bugün

benim abimin babamin tertemiz kani dokulecekse baslarim boyle vatana millete arkadas! yoktur oyle bir kavram eger birilerinin cani yaniyorsa, eger gencecik bir kadinin avuclarindan hayatinin sonuna kadar sevdigi adamin sicak avuclari kayip gittiyse, tombul yanakli o oglan cocugu babasinin ellerinden tutup da atmayacaksa ilk adimini, bu gece sabaha kadar bir anne cigliklariyla icindeki yanginla parcalamak isteyecekse gokyuzunu olmaz olsun oyle vatan oyle millet.
"bir devlet cinayet işlemeye karar verdiğinde kendisine daima vatan adını takar." (bkz: friedrich dürrenmatt)
anne ve baba kavramlarının anlamsız olması gibidir. anne-baba nedir arkadaş alt tarafı senin dünya ya gelmene yardımcı olmuş sevişmiş falan filan.
asıl anlamsız olan askerlerin şehit olmasının sebebini vatan millet kavramına bağlamaktır. senin abinin babanın kanını kim akıtıyor kardeşim ? eğer birilerinin canı yanıyorsa, ocağı sönüyorsa bunun tek sebebi hala kürtlerin içimizde yaşamasıdır. onlar yok edilse böyle bir sorun da kalmayacak ortada. yakında o günler de gelecek inşallah.
vatan ve millet kavramına "milyarlar" değer verirken, bu kavramlara değersiz diyenlerden bana kendilerini, analarını, kız kardeşlerini ve sevgililerini kargo ile yollamalarını rica ediyorum ve korkmasınlar 5 tl olan kargo parası benden. ayrıca bu yollanan kişilere değer vermeyeceğimden dolayı bunları kargodan alır almaz kıyma makinasından geçirip, piranhalarıma yem yapmayı düşünüyorum. Eğer bunu beğenmezlerse canlı canlı yem yapabilirim.
bazı yazarlar dalga geçmiş sanırım anne baba nedir ki diyerek ama aslında doğru bir şey söylemişler.evet anne baba nedir gerçekten sevişmişler sen olmuşsun.zaten seni dünya ya getirdikleri için sevmezsin onları.doğurmakla anne baba olunur mu olunmaz.bunu kabul edersin.o zaman neden seversin ? seni gerektiğinde canını verebilecek kadar sevdikleri ,korudukları için,seni karşılık beklemeden sevdikleri için seversin.sana kötülük yapmayan güvenebileceğin insanlar oldukları için seversin.

neyse laf çok uzadı.sonuç olarak evet vatan millet kavramları anlamsızdır.ne için benim kardeşimin ,babamın ,ya da sevdiğimin kanı dökülsün.devlet için mi? bırakın allah aşkına.
bayrağı bez parçası, Kuran-ı Kerim'i salt bir kitap olarak gören düz mantığa sahip, mankurtlaşmış müptezellerin sakat mantığıdır. insan için değer yargıları son derece önemli hatta kutsanan şeylerdir. millî ve manevî değerlerde aynıdır ve bu söylem bunların uğrunda serden geçenlere hakaret niteliğindedir.
bu kadar vatan evladı hiç yere ölüyorken aksinin düşünülemeyeceği durum.
cefa çekilmeden sefa sürülmezdir. yeni yetişen nesil nedense içi boş ve benmerkezci yetişmektedir. vatan uğruna dökülen her damla kan bir amaca hizmet ediyorsa kutsaldır ve içtenlikle dökülür. şehitlik en yüksek mertebelerden biridir anlayana.
hala vatan ve millet kavramları anlamsız diye inat edenlere kampanyam var. hemen bana kargo ile yollayın kendinizi ve bende kafanızı piranhalarımın akvaryumuna sokup, parçalattırayım. kafanızın eti ve yüzünüz kazınırkende ben bu laflarınıza inat piranhalarıma eşlik ederek sizin etinizi kıtır kıtır yiyeyim. bunlar benim kişisel zevk ve renklerim. ben bu ülkenin mazlum vatandaşının kafasını karıştıran cümleleriyle, saçmalıklarıyla sabrı taşıran bu insanları piranhalarıma atmayı cinayet olarak görmüyorum ve kutsal olduğunu hiç zannetmiyorum. ben sorana sadece "piranhalarımı yemliyorum" derim.
peki; Biz, abimiz, babamız ucunda ölüm var diye savaşmayalım.. Ee? sonra onlar analarımızı bacılarımızı ne yapacak?

Hadi bunları geçtim. Uğrunda savaşacak değerlere sahip olmayan bir insan yok olmaya mahkum değil, çoktan yok olmuş demektir.

Not: komando ve şehit yakınıyım.

edit: babam ve onun gibiler siz burda rahat rahat entry girebilin diye senelerce dağlarda terörist avlasın, kimisi şehit olsun, siz de bol bol eksileyin anasını satiyim.
Bir gerçektir*. Türkiye'de söylemek ise insanın başını derde sokar. Dikkat ediniz. Çünkü "her şey vatan için"! Önce devlet gelir*. Sonra siz...
Anarşizme meyilli değil, meilli insan söylemidir.
yeryüzünde devletler kurup, bu devletlere sınırlar koyup, bu sınırlar içinde her türlü hakka sahip olduğunu ileri süren, bu sınırlar içinde kafasına göre her boku yiyen bir canlı insanoğlu.
gerçekten şahsen anlamakta zorluk çekiyorum. ne lan bu savaş denilen zıkkım, kimin dünyasında kimden hak talep ediyorsun ve diğer insanları öldürüyorsun.
sınır neymiş lan, ne sınırı? neye sınır koyuyorsun sen ey güzel insan?

dip: bu sözlerimden inançlı biri olduğumu çıkaran olabilir. ama bildiğin ateist bünyeye sahip biriyim ben ey yazar.
zeka yoksunu soysuz insan söylemidir.

uzun uzadıya vatan-millet kavramlarından bahsetmeye gerek yok. gerek yok amına koyim!! kime neyi anlatacaksın(?) milletin acılarından beslenerek götünden uydurduğun acıklı masallarla mı varacaksın bu sonuca(?) içinde biriktirdiğin soysuzluğu çakma hümanistliğinle birleştirip mi varacaksın bu sonuca(?) bu ve benzeri yollardan giderek varıyorsan sonuca, yürüdüğün yolları sikeyim!
etik, manevi, kültürel değerlerin hiç edilmesiyle varılan önermedir.

sadece yaşama içgüdüsüyle hayatta kalmaya çalısanlar hayvanlardır. bizi onlardan ayıran manevi değerlerimize, sembollere yüklediğimiz anlamlardır. bu düşünceyle yaklaşıldıgında dünyada hiç savaş çıkmaması, milletlerin hiç sürtüşmeye girmemesi, üstünlük yarısında olmamaları gerekir. evet bu iyi bir şeydir fakat bu tarz evrensel bir toplum sözleşmesi yaratmak veya konsensusa varmak imkansızdır. kimse ölmesin, bütün insanlar bir olsun tarzı yaklaşım temelde mantıklı olsa da günümüzde kahvehane mantıgıyla yapılan aşırı optimistik ve imkansız bir önermedir. bu imkansızlığın bilincinde olan yeryüzündeki tüm milletler kendi milletinden olanların refah içerisinde yaşaması için bir mücadeleye girişmiştir. yani bu saatten sonra vatan millet kavramlarıyla dökülen kanlar her milletin kendi varlığını koruması adınadır. bireysel açıdan baktığınızda arkanızda bıraktıgınız kardeşlerinize, annenize, babanıza zarar gelmemesi için uğruna mücadele etmeniz gereken şeydir.

yani artık vatan sizin için sevdiklerinizi, milletinizi ve sizin yaşayabilmeniz uğrunuza daha önceden kanlarını dökmüş olanlara bir minneti ifade etmektedir, anlamsız değildir. aynı mantıkla herşeyi maneviyattan arındırıp saf bir realizme büründürmek, insan doğasına uymayan bir düşüncedir. çünkü insan en nihayetinde duygularıyla yaşayan bir varlıktır.
güncel Önemli Başlıklar