bugün

aptallıktır.

sorsan shameles midir nedir onu izliyorum der. ne anlıyorsa.

güzelim türk dizileri dururken gidip gavur icadı şeyleri izliyorlar.

türk dizisi izle de kültürün oluşsun biraz.

ibiş.
yabancı dizi izleyen insanın kendini cool sandığını sanmaktır. ingilizce konuşmayı hava atmak sanan ezikler vardı bir ara aynı onlar gibidir bunların da hali,

ne izlesin, hannibal varken, onu çok özledim mi izlesin.
Pis yedili ile akasya durağı izleyip shameles'e walking dead'a game of thrones'e bok atarlar..
cool ile alakası olmayan durumdur. türk dizilerinin sana verdiği ne var ki sen burada kültür oluşsun diyorsun. bir boktan anlamazsınız bir boktan anlarım havasına girersiniz. fox, samonyolu dizileriyle mutluluklar koçum. kimse burada yabancı dizi altına yazınca cool oldum demiyor. oyunculuktan, senaryodan anlamayan kişi söylemidir. zaten anlasaydı burada konuşmazdı.
tam bir aptal beyanı daha. oğlum daha ne kadar yazmamız gerekiyor ki sen ve senin gibi aptallar olayı kavrasın. biz yabancı izliyoruz diye yabancı özentisimi oluyoruz. iyi yapım nerede ise onu izlerim abisi bu kadar basit. illa ki iyi türk yapımları var. ama siksen 100 filmden 2sidir. ya da 100 diziden 2sidir. hadi senaryo iyi diyelim. bir filmde başrol dışında ki tüm oyuncular hatta 2-3 dakikalık rol alacak kişiler dahi iyi oynaması gerekir ki ben o filmden soğumayayım. işte öyle bir türk yapımı yok. bir filmden zevk almamız için o filmde ki oyuncuların bize her şeyi tam yansıtması ve gerçekci yansıtması gerekir. işte burada olay şuraya giriyor siz gibi gerizekalılar anlamıyorsunuz oyunculuktan. aptal bir rolden bile zevk alıyorsunuz. burada ayrılıyoruz. dediğim gibi sen fazla kafanı yorma.

edit: birde sanatçı diyor yav. hey allahım en yakın zamanda şu aptallara akıl ver yarabbim.
diziden anlamayan kişilerin yabancı dizi izleyenleri cool sanmasıdır. görünüyor ki biz sanmıyoruz onların laf atma çabası.
adam kültürlen diyor aq aslkdjhglskjghlasjg

fatmagülün suçu ne izle de nasıl tecavüz edip kendini haklı çıkarabileceğini öğren,
aşkı memnu izle de yengene sarkmayı öğren,
merhamet izle eski sevgilini yeniden görünce nişanlısını falan bıraktırıp sana nasıl bağlayabileceğini öğren,
vicdan izle kızla birlikte olurken nasıl kameraya çekebileceğini, kamerayı hangi açıyla ayarlaman gerektiğini öğren,
huzur sokağı izle de başı kapalılar namuslu başı açıklar orospu demeyi öğren,
kurtlar vadisi izle de biz racon değil kafa keseriz demeyi öğren, sonra karakoldan toplasınlar seni.
akasya durağı izle de aklhsdsagk daha fazla devam edemiycem.

tabi canım. bunlar önemli.
Altyazı kayınca trip atar bu tipler anlamadıkları için. Birde anlamadığı halde "nasıl çevirmişler bunu ya alakası yok söylenenlerle" diyen tipler vardır ki hiç sormayın onları.
birde dizilerden kaptigi ingilizce kelimeleri turkce icinde kullanan coolest insanlar vardir. bende mi dahil oldum lan? evet. hayir.
bunu cool olmakla ifade etmek de ayrı bir saçmalığın konusudur. insanda zeka olacak azizim. ben bunu severim. evet.
Yabanci dizi izleyen adamin uzerinden cikarim yapan kimseler uzerinden cikarim yapanlara gun yuzu gosteren basarisiz tespittir.
Yabanci dizi izlemek ovunulecek bir sey degildir, bunun ovunc meselesi haline getirildigini sanan cehaletin basarisiz tespitlerini izlemek zevklidir, orasi ayri.
yanlış fiildir.

örnek olarak aynı yapımcı tarafından hem türkiye de hemde amerikada yapılan diziden gireceğim.

(bkz: revenge)

türkiyedeki versiyonu reklamsız 90dk reklamla 120 dakikayı ,geçiyor amerikadaki versiyonu 45dk reklamla birlikte 50-60dk. ikiside aynı konuyu aynı bölümde işliyor. oyunculuk olarak emily vancamp beren saat e takmayı bırak s*ker s*ker...
cooldurlar.
bu durumda her ne kadar o anlam çıkmasada türk dizilerini seyretmek yerine kapalı televizyonu izlemeyi tercih edenlerin yapması gereken bir durumdur.
Yabancı dizi izlediği için bununla sürekli övünen ve göstermeye çalışan kısım ergendir. Onun dışında Türk dizilerinin bi bokuma benzemediğini fark eden kişi vardır.
Çok cool olmaktıahahah.
Coolluğum paçalarımdan akıyor o zaman sözlük.
yabancı dil bilen adam tabi cool olur.
Şahsen ben yabancı veya yerli diye dizi ayırmam ama bu aralar yerli dizilerden birkaçı hariç pek iş çıkmadığından yabancı kısma daha çok kaymaya başladım. Cool bir tarafı yok maksat çeşitlilik olsun tabi her bokun reklamını yapmaya çalışan kesim bu dizi konusunda da varlar.
izleyeyenler ne kadar coolsa izlemiyorum diyenler de o kadar cooldur. Uyuşturucu değil ki bu bu içenler içtikleriyle, içmeyenler içmedikleriyle övünsün.
genelde kendini beğenmişlerin yaptığı her seferinde vurgularlar.
yabancı diziyi altyazı veya dublaj olmadan seyredebiliyorsanız hakkınızdır cool olmak.
türkler yapsa saçma olacak şeyleri izlemektir. mesela türkler yapsa ejdarha nedir, masal mı izliyoruz derler. sonra dr hause, bir ara modady. size özet geçiyorum: sümüğünüz kontrolsüzce akıyor, sebebi beş yaşında iken aldığınız kösürük şurubu. bu yüzden beyin sarsıntısı geçiriyorsunuz. öyleyse acil böbrek nakli olmalısınız.
yerli dizileri izlnenmez yapan süreleridir, o ayrı konu.