımızı sorgulamak zorunda kalıyordum. neredeyse.
bundan alası yoktur herhalde

(bkz: piston aşağı indi)
söylenen: üst taraflarda güzel piknik yerleri var
anladığım: üst katta güzel teknikerler var

akabinde herkes yerle bir.
ben: anne ben rodi mood a gidicem biraz da oraya bakayım ne var ne yok sen dolaş istersen ben gelene kadar
annem: hollywood a mı gidiceksin?!
ben: nerdee?
hoşlanılan kimse ile yazışıyorsun. saatler geçiyor farkına varmıyorsun.onu ve yazışmaları bütünleştirip coşuyorsun.karşıdan 'pencereye bak' şeklinde yazı beliriyor ekranda. sen bir hızla koşup aynaya bakıyorsun.karşısına çıkacaksın sonuçta ayna şart. o ha, geldimi yani, evin önüne mi geldi, olamaz, yok lan, şeklinde düşünsende koşa koşa 5 saniye de hem aynaya bakıyorsun hem pencereye koşuyorsun. geliyorsun pencerey. kimse yok. iyice bakıyorsun. yok . bilgsayar ekranına geliyorsun.nerdesin yazıyorsun. ne? yazıyor. pencereye bak dedin yazıyorsun. sabah oldu onu dedim artık uyusak manasında yazmıştım diyor. ölyorsun...
kardeşimin sabah kahvaltısı için aldığı meyve suyunun kapağında ok işaretinin üstündeki açılır yazısını, uykunun da verdiği sersemlikle acılı diye okumuştum. "yeni yeni adetler çıkarıyonuz başımıza, acılı meyve suyu mu olurmuş, sena'ya iş verirsen böyle bok içersin kahvaltıda" diye kükremiştim evde. çocukcağız da neye uğradığını şaşırdı ev ahalisi de. sonra ben ayılıp salaklığımı farkedince baya bi güldük tabi.