bugün

Yeni patch ile bg'lere rol secerek girdigimiz oyun. Sevinmistim dengeli takimlar olur diye. Yine ayni gerizekali sisteme devam. Bir takimda healer yok, diger takim druid priest monk allah ne verdiyse kayniyor. Tek getirisi "set role plzz" diyenlerin susturulmasi.

bir de heirloom shield olayi cok iyi olmus. Agzina kadar loom dolu koca bir ork warrior'un elinde ilvl 1 tahta kalkan hic gitmiyordu.

ve gelelim en guzel seye. 85-90 arasi gerenen exp yuzde 33 dusmus. 89-90 arasi guild liderinin dedigine gore sadece 45 dk surmus. Sonracima. Artik shado pan reputasyonu kasmak ugruna kufur saydirmiyorsunuz. Bagimsiz bi faction olmus. item rep gereksinimleri dusurulmus. Honored olunca bile kemer neyim alabiliyorsunuz.
aylardır bana gel 1 hafta daha ücretsiz oyna koçum hadi bak kıyağım olsun diye mail atan oyundur. bugün de atmışlar bak son şansın koçum sonra ağlama diye. bende lan dedim hadi 1 hafta oynayalım. bugün oyuna girdim ve niye bıraktığımı anında anladım. oyun çevrem yok lan. etrafımda hiç mi wow oynayan olmaz hiç mi oyundan arkadaş edinemem. oyun içinde bile asosyalim amk. yalnız oynanmıyor sözlük :(
indiriminin bittiğini sandığım, hâlâ indirimde olduğunu görünce hemen aldığım oyun. indirimde olmasaydı yine alacaktım ama iyi oldu bu.*
blizzard'ın geçim kaynağı.
Nasıl bir manyaklıktır ki sadece oynayabilmek için para yatırılıyor. Bunun özel itemleri idi parası idi vs. derken bir ay içerisinde dünya'nın parasını verebilirsiniz.
Oynayan bir kaç kişinin videosu izledim, annesi o ay parayı yatırmadı diye odada ne var ne yok kıran mı dersin, bilgisayarı parçalayan mı dersin ne ararsan var. Bu bence bağımlılığın çok ileri bir boyutudur.
Tahminlerime göre blizzard bu saatten sonra yapacağı tüm oyunları ücretsiz dağıtsa yine de batmaz. 7 sülale falan değil kendi soyunu yüzlerce yıl rahat geçindirecek para kalır.
Güzel oyundur yalnız pvp olayı kimi zaman sinir bozucu olabilmektedir.*
bir kere bulaşınca bir daha bırakmanın mümkün olmadığı oyun. sadece ara verirsiniz.
blizzard şirketi tarafından yapılmış ve yayınlanmakta olan fantezi, bilim kurgu alanlarında pek çok derecesi olan dünyaca ünlü bir oyundur.
Tadi kalmayan oyun tbcden sonra cok bozdu.

Not: birakali cok cok oldu.
hep güzel hatırlanır o wow günleri.
naxx hatırlanır, hey gidi khel thuzad hey!
Guiness rekorlar kitabına girmiş oyundur. Eski tadı kalmamış olsa da severek oynuyoruz.
Belirli serverlarında türk yoğunluğu bulunan kendinizi almanyadaki türk mahallelerinde hissetmenizi sağlayan oyun. Bağımlılık yaratır.
mists of pandaria paketinden sonra güzel bir expension bekliyoruz lakin pandaria oyunun tüm havasını sikti.
defalarca bıraktığım ama özlediğim oyun. wotlk zamanı lk ye ulaşmak için neler çektiğimi bir ben bir sindragosa bilir.
bugün çıkacak olan 5.4 patch'i yüzünden yapılan haftalık bakım 2 saat daha uzamıştır. 1 gibi açılacak sanırım.
Birçok insanın kelimesi kelimesine "yıllarını" verdikleri oyun, ben de dahil. Kötülemek için söylemiyorum ama hayatta bir amacı kalmamış veya amacına ulaşamayacağına kanaat getirip pes etmiş insanların o mutsuzluklarını atabilecekleri ve geçici de olsa başarı ve mutluluk hislerini kendilerine yaşatabilecekleri bir ortamdır World of Warcraft. Başarılı hissettikçe seratonin salgılarsınız, bu da sizi mutlu eder; gerçek hayatınızda mutsuz olsanız bile. Sıkıntısı şudur ki, oyun çok basittir ve aslında sadece biraz bilgi birikimi ister. Bu kadar kolay bir basitliğin bu kadar mutluluk getirmesi istendiğinde tekrar yaşanılabileceği olgusunu bilinçaltına yerleştirdiğinden istemeden alışkanlık haline gelir ve bir kısır döngü halinde devam eder.

