bugün

Sıvamamaları konusunda dileklerimizi ileteceğimiz yeni işletim sistemi. Format falan yine olur ya emin misinizler falan. Onlar default geliyo.
Malum yerlere düşmüş ve yarın elimde olacak olan yeni işletim sistemi. Thanks gates.
sadece yanlışlıkla kapanma yüzünden 3 gblık dosyayı tamamen indirmiş olmasına rağmen yeniden indirmeye çalışan işletim sistemi.

lan o ilk indirdiğini naptın?
an itibarıyla %47'lik indirmesini tamamladığım işletim sistemi.

(bkz: ay hadi hayırlısı)
bu aralar umrumda olmayan işletim sistemi yükseltilmesi. eğer bilgisayar konusunda yeterli bilginiz yoksa biraz beklemenizi tavsiye ederim lakin. çünkü ilk birkaç hafta belki de driver sorunları yaşayacaksınız, belki de kavrayamayacaksınız sağı solu. bekleyin hele sizin modelinize sahip bilgisayarlar yükseltilsin de görün bakalım driver sorunu var mı, ya da bilgisayarla uzaktan yakından alakanız yoksa az durun bir nasıl kullanacağı videoları youtube'a düşsün. *
Şaka bir yana, linux kullansanıza lan.
windowsun son sürümü olacaktır.
bugün itibari ile rezerve edenler ; stabil olarak 30 dakika içerisinde geçiş yapcaklar geriye kalan kullanıcılar kademe kademe sırasıyla win10a geçiş yapabilceklerdir.
updateden bana görünmeyen sistem rezervasyon da yaptırmıştım. allah belanı bill gates.
Ubuntu kullandığım için beni fakmayan (bkz: fakmak)işletim sistemi.
Öncelikle windows insider programına kayıt olmuş kullanıcılar indirecek, ardından rezerve etmiş kullanıcılar ve sonra orjinal windowsu kullanan kullanıcılar alacak.

windowsun şimdiye kadar çıkardığı en iyi işletim sistemi. yakın zamanda çok güncellemeler alacaktır. göz tarama ve parmak izi desteği sunuyor. tam verimli olarak kullanabilmek için bu cihazlardan almak daha güzel olur bence. ayrıca cortana çok iyi olmuş. ne yazıkki şu an türkiye de kullanılamıyor. türkçe de değil haliyle. kullanabilmemiz için 2 yıl daha var en az. microsoft edge te gayet başarılı. chrome opera ve mozilla ya kafa tutacak bir tarayıcı olmuş.
rezerveyi yaptık ama masaüstüne indir diye bir şey gelmedi.
sebebi pm den söyleyin.
hem insider hem de rezerve edenler arasında olduğumdan ilk sıradan girdik indirme listesine.
dosya usb olarak indi. USB UEFI Bootable olarak ayarladım akşam formatı kaldı sadece.

Asus H97-Plus driver'ları gelmiş zaten orada sıkıntı yok.
daha sayı saymasını bilmeyenlerin çıkardığı işletim sisteminden ne beklenir ki. (bkz: windows 9)
lan benim bilgisayarıma niye gelmiyor diye merak ve sitem ettigim işletim sistemidir. rezervemi de yaptım bilen varsa aydınlatabilir mi mesaj kutusunu.
rezervemi yaptım, bana da gelmedi henüz. sağ taraftaki bildirim şeysini açtığımda en büyük yükseltme etkinliğinde yer aldığım, yükseltmenin aşamalı olarak kullanıma sunulacağı, hazır olduğunda bildirim gönderileceği mesajıyla karşılaşıyorum. bekleyelim bakalım.
Yaklaşık 4-5 saat kadar önce edindiğim işletim sistemidir. Öncelikle dosyaların silinmemesi çok hoş birşey. Fakat ekran kartı driverlerim uçmuş. Kendinden kurduğu SmartAudio ses driveri de çok hoşuma gitti. Onun dışında arayüz güzel fakat windows 8 daha iyi gibiydi. Windows defender'e yeni bir akım getirmişler. Resmen başlı başına bir virüs programı olmuş diyebiliriz. Xbox one isimli uygulama deposuna microsoft hesabınız ile giriş yapabiliyorsunuz. Yine windows 8 ile gelmiş olan mağaza uygulaması da ayrı bir güzellik katıyor. Özellikle windows 7'den geçiş yapan arkadaşlar ilk zamanlar biraz zorlanabilir. Onun dışında cortana diye bir özellik eklenmiş, başlı başına devrim yaratmışlar bununla diyebiliriz. internet explorer yerine microsoft edge adında bir tarayıcı tercih edilmiş ki ilk bakışta güzel gibi geldi fakat benim için bir chrome değil. Bilgisayarın başından kalktınız, mutfağa gidip birşeyler alıp geldiniz bu süreçte bilgisayar sanki uyku moduna geçmiş gibi bir 10-15 saniye kadar afallıyor. Onun dışında oyuncu arkadaşlara şimdiden geçmelerini kesinlikle önermiyorum çünkü ciddi driver problemleri var. Yükleyip geri dönüş şansınız da sözkonusu bu arada denetim masasından. Otomatik oluşturulmuş geri dönüş noktası apayrı bir olay zaten. Microsoft'un oluşturmuş olduğu son işletim sistemidir bu arada. Bu da demek oluyor ki artık sadece bunun üzerinde oynama/değiştirme yapılacak. Benim şahsi fikrimi sorarsanız olmuş, bu sefer microsoft turnayı gözünden vurmuş.
Edit: Driverlar amd ve intel için yayınlanmış. Oyuncular hadi yine iyisiniz.
güncelleştirmeyi rezerve edip alamayan arkadaşlar için çözüm;

