bugün

Biyolojik olarak yanlış yapan kişilerdir. insan hem etçil hem otçul bir canlıdır. ikisini de yaşamını sürdürmesi için yemelidir. Şöyle demeleri gıcık ediyor "siz et yiyorsunuz çok sağlıksızsınız, bizim midemiz tertemiz." yok öyle bir şey arkadaş asıl et yemeyen sağlığını bozar. Şöyle bir şey de var "Biz hayvanların öldürülmesine karşıyız." kardeşim o zaman kaplan da ceylanları avlamasın. Ancak biyolojik açıdan bir döngü var. Senin hayvanları yememen bu döngüyü bozan bir şey.
vejetaryen eti yerken lezzeti değil kırlarda koşan sempatik sarı kızı hatırlar, ister istemez yerken midesi bulanır yiyemez gönlü el vermez ot varken neden sen sarı kız diye hönkürür bizimde iştahımızı kaçırır.
2 dakikalık yemek zevki uğruna katil olmama durumudur. vejeteryan olan kimse o zavallı hayvanların bir öğün uğruna öldürülmesinden nefret etmiş ve kendini diğer canlılardan bertaraf ederek ''düşünen hayvan'' sıfatını edinmekle kalmamış, obezite, kalp, tansiyon vs problemlerden de sıyrılarak insanca yaşamaya başlamıştır.
''hayvanlar'' canlıda ''otlar'' değil mi sorusunu akıllara binlerce getirmişlerdir.
et yemezler. ya hastadırlar ya da hayvansever. yemiyoruz kardeşim. sen yemeyince ölmeyecek mi hayvanlar, hayvanları yemezsek denge bozulur diyenlere inat yemiyoruz kardeşim. belki dünyayı değiştiremem ama benim için yemediğim 1 tavuk bile yaşasa yeterli. bir de ben et yemeden yaşayamam yaaaa diye triplere girenleri anlamıyorum ulan asıl et seninle yaşayamıyor. biz istiyoruz ki hayvan kanı dökülmesin, hayvanlar yenilmek için üretilmesin, kötü şartlarda yetiştirilmesin. adam gibi adamız aslında ama değerimiz bilinmiyor.
eski zamanlarda sadece hayvanla beslenen insanlar nasıl hayatta kaldı acaba vejetaryen vejetaryen.
olmak isteyip olamadığımdır. tamam oldum diyorum acıkıyorum etten başka birşey bulamıyorum çalışırken. ne yapayımki? t-rex olmaya mecbur bir otoburum.
tolstoy,da vinci gibi insanların içinde bulunduğu et yemeyen insanlar.
hayvan özgürlüğünü yok ettiği için et yemeyen güruhtur. domates, biber yiyince de bitkilere zarar veriyorsunuz. en azından hayatlarını sona erdiriyorsunuz. ahaha. o da canlı.

beynimizin etini yersiniz ama.
"ama bitkiler de canlı onları da yeme madem" diyenler tarafından ikna edilip an itibariyle sadece toprak ve kendi dışkılarını yemeye karar vermişlerdir.
not: yemek yemiyorum.
(bkz: vejeteryan) şeklinde yazılmayan aslı (bkz: vejetaryen)olan kelimedir.
et yememeyen ama et ürünleri (süt, yumurta) tüketen insandır.

(bkz: ben)
Et yemeyi sandığınızdan cok daha fazla abartarak karşı çıkarlardır. Nedenini bilmeden çok büyük saygı duyduğum kesimdir
sürekli sorun çıkaran insanlara tahammül etmek zorunda kalan insandır. bkz. şimdi burada sana göre yemek yok mu? tavukta mı yemiyorsun? balıkta mı yemiyorsun? gibi sorularla muhatap olmanın yanı sıra. her zaman böyle genç güzel olmayacaksın. kasların eriyecek bilmemne bilmemne. bir ömür bu tarz etobur insanlarla savaş vermek zorunda kalır vejetaryenler.
kurban eti yemememek bu aşka dahil mi?
içinde bulunduğum topluluk.

Hayvanlar doymak için av yaparlar, peki ya insanlar?

Et yemek gereksiz ve vahşice bir olay. Kendi zevkleriniz için hayvanları öldürüyorsunuz ve yiyorsunuz. Bu çok canice.
görsel
değilim ama bu potoyu severim.
Yeni dahil olduğum gruptur. veteriner hekimligi okumamin verdigi gazla basladigim soylenebilir. özellikle ciftliklerde gordugum sağlıksız, bakımsız, hayat denen guzellikten uzak hayvanlarin olum gunlerini beklemelerine tahammul edemedigim icin vejetaryen olmayi sectim. Tek kisilik direnis gibi bisey oldu. Hadi hayırlısı.
şu başlık altında bile bazılarının rahatlıkla faşist olduğunu görebilirsiniz. et yiyen insanlardan bahsederken kullandıkları, seçtikleri kelimelere bakın içlerini kin, nefret bürümüş. oysa güya medeni duygulara hizmet ediyorlar ama daha kendi gibi olmayanlara tahammülleri yok.

ayrıca son araştırmalar bir sinir sistemleri olmamasına rağmen bitkilerin de acı çektiğini ortaya çıkarmaya başladı. ha mesele hayvanların köleleştirilmesi ise bitkiler de tarlalarda, seralarda sistemli bir şekilde üretiliyor.

her insanın saygı talebinden önce 'diğerlerine' saygılı olmayı öğrenmesi gerek. yoksa dünyanın en medeni cemiyetine üye olun yine de öküzlüğünüz baki kalır.
O güzelim bitkilere nasıl kıydıklarını anlayamadığım insan topluluğudur. Hayvanların canı var da bitkilerin yok mu?
etsizliğin hakim olduğu bir yemek kültürü..
Kurban kesmeyin, sevişin.
görsel
her gün binlerce bitkiyi katleden insancıklar.
et yemeyi tercih etmeyen insandır. her şeyde olduğu gibi beslenme şekli de bir tercihtir. amma velakin vejetaryenseniz her sofraya oturduğunuzda 'ayyy yazıık' tepkisi alıyorsunuz. sanki yemek için ölüyorsunuz da zorla yememeye çalışıyormuşsunuz gibi. hayır arkadaşım. sen nasıl et yemek istiyorsan her öğün, bu insan da yemek istemiyor. dünyayı kurtaracağı için de değil hani. parça parça edilmiş bir şey yiyince kendini kötü hissettiği için. anlamayın hak vermeyin vs ama saygı duyun azıcık. her sofrada laf çarpmayın.
vejetaryen kişi size et yemenin mantığını veya mantıksızlığını anlatarak konuyu açmıyorsa siz de ona et yemememenin mantıksızlığını anlatmaya çabalamayın. istemiyor belli ki. o kadar.
Vejeteryan olarak bildiğim kelimenin aslı. Sen git koskoca üniversite oku, ilmi irfanı yala yut bi vejetaryeni bilme. Olacak şey değil.