bugün

yatağa yattığımda farkında vardığım durum. bir tek o zaman yalnız kalıp idrak edebiliyorum.
otel odaları.
kapınızı hep kendi anahtarınızla açıyorsanız, kalabalıkların içinde bile ruhunuz ıssızsa, telefonunuz sadece iş için arayanlar ya da aile fertleri tarafından çaldırılıyorsa ve yastığa başınızı koyduğunuzda umut etmek,hayal etmek adına kafanızda bişey kalmamışsa, bu saatte uyumamış ve sözlükte geziniyorsanız ağır dozda yalnızsınızdır.
yastığa sarılma isteği duyduğun an.
her sabah uyanip sarilacak beraber gulup eglenecegin kisinin olmamasi.
en berbat anlardır, insan sevip sarılabileceği birini arar ama bulamaz.
hayallerin tek kişilikse yalnızsın
her işini kendin yapmaya çalışıyorsan yalnızsın
otogarda senı karsılamaya gelen yoksa yalnızsın
yolunu gözleyen yoksa yalnızsın
acıktıgın halde yemek yıyemıyorsan yalnızsın..
ilişki durumu: oda beni seviyor. ben de odamı seviyorum ama salon da çok tatlı. açık kapı bilemiyorum. belki o da olabilir henüz hazır değilim salona karşı boş değilim... ne bileyim işte açık kapı..
DOLAPTAN iÇECEK ALIP KAFANA DiKLEDiĞiNDE HERHANGi BiR TEPKi NiDASI DUYMAMAK.
Yaninizda olmasina ragmen baska birini dusunuyorsa ya da baska bir isle mesgulse yalnizliginizi anladiginiz anlardir.
Zor durumdur. Gece yalnizken ust komsudan gelen yatak gicirtisiyla acı katlanarak artar.
gece ağlayarak uyandığınızda sarılacak kimsenin olmaması.
en yakın arkadaşının ilk defa size aşık oldum mesajı atmasından sonra gözlerinizin dolmasıdır.
14.57 itibariyle sözlükte bulunmak.
Saat 15:15 hava günlük güneşlik ağaçlar kuşlar cıvıl cıvıl ama ben yatagima uzanmış telefondan Sözlüğe giriyorum.
duvar saatin sesini duymak.
kettle'da suyu ısıtıyor ve önünde yalnızca bir çay bardağı buluyorsan tebrikler işte o an mis gibi bir yalnızsın.
yatakta yorganı bacağının arasına alıp yatıyorsan hem yalnız hem abazasın demektir.

duble yol yapamadık belki ama yorgana geçiriyoruz çok şükür.
pofur pofur sıçarken kapıyı kapatmadığını farkedip ingilizce "ben nasıl bir insana dönüştüm böyle" diye düşünmektir.
Camdan bakarsın boş anında düşünürsün kimi bekliyorum ki diye... Çünkü bilirsin camdan bakanlar bekler birini... Ama sen ümidini kesmiş yalnızlığa o kadar alışmışsındır ki kimi diye sorarsın kendine... Boş ver git kahve yap kendine birde yalnızlığına...
herkesin bir işinin olduğu ve eve tıkılı kaldığın o andır.
herkesi hayatınızdan çıkarıp. en yakın arkadaş olarak psikologunuzu görmeye başladığınız ve haftalık randevularınızı iple çektiğiniz dönemler.
keyif sigarasını tek başına yaktığın anlardır.

o an ; görsel
3 ay sonunda totalde iki elin parmaklarıyla gösterilecek kadar ekilmiş olduktan sonra evde sap sap anette olzon un ilk single albümünün dinlendiği an.

allah beni defolu yaratmış.
Kendi sesini bile unuttuysan yalnızsın demektir, telefonun çalmaz boş duvarlara bakıp bakıp iç çekersin.