1- Öncelikle windows update ayarlarınızı otomatik olarak almaya ayarlamanız gerekiyor.
2- daha sonra C:\Windows\SoftwareDistribution\download klasörü altındaki tüm dosyaları silmeniz gerekiyor.
3- komut istemini (cmd) admin olarak çalıştırıp " wuauclt.exe /updatenow " komutunu yazıp enterlayın.
4- windows update üzerinden tekrar güncelleştirmeleri denetle butonuna tıkladığınız da güncelleştirme başlayacaktır.

win 8.1 ile denenip sonuç alınmıştır.

edit: bazı sürücüler ile ilgili problemler oluyor, yeniden kurmak gerekebiliyor. tasarım olarak beğendiğimi söylemeliyim. oluşan problemleri karşılaştıkça yazmaya özen göstereceğim.
Henüz indirmek ve kullanmak için çok erken olan işletim sistemidir. Hele hele sisteminiz 2014 2015 model değilse, en az bir kaç ay beklemek gerekli. Çünkü Dün kurulum yaptım ve Ekran kartımın driver ini yüklemeye çalışırken tarihin ilk windows 10 mavi ekranını aldım, ekran görüntüsü almayı unuttum sonradan aklıma geldi, nasıl havam olurdu belirsiz. Harici usb ses kartımı kuramadım, Bizzat ekran kartımın stabil çalışması ve hdmi tv ye çıkış alabilmem için gerekli driverları kuramadım, Kendisi kurdu tabi ki, ancak Üreticinin kendi driver i kadar stabil değildi bu kurulum. Zaten hiç te beğenmedim. Biraz çizgi film vari olmuş. Windows 7 bence hala en iyisi. 4 çekirdekli, 8 gb ram li makinemde kaymak gibi akıyor. Dünkü deneyimden sonra geçmeyi pek düşünmüyorum açıkcası. Ama geçecek arkadaşların en az bir ay beklemeleri elzemdir.
Windows'un yeni çıkardığı ve çıkartmış olduğu son işletim sistemidir. Ayrıca şuan kullanmakta olduğumdur. Firmalar çoktan driverleri yayınladı bile. Sıkıntı olacağını sanmıyorum. Geçişte hiçbir dosyanın silinmemesi fevkaledenin de fevkinde bir olay zaten. Bazı ufak tefek problemler olmuş. Saat net 17.50'de windows geri bildirim, sorun bildirimi için online pencere yolladı şahsıma. Bulduğum bugları reportladım bende. Adamlar bedava işletim sistemi sunmuşlar, daha ne olsun?
uzun süredir windows 8 kullanan biri olarak, geçmekte tereddüt yaşadığım işletim sistemidir.

Ben Win7'den 8'e geçtiğimde bile kaç haftada alışmıştım.

Güvenemiyorum sözlük, boh da çıkabilir.
güncellerken saç baş yolduran işletim sistemi.bilen varsa mesaj atsın allah aşkına.

--spoiler--
tam iki saattir %67 de takıldı kaldı.
--spoiler--

görsel
windows phone a yüklemek isteyen windows insider programını indirip kurabilirler
Yapacağın temaya bu ne lan.
haha linuxa özenip komut yazarak indirmeye çalışanlar var.

afedersin sik gibi işletim sistemi. stabil halide dâhil 6 aydır kullanıyorum, 16 GB ramime rağmen kasan, çoklu masaüstü için klavye kısayolu olmayan, programların bir kısmında açılma sorunlarım var. HP kullanicisiyim, windows da zaten ısınma sorunum var, 10 ile iyice ısınır oldu. makinem hp envy dv6 7300et
iLK DOKUZUNDAN NE GORDUK KI AMK. iOS iYiDiR.
olmuştur. daha hızlıdır.