bugün

Yalnızlık zor iş.. Hele ki en son sizi saran kişiye aşıktıysanız unutamıyorsanız en zoru. Öyle sığınmışsınızdırki yine ilk kurtardığı gibi karanlıkların içerisinden kurtarmasını beklersiniz. Umut artık yol olmuştur ben de yolcu.. Kurtuluş varmıdır bilmiyorum. Yürüyorum..
benim için yalnızlık sınıfta 30 kişinin içinde kimseyi duymamaktır. benim için yalnızlık seni seviyorumların arasında sağırlıktır. benim için yalnızlık üç abinin olmasına rağmen evde yalnızlıktan delirmektir. benim için yalnızlık iki tane can dostunun seni yalnız bırakmasıdır. benim için yalnızlık kitapların arasında boğulmaktır. benim için yalnızlık sevdiğim ama ulaşamadığım adamı şarkı sözlerinde kitap karakterlerinde aramaktır. benim için yalnızlık imkansızı sevmektir çok sevmektir. benim için yalnızlık çok sevip değer verdiği gururunu yerlere atmaktır. benim için sabah kalkıp teoman dinlemektir ağlayarak. benim için yalnızlık teoman dinleyip ağlamaktan sızarak uyumaktır. adı üstünde yalnızlık işte içimi içime katan canımı yakan yalana atan.
insanlar sevmez yalnızlığı. Değerinin hep başkasıyla olunca anlamlanacağını sanırlar. Yalnızlıktan kaçarlar, elbet yalnız kaldıkları olur fakat diğerleri aslında onlarladır. Yalnızlığın değerini bilmez insanlar. insan yalnız kalınca kendisiyle başbaşa kalır. insan hayatının en güzel yanıdır yalnızlık.
fiziksel olan değil, ruhsal olan acıtır. öyle de bir acıtır ki, kendinizi kaybedersiniz.
her ne kadar dokuz harften oluşsada özellikle geceleri adamın hası değil bildiğin dibi olsanda sikip atan acı gerçektir.

bu gecede kendisiyle çok kişinin canını yakıcaz amk.

yalnızlık çekenlere şimdiden çok geçmiş olsun gençler.
kimseyi istememek yada çok mu istemek?
güzeldir, dramatize etmeye gerek yoktur.
kişinin duygusal boşlukta olduğu dönemlerde ve yanında biri olmadığında hissettiğidir . oysaki allah her zaman yanındadır ve ona sığınması bunalıma girmesine engel olacaktır.
en kötü ihtimalle bir kadeh kırmızı şarap iyi gelebilir.
kendini gerçekten yalnız hissettiğin bir an olmuşsa hayatında, hiç bir zaman geçmeyecek his. yalnızlık. sanki hep yalnızsın gibi, sanki hep yalnız kalacaksın gibi. kalabalığın hepsi bir anda dağılabilir. en yakının en uzak oluverir. o an; kendini yalnız hissedip kalbinin sıkıştığı, saatlerce ağlamak istediğin...

bitmesini istemediğin bir şeye başlamış olmak gibi. başladıysa bitecek. sonu görmek kötü. sonunu bile bile, inanmak kötü.

yalnızlık değil tam olarak. birlikte yaşadığın kadının 'buraya taşınmam hataydı.' dediği o an. boynunu devirip 'gidecek. bitti.' dediğin o an. o 3-5 saniyelik düşünme anında, beynini delip geçen en kötü, en aklagelmedik düşünceyi 'ayrılığı' hissettiğinde, o yıkımı yaşadıktan sonra kafanı kaldırıp baktığında sanki herşey anlamsız. sanki ilk defa görmüş gibi bakarken kulakta derin bir tını... en yakınınken sana kendini bir yabancı gibi hissettirdiği o an;

'çok canım yanmıştı. seni üzmek için söyledim. ciddi değildim.'
insan hastalanmadan sağlığın kıymetini bilmez misali başa gelmeden ne kötü bir durum olduğu bilinmeyen şey.

özellikle en çok farkedildiği anlar da yalnız kaldığınız anlar değil, kalabalıklar içinde yalnız olduğunuzu farkettiğiniz andır.
samsun adlı sigaramsı ile yalnızlığını geçiştirmeye çalışan sefilleri bize gösterir.
gomşular yetişin yalnızlıktan ölecem galiba.
zannedildiği gibi eşlik edecek birini bulamamak değil eşini bulamama durumudur.
uzun zamandir yasadigim durum. ask konusunda yasanmasi ile birlikte yasanilir belki ama es, dost, aile yalnizligi yalnizliklarin en kötüsüdür.
bülent ortaçgil'e göre zordur. sokaklar da çıkmazdır. sensiz de olmazdır be sevgili.
tuvalete girdiğinde ses duyulmasın diye çeşmeyi açmıyorsan yalnızsın demektir. * *
güzeldir. insana kendisini daha fazla tanıtmasını sağlar, kişi kendisini daha iyi anlar. geçmişi düşünüp "iyi ki yapmışım ulen" dedirtecek olayları hatırına getirtir. ama bazen en koyu, en dibe vurduğu zamanlar bir sevgili ihtiyacı hissettirir. seni saracak, seni anlayacak, içine kokusunu çekeceğin birisini.
aşıksanız feridun düzağaç kokar, kaybetmişseniz teoman. bilerek ve hüzünle ayrılmışsanız candan erçetin çalar yalnızlığınızın simgesi kulaklığınızda. nefes alamıyorsanız redd, zaten hep yalnızsanız,hep yanlışsanız göksel, özlüyorsanız bırakılan izleri vega söyler sizin için. sahipleniyorsanız nev kadife sesini gösterir. mutsuzsunuzdur, yalnızsınızdır. olsundur.
tüm gün ateşler içinde yattıktan sonra akşam çalan telefona bakıp konuşulduğu zaman sesin çıkmadığını görerek,kısıldığını böyle farketmek kadar trajikomik anlar yaşatır bazen.
yine de seviyoruz seni lan.
insanın kendisine bile söyleyemediklerini açığa çıkarır aslında.
kişinin kendini yalnız hissetme halidr.
bilgelik.
konuşmak dertlerini paylaşmak istediğinde yanında bir dost bile bulamamaktır.
günden güne eritip bitiren bir hastalık.
telefonu ders, toplantı gibi ortamlarda dahi sessize alma ihtiyacı duymamam halidir.