bugün

destekçilerinin ciddi ciddi meclise gireceğini iddia ettiği parti. nasıl bu sonuca vardığınızı merak ediyorum.

edit: dedim ya merak ediyorum. eksileyeceğine barajı nasıl geçeceğini anlat.
yüzde 1-2 oy alsa büyük başarıdır.
milletvekili aday adaylığından para alınmayan tek partiymiş.
edit: pkk ya ilk şehitleri veren partidir. görsel
adı değiştirilip daha samimi bir imaj yakalanmaya çalışılmış parti. alacağı oy standart.
70'lerin maocusu, 90'ların kürt halk hareketi savunucusu, 2000'lerin ulusalcısı doğu perinçek önderliğinde iktidara yürüyesadsadada *

adamlar da haklı işçiden giriştiler olmadı, bir de vatan diye denemek lazım.
yetkilileri "hepimiz seyid rıza'yız" açıklaması yapan y-chp'nin gerçek yüzünü görenlerin üye olması gereken partidir.
70'lerin anti emperyalisti, 90'ların anti emperyalisti, 2000'lerin anti emperyalisti doğu perinçek önderliğinde iktidara yürüyecek olan partidir..

belki bu seçim değil ama sanılandan daha yakında...
ölen pkk'lılara üzülüyorum açıklaması yapan alparslan türkeş'in yolundan gidenlerin milliyetçiliğini sorgulayan arkadaşlar, geçen yıl pkk'nın kendisini tasfiye etmesi durumunda, abdullah öcalan da dahil olmak üzere bir genel af çıkartılması gerektiğini savunan perinçek'i ne gibi argümanlarla savunacağını açıkçası merak ediyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=8AMMkyXJ6Wg

türkeş'ten de, perinçek'ten de hazzetmem. insanlar milliyetçi de olabilir, sosyalist de saygı duyarım. ancak savunduğunuz adamlarla, söylediklerinizin arasında biraz tutarlılık olması gerekiyor.

haa bir de şu malum görüşmenin fotoları vardı değil mi? ama pardon gazetecilik mesleği gereği yapılan bir görüşmeydi bu. lan ben kız arkadşıma bu kadar duygulu çiçek verdiğimi hatırlamıyorum.
http://i.ensonhaber.com/r...an-ocalan-sorusu_7372.jpg
işci partisinin isminden dolayı pirim yapmayacağını anlayan kandil çiçekçisi ''perinçekin'' kurduğu partidir bebek katili aponun fikir danışmanlarından biridir ingiliz ajanı olduğu yıllarca anlatılır.
kimisinin, pkk konusundaki tutumunu, ömrünü pkk'yla mücadelede ederek geçirmiş askerlerimizden, teröristbaşını sorgulayan albayımızdan, teröristbaşını idama mahkum eden hakimimizden daha iyi bildiğini sandığı partidir.

vay sizde ne cevherler varmış!... saydığım insanlar bilmiyor ama siz biliyorsunuz öyle mi?
barajı aşması zor görünse de -tabi şu an için görüşüm bu- işçi partisi'nin adını vatan partisi olarak değiştirmesi geleceğe dair umutlarımı arttırdı açıkçası. umarım barajı geçer vatan partisi ve umarım bu anlık görüşümde ben yanılırım. zira isminin derinliğinde atatürk ve kuvay-ı milliyecilerin kuruculuğu olan bir parti. soner yalçın'ın da konuyla ilgili yazısında belirttiği gibi 109 yaşında.
destekçilerinin perinçek'in geçmişteki icraatlarını açıklamak yerine, parti bünyesindeki isimleri öne sürerek savunmaya çalıştıkları parti. neden? çünkü savunulacak bir tarafı yok.

en büyük hatası perinçek gibi bir ismin liderliğinde bu yola girişmiş olmasıdır.
Meydana pek bir hızlı girmiş parti. Hayir bir yere toslaman da sonra.
Bu yaşıma kadar hiç parti tutmadım. Rahmetli babam particilik salak işidir demişti.
Ama sanki bu partiye sempati duyuyorum.
Oyda veririm belki. Gidişada bakacam.
hayatı boyunca mhp'ye bir tek oy bile vermemiş birisi olarak beni değil kudurtan, ancak güldüren bir parti olabilir.

hani bak osman pamukoğlu olsa bu partiye saygı duyarım, hatta sempati ile bile bakabilirim ama arkadaş perinçek'ten bahsediyoruz be biraz insaf.
lideri perinçek'in geçmişteki icraatlarını defalarca açıkladığımız halde birilerinin hala "savunulacak yanı yok" diye atarlandığı partidir.

hadi hiç üşenmeden bir daha yazalım:

perinçek'in geçmişten beri değişmeyen tutumu anti emperyalizm, geçmişten beri değişmeyen talebi tam bağımsızlıktır.

teröristbaşı ile görüşmüş... perinçek'in niyeti teröristbaşını anti emperyalist çizgiye çekmekti. zira mikro milliyetçilik temelli pkk hareketinin türkiye'deki sol toplumsal muhalefeti böldüğüne, abd ve israil'e yaradığına inanıyordu haklı olarak.

