Güçlüdür evet çünkü her zorluğa tek başına göğüs germiştir hiçbir şey kolay kolay yıkamaz onu.
Kendilerine yeten insanlar güçlü insandır, bu daha doğru bir yaklaşım. Çünkü nice yalnız insanlar vardır ki yalnız olmaktan sıkılan, yalnızlığı bir eksiklik olarak gören.. Ancak nice yalnızlar vardır ki yalnız olmak onun için biçilmiştir sanki, yalnız olunca bulur kendini, insanların eksikliği olarak görmez yalnızlığı değer verir ona. işte bu tip yalnız insanlar güçlüdür, yalnızlığın değerini bilip kendi kendine yetenler.
sonuçta her insan.
yalnız olmayan insan mı var ki?
Yalnız neye göre yanlız sorusunu aklıma getirir nihayetinde bekaretten bahsediliyorsa müzmin bekarların daha karakterli,düzenli, ve güçlü olduğu araştırmalarla sabit bir gerçektir.
güçten kasıt olgunluktur.
hayatın zorluklarını tek başına göğüslemiş, çoğu insandan farklı, kaliteli bakış açısına sahiptir.
Yalnız olmak insanı güçlü yapar. Yani zayıf insanlar yalnız kalamaz mesela, hep yanlarında biri olsun isterler. Tıpkı küçük bir çocuğun gece tek başına tuvalete gidememesi gibi. Ayrıca yalnızlık herkesin becerebileceği bir durum bile değildir ki zaten.

Yine de yalnızlık Allah'a mahsustur bu da böyle biline.
yalnız insan güçlü müdür bilemem. ama insanlara gereğinden fazla değer vermeyen, kırsalar da gitseler de üzülmeyecek insan güçlüdür. her şeyin insanlardan ibaret olmadığını anlamıştır. her şey kedilerdir. yaşasın kediler.
Yalnız insan güçlü değildir. Yalnızlığına saygı duyan adamın görüntüsüdür o görünen.
teselli seviyem.
Yalandır. Yalnızlık evrene mahsus. Birey olarak gelişmişliğimizin her zerresi aslında topluluk halinde yaşadığımız için var. Yalnız kaldığımızda kendi kendimize konuştuğumuz, yazdığımız, şarkı söylediğimiz her an aslında kendi yarattığımız "başkasına" söylenir.
Çünkü kendinden başka tutunacak kimseleri olmayan insanlardır,mecburi güçlü insanlar.
Kendine güçlüsündür.

Toplumun içine düştüğün an yeni doğmuşcasına savunmasız kalırsın.

Yaşamadan neyin ne olduğunu anlayamazsın. Anladığında da iş işten geçmiş olur ama bıraktığı iz kalır.
yalnız olmak acı çekmek demektir. Yalnız birisi olmayı çok isterdim. Çok merak ettiğim bir psikoloji açıkçası.
"Yalnız insan merdivendir
Hiçbir yere ulaşmayan
Sürülür yabancı diye
Dayandığı kapılardan"
Yalnız kalmak aslında kendini anlatmamaktır diyebilirim. Bir iki muhabbet kurarsın eğlenirsin gülersin ama kendini anlatmazsın. En büyük ihtiyaç anlatmak gibi görünse de. Tecrübe farklarından dolayı anlaşılamayacak bir konu.
atatürk' de milli mücadele zamanında yalnızdı ve güçlüydü.
Yalnızlık güçlülük değil zayıflıktir.
Kaldıranın olmayınca kendi kendine kalkmayı öğrenirsin.
(bkz: yalnızlık güçlendirir)
inanırım, yalnız insan güçlü insandır. ama yalnız olmayan insan da güçlü insandır. lakin, yalnız olmayan insanlara , güçlü hissettiren birlikte olduğu insanlardır. kendisi seçer bu insanları çoğu zaman. kimisi iyi hissettirir , kimisi kötü. yalnız olmayan insan , hep gücü başkalarından alır.
yalnız insan bile , yalnızdır ama; yine de inandığı değerlerden , inançlardan güç almaya bir şekilde muhtaçtır. almaya çalışır. siz yalnız olmayın yine de çok fazla. nereye kadar. neye ihtiyacınızın farkında olmaya çalışın. güçlü olursunuz.
Güçlu insan olmanın, yalnızlıkla veya kalabalıklarla ilgisi yoktur.
Kendine yetebilecek gücü hisseden, mücadeleden ürkmeyen hayata bağlı her insan güçlüdür.
koca bir dünyanın içinde tek bir bedenle , bir tek senin düşüncelerinin sadece senin duymanın nesi güçlü hissetirebilir dediğim durum. güçlü olmak için , çok olmak kavramına ihtiyaç yok , fakat koca bir dünya içinde, koca bir toplum içinde , yalnız başına göğüs germenin ne gücü kalır ne de bir direnci.
hep böyle böyle kandırıldık. hep bana sen tanıdığım en güçlü adamsın dediler. kendi ayaklarının üzerinde bu denli sağlam duruyor olman takdire şayan dediler ama bilmiyorlardı ki çoğu zaman sürünüyordum en diplerde.
Çoğumuz yalnız değiliz aslında. Elbet etrafımızda sevdiğimiz, bize değer veren insanlar vardır ama günümüzde birçok insan bu gerçeği görmeyerek kendini yalnız olarak nitelendiriyor. Özellikle bazı geçiş dönemlerinde, depresyon denilen durumlarda vb. insan kafasının içinde yarattığı "ben yalnızım" kurgusuyla kendini yiyip bitiriyor. Bunun için yalnız insan güçlü insandır demenin doğru olduğunu düşünmüyorum.
(bkz: kendimden biliyorum)
Yalnız insan mutsuz insandır. Güçlü olsa ne olmasa ne
KENDi KENDiNE YETEBiLEN HER ŞEY GÜÇLÜDÜR.

bakınız TÜRKiYE BUNLARDAN DEĞiL.