WoW çok güzel bir oyundur ama kendi kendini tekrar eden elementlerden ibarettir. Hayatın kendisinde yer alan o karmaşa ve çeşni yoktur dolayısıyla insanın beynini ve ruhunu uyuşturur. Psikolojik olarak yeniden kuvvetlenmesi gereken kişi bu oyunu "kesip bırakamaz". Oyundan "bıkması" veya oyunun dışında gerçek hayattan bir "amaç" bulup onun peşinde gitmek istemesi gerekmektedir. "Bıraktım" deyip dönen milyonlarca insan var, bıraktım demekle olmuyor.

Eğer bu yazımı bu noktaya kadar okuyan olmuşsa, sizin için en büyük dileğim sizin de hayatta oyun dışındaki en büyük isteğiniz ve mutluluk kaynağınızın nerede olduğunu yeniden keşfetmeniz ve onun peşinden ne pahasına olursa olsun gitmenizdir.

not: 2005'ten 2013'e kadar 8 yıl boyunca night elf hunter oynadım.
iğrenç tiksinç tier 16 zırhlarıyla şaşırtan oyun.
burning crusade patch ile yükselen wrath of the lich king patchi ile tavan yapan ondan sonra playerlarının ilgisini kaybetmeye başlamış oyun... oyunun çok kolaylaştırılması ilgi kaybına örnek olabilir kendileri 3 sene boyunca burning legion serverinde hardcore bi türk guildinde oynadıgım oyundur illidan Stormragei kestiğimiz akşam guildce Taksim istiklalde sabaha kadar içip end gameyi kutladığımız oyundur kendileri..Ayrıca 2015 te filminin çıkmasını dört gözle beklediğim Blizzard yapımı oyundur kendileri hadi bakalım bu hikayeye güzel bi film yakışır.
Oyuncuların kendi karakterlerini tanımadan raidleri bitirebildiği bir oyun haline gelmiştir.Bu kadar da kolay olmaz be kardeşim.
9. yaşgünü achievementını bugün itibariyle yayınlayan esfanevi mmorpg. oynayanlar varsa hemen dalsın kaçırmasın achievementı.

http://www.technomonde.co...rld-of-warcraft-9-yasinda
yeni pack ile birlikte eski popülerliğini kazanacak oyundur.

Ayrıca; twisting nether'da guildi olmayan ya da guild'in hiçbir etkinliğine alınmayan horde kardeşlerimize kapımız ve mesaj kutumuz açıktır.
yaş ortalama 25+ olan oyun. bir efsanedir bu oyun ama bir türlü paraya kıyıp oynamaya başlayamadım.
sardık bakalım sanki hafiften oyunudur. hoş olmadı şu dönemde ulan.
bir dönem oynamıştım.Death knight tankım vardı.Tekrar dönmeyi düşündüğüm oyundur.Full tank gidebileceğim,dps'si zayıf da olsa az dmg alan bir char açmak istiyorum.Warrior bu tanıma uymakta mıdır?
Stormrage realminde oynadığım mmorpg'dir. Stormrage'de oynayan varsa haberleşelim.
güncel Önemli Başlıklar