bugün

25 yaşından sonra büyük gelişim gösteren futbolcular arasında , hatta sporcular arasında da diyebilirim , en üst sıralara yazılabilecek bir efsane. şu anda 30 yaşında ama son 4-5 senesindeki ivmesi adeta x^2 fonksiyonunun grafiği gibi ki bunun içinde 1 yıl futbol oynayamama talihsizliği de dahildir.
(bkz: van dick)
Pickford'un insanlık dışı faulu nedeniyle sezonu kapatmış olan stoper.
çapraz bağları kopmuş. 7-8 ay yok.
ben bu adama aşığım ya. bir insanın topa vuruşu nasıl bu kadar estetik durabilir. güldüğünde yanaklarında oluşan o erkeksi çizgiler... daha fazla konuşamayacağım. ben en iyisi skillslerini izlemeye gideyim.

https://www.instagram.com...dAr/?igshid=1giutk5qgnf0m unutmadan bu nedir? bu insan mı? şahsen ben elendim...
Everton kalecisi pickford'un cinayete teşebbüs tarzı faulu ile sakatlanmış stoper.
görsel
Dünyanın anlık en iyi savunmacısı. Kule.
Topa götünü dönüyor top götüne çarpıyor sonra diyorlar ki çok iyi oynadı tek başına savundu.
Bu adam Nasıl yılın futbolcusu seçildi aklım almıyor.

Sergio Ramos o kupayı 5 kez kazandı herife hiç yılım futbolcusu ödülünü vermediler.
görsel
görsel
görsel
görsel
ballon d'or ödülünü alması gereken futbolcu.
bıktık artık messi, ronaldo goy goyundan.
ne yaptılar da adaylar.
sanırım yılın futbolcusu ödülünü alacak olan liverpool defansı.
messi'nin ballon dor'u hakkettiğini söyleyen futbolcu.
2-3 sezon daha bu performansı gösterebilirse, tarihin en iyi stoperi olur. güçlü fiziğine rağmen bu kadar çevik olması fark yaratıyor. böyle komple bir stoper uzun süredir gelmemişti.
38 yaşında süper lig de izleriz.
messi'yi görünce çalım yiyecek diye ödü kopan defans oyuncusu.

görsel
Nesta’dan beri bu derece “komple” bir stoper olmamıştı.
liverpool-chelsea süper kupa finali öncesi türk gazetecilerin abuk subuk sorularıyla muhatap olmak zorunda kalan dünyanın en pahalı stoperi ve yılın altın top adayı şahıs.
gidip "abi kusura bakma bunlar böyle" demek istiyorum.
Dünyanın en iyi stoperi konumunda...

Tabi biraz ortamda müsait.

Nerde nesta’lar, maldini’ler...
Şampiyonlar Ligi kupası
Premier League'de yılın oyuncusu
Futbolcular Birliği yılın oyuncusu
Liverpool'da yılın oyuncusu .
Getir oradan bir watford Van Dijk abimiz harman.

Messi görünce eleğe dönmüş defans. Evet.
Kaç hafta olmasına rağmen premier ligde çalım yemeyen tek defans oyuncusu.
Maestro defender gibin bişey artık.
görsel