bugün

hayır, bahsettiğim yalnızlık sevgiliniz tertetiğinde oluşan durum değil. bahsettiğim yalnızlık daha kötüsü, uğruna şarkılar şiirler yazılmamış, kimsenin içinde bulunmayı bırakın, adını anmayı, şarkısına şiirine katmayı bile istemediği türden yalnızlık. bahsettiğim yalnızlık konuşacak kimsenizin olmaması, güvendiğiniz, size güvenen, zamanında bişeyler paylaştığınız ve paylaşacağınız kimsenin olmaması. arayıp bişeylerden bahsedeceğiniz, sizin için bişeylerden vazgeçebilecek kimsenin olmaması.

ve evet işin en komik kısmı ne biliyo musunuz, eğer bi adada tek başınıza olsaydınız bu durum olağan olurdu ama etrafınız milypnlarca insanla dolu.

ama kendi adalarımızda yalnızız. evlerimize odalarımıza hapisiz.

peki biz bu görünmez ama kaçması aşırı zor olan bu hapislerden nasıl kaçacağız. nasıl başkalarının yalnızlık adalarına ulaşıp iletişim kuracağız?

ben buraya kadar getirdim. biri devam ettirsin sıkıldım. içkimden bir yudum daha alacağım.
Normalde vazgecmediğim bir yaşam tarzım ama son zamanlarda bana biraz fazla geldi . Hani yalnızlığında boğulmak diye bir tabir var ya o şekildeyim . Kendi boyumu aştı ...
Kimselere icini dokememek.Kendini kaldirim tasi gibi hissetmek. Sevmemek sevilmemek.
telefonunun bildirim sesini ayırt edememektir, O kadar nadir çalar.

Hatta çalmaz. Harbi benim zil sesi ne acaba şu an?
Tek başına. Evet.
Yalnız ölmicem di mi?
"Kendinizi, kendinizle zaman geçirmeyi yalnızlık sanmayacağınız şekilde yetiştirin."

Andrey Tarkovski/
Ruhun yalnız olmasının ne kadar acı bir şey olduğunu yaşayan bilir sadece.
başa gelen çekilir demekten başka birşey yapamayanlardır yalnızlar.
Yalnızlık dünyanın en güzel icadı olabilir. Bu kadar insan kalabalığının içinde de yalnızdır zaten. Kafamızı dinlemenin en rahat yolu.
şunu bu saatte yapayalnız götürmek... çok acı çekiyorum çoook...

(img:#1626210)
Şu an içinde bulunduğum durumdur. Bazen böyle olmakta güzel oluyor.
Yalnızlık olgusu bambaşka biseydir. Yalnızlığa alışan insan güçlü insandır, onun önünde hiç bişi duramaz. Hep güçlüdür. idare eder bisiler yapar ama herşeyi atlatır. imrinilendir. Ama gün gelir biri çıkar karşısına bisiler olur ihanet eder yalnızlığına ve sonra o biri de gider. Yine yalnız kalır.ve o ihanet ettiği yalnızlığı, bu ihanetin her zerresini misliyle geri alır ondan.

Siz siz olun yalnızlığıniza ihanet etmeyin. Herşey, herkes gider o kalır sadece yanınızda. Ve güçlü bı birey olmanızı sağlar sadece.
Farklı biçimde ki anlatımı ile aşağıda ki şirinlikte ki gibidir.

https://instagram.com/p/BeIiaHhAY9d/
içinden geçenleri soyleyememektir en çok.
Fazlası zarar, azı güzel olan durumdur. Arada bir yalnız kalnca kafamızı dinleriz. Kendimizi buluruz içimizde. Ancak, sürekli bir halde yalnız kalmak, ruhsal yönden bunalıma sebebiyet verebilir.
Kahvaltıyı kahveyle yapmaya alışmaktır.
Bazen etrafında insan olmaması güzeldir ama bazen de etrafında birçok insan olmasına rağmen yalnız hissetmek vardır ya, işte o içteki yalnızlıktır ve çok kötü hissettirir.
yalnızlığım
tutarım her gece elinden.
parmakları hikayelere, şiirlere, şarkılara varanım.
ben senin her daim yanındaydım
ama sen yanımda dünyanın gölgesini
ne zaman görsen
kaçarsın.
Pek dert etmediğim olay. Çünkü etrafımda yalnızlıktan zevk alan kişiler var, adamlar yalnız yaşamak için doğmuş resmen. Ben de yalnızım zaten, onlardan ilham alarak kendimi güçlendiriyorum.

Bir yanlış yaptım mı kendimi sorguya çekiyorum, kimse beni sorguya çekemez.
özdemir asaf şöyle açıklar;

yalnızlık; müziğin bile seni dinlemesidir..
peki şarkılarda geçtiği gibi ömür boyumudur yalnızlık.
tek tabancadır ilk gördüğüne dannn diye vurulmaktır.
Üç bere bir lif ördürten sevimsiz şey.

Bugün de kendi kendime iyi geceler dileyip yaticam.
Yıldız abla’nın bir lafı var ben yalnızken çok kalabalık etrafımda bir sürü insan varken de çok yalnızım. Aha tam anlamıyla budur benim için.
He bir de; yalnızlık sen bu dünyadaki en samimi en gerçekci oluşumsun.