bugün

Ne mutlu türküm diyene.
Severek okuduğum andımızda tüylerimin diken diken olmasına sebep olan, benim için en can alıcı kısmıdır bu kısım..

Varlığım Türk varlığına armağan olsun,
Ne mutlu Türküm diyene..

10 yaşındayken de, 30 yaşında da tam bu kısımda ne kadar büyük ve kutlu bir ailenin parçası olduğumu daha iyi anlıyorum.
Hayatımda belki bana en güven veren anlardan biridir bu sözü içten bir şekilde okuduğum anlar..

Biz bu sözleri kuru kuruya ezberleyenlerden değil; kalbine kazıyanlardan, ruhuna işleyenlerdeniz çok şükür.
iyi dersler.
andımızda geçen cümledir.
Milliyetçi geçinen mhp’nin döneminde kaldırılan andımız’dan bir söz.
Her sabah gururla söylerdik.
Benim için bir şey değişmedi, hala gurur duyarım.
güzel bir sözdür. evet.
Görür görmez "ne mutlu Türk'üm diyene" diye bitirdiğim, andımızın bir sözüdür. Bunu okuyabilen şanslı nesildenim..

Türk olmayanların kanına çok dokunur bu söz.. O yüzden kaldırmıştırlar andımızı..

Andımızı kaldıran fetöcü şudur,
(bkz: Hüseyin çelik)
ümmetçi arap sevicilerini ve bağımsız kürdistan isteyen etnik bölücüleri kudurtan sözdür. bu ülkede yaşıyorsan türkiye cumhuriyeti vatandaşısın. bunu söylemek istemeyen insan açıkça görüşünü belli etmiştir aslında.
Ne mutlu türküm diyene.
varlığım türk varlığına armağan olsun.
Benim varlığım kimseye armağan olmasın birader. Ben hiçbir ideolojiye kendimi feda edecek kadar bağlı değilim. Böyle de hayatı çok seviyormuşun gibi gözüktü ama olsun bizim her gece nasıl ölüm hayalleri kurduğumuzu bilen biliyor.
Yani diyeceğim o ki sebebsizce kendimi camdan aşağı atar öldürürüm ama ne sağ için, ne sol için, ne bu ülke için canımı feda etmem. Böyle de bi ibneyim işte.
Her Türk ün canı gönülden söylemesi gerek.
Olsun da niye hep fakirlerin , gariplerin varlığı armağan olsun. Niye bu bağdat caddesinden şehit çıkmaz. Niye hep köylü, yıkık dökük evlerden şehit cenazeleri kalkar. Ölelim de hepimiz ölelim. Senin çocuklar amerikada , londra da gezerken benim çocuklar niye dağda sırtlarında kaç kilo yükle vatan bekler. Öleceksek de kalacaksak da beraber olsun.
andımızın sondan ikinci cümlesidir. son cümlesi ne mutlu türküm diyene, evet.
varlığımı kimseye armağan etmemem gerektiğini çeşitli yollarla farkettiğimden beri katılmadığım söylem.
eskiden öyleydi. artık umrumda bile değilsiniz. ne haliniz varsa görün çok da sikimde.
"ne mutlu türk'üm diyene".
andımızın sondan ikinci cümlesidir. son cümle ne mutlu türküm diyene, evet.
hemen ardında, "ne mutlu türküm diyene" demek istediğim laftır.
asiri derecede fasizan bir cumle. neyse ki andimiz kaldirildi da boyle sacmaliklardan kurtulduk.
ne mutlu türk üm diyene şeklinde devam eden kutlu slogan.
Hmm, demek türk varlığına değil, türk ülkesi (Türkiye) varlığına adayınca daha iyi oluyor.

Arkadaşlar isterseniz ülkenin adını da değiştirelim, varlığımızı anadolu islam devleti'nin varlığına adayalım, nasıl olur?

Hiç kimsenin varlığına adamasak nasıl olur kıppss diyecek bağlamdan bağımsız siyaset kasan überzeki liboşlar da bu yeminden kurtulunca arapçıların kendilerine bi şey dayatmayacağına inanmaya devam etsin, inanırsak olur bence.
Küçücük çocuklara okutulan andımızda geçen son derece faşistce bir cümle. O çocuk çok mu sikliyor türk olmayı acaba?
ilk ve ortaokula giden çocuklara zorla ezberletilen ve söyletilen andımız'da geçen bir cümle.

neyse ki andımız kaldırıldı.