ne yani? söz konusu görüşmeyi yeni öğrenip habire tekrarlayan toy çocuğa mı itibar edeceğiz, yoksa ömrünü pkk'yla mücadelede ederek geçirmiş askerlerimize, teröristbaşını sorgulayan albayımıza, teröristbaşını idama mahkum eden hakimimize mi?

istersen onları da bir haberdar ediver. belki o görüşmeden haberleri yoktur! sayende öğrenir, aydınlanırlar!...
internet ortamında şişirilen sikindirik bir parti. biri yazmış türkeş pkklılar için ağladı bunun başkanı pkk'lıların başı ile bir birlerine gül alıp verdi, kıbrıs barış harekatına işgal dedi, türk askerine israil askeri gibi dedi. biri demiş bahçeli ermeni'yi belediye başkanlığına aday gösterdi. allah allah türkiye cumhuriyeti vatandaşı değil mi ermeni? ne lan bu?
afferdersin ermeni demekle ermeniyi belediye başkan adayı gösterdiler demek arasında fark yoktur. yani reco'dan bir farkınız yok.

ve ekleme. ölen pkklılara üzülüyorum diyen türkeş'in o sözlerinin tamamını yazın ibneler.

http://rusencakir.com/MHP...urkes-Ben-Degismedim/2272
MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in, Milliyet’e aktardığı Güneydoğu ile ilgili görüşleri şöyle:
“Halk PKK teröründen bizar olmuş durumda. Diğer illere şehid cenazeleri gidiyor. Bu durumlar karşısında birtakım siyasetçiler çıkıp ‘Biz kanı durduracağız, barışı sağlayacağız. Savaştan değil barıştan yanayız’ diyorlar. Hepimiz barıştan yanayız, ama savaşı açan biz değiliz ki orada! Saldırgan biz değiliz ki!
Sadece güvenlik güçleriyle bu iş çözülmez. Bizim, ilmi esasa dayalı bir savunma planımız var. Özel bir teşkilat kurulması lazım. Bunun içinde sosyologlar, toplum psikolojisi uzmanları, ekonomistler, siyaset uzmanları, çok güçlü istihbarat elemanları bulunacak. Bölücü terör karargâhlarında Türkiye’ye karşı planlar daha düşünülürken hükümet bundan haberdar olmalı, karşı planını hazırlayıp uygulamalı.
Başarının şartı o yöre halkını kazanmaktır. Bunun için ‘Kürt meselesi’ denildiği zaman sadece Türkiye sınırları içinde Kürtçe konuşanları değil, Ortadoğu’da Kürtçe konuşan, Kürt adını alan bütün toplulukları dikkate alıyorum. Türkiye cumhuriyeti hepsini göz önüne almalı. Çünkü hepsi bizim insanımızdır, bizden ayrı değillerdir. Onlar da müslümandır. Aramızda din birliği, kültür birliği, hatta evlenmeler yoluyla kan birliği vardır. Onları sahiplenmemizde çok yarar var.
Biz parti menfaatını yurt ve millet menfaatının önüne koymayız. Bunun için ılımlı bir politikayı, vatandaşlarımızı sahiplenmeyi tercih ediyoruz. Biz öldürülen PKK’lılardan dolayı da üzüntü duyuyoruz. Onların birçoğu Güneydoğulu ailelerin çocukları. O bölgenin insanları eğitilmeli, aydınlatılmalı. Ayrıca bölgede işsizlik, fakirlik, ekonomik düşkünlük var. Devlet işleri birbiriyle ilgilidir, bir tekini ele almak yetmez."
Perinçek'e bak hizaya gel.... Kandil çiçekcisi
oyları bölecek diyen mal yazarlarımıza sesleniyorum. ne yapsalardı TR 705 kodlu ajanların ve takunyalı muhteremin kankalarının doluştuğu atatürk'ün 6 okunun kırılıp atıldığı neredeyse baştan sona tasfiye edilmiş bir partiye mi oy verselerdi. haydi durmayın sizde oyları bölüp "vatan" da birleşin.
kaç derece döndükleri belli olmayanların partisi afedersin. ne sağcısın ne solcusun oportunizme bulaşmış tipik bir orta yolcusun.
neden ismi değişti acaba. algıyla mı ilgisi var.
yurttaşlık bilincini halka uygulayacak oluşum.
oylar bölünmesin dedik baktık vatan bölünüyor.
oylar bölünürse bölünsün vatan bölünmesin diyenler oy vereceği parti.
türkiye de tek açık sözlü genel başkana sahip parti.
pkk lı militanları apo ile beraber içtima eden kızıl komünist perinçeği şimdi de ulusalcı, vatansever diye kakalamaya çalışıyorlar,
ergenlerde de bir ak parti ve tayyip düşmanlığı hasıl ettiler nasıl becerdilerse,
bakalım ne zanan uyanacaksınız.
bop eşbaşkanlarına korku salan yeni oluşum.
Yeni yetmecik ergenlerde heyecan uyandirann siyasi parti. Hayir ekmek çikmaz burdanda yavrucuklarim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar