bugün

Her daim böyle naif, hoş, duygu yüklü, sevecen entrylerle varolmasını dilediğim yazar kişisi.

Vallahi gözlerim yaşardı, hayat tecrübesine, olgun yaşına yakışır, fıstık gibi yazı olmuş.
ilk defa ağzından küfür, hakaret değil, bal damlamış.

Varank reis, hep böyle kal!
Öteki türlü çekilmiyorsun, hiç kusura bakma.

Geçmişler olsun, şifalar diliyoruz efenim...
Şov yapan dede dediğim yazardır.

Neden bunu yazma gereği duydun ki ?!.

Allaha sığın, sözlüğe değil !.
varank'ın profil fotoğrafındaki kendisi mi?
adamın hasıdır. sözlüğün olgunluk,tecrübe,karizma oranlarını baya bir yukarı çeken yazardır. allah yokluğunu göstermesin reisin.
kalemi kuvvetli, düşmana korku dosta güven salan yazar.
"işin içinde bir kahbelik olabilir" bakışı bu. Hörmetler reis.

görsel
emmimin yaşıtları biraz daha sakal uzatıp milletin rüyasına ak sakallı dede olarak giriyorlar. bizim emmi rüyaya girse "solculaarrr zındıklaaarrr" diye sopa ile kovalar hepimizi kan ter zor kalkarız yataktan..
yüzündeki nuru gören bir tek ben miyim? maşaallah barekallah rabbim nazarlardan korusun.
yazdıklarının %99'una katıldığım yazardır.
Reis gündemden düşmüyor hiç. Hızlı ve yaşlı.
sabah namazından sonra uyumaz. tembellik kitabında yoktur. gün başında sözlüğün ilk aktiflerinden olur. (pasiflere had bildirir.)
1 milyon tane ripple'ı olduğu iddia edilen yazar.
Ripple den kazandığı paralarla, Modetatorlüğe bir adım daha yaklaşmış yazardır. Artık Masaya vura vura alacaktır moderatörlüğü.
Kaç dönüm çay arazisi var, ne yapacak coini.
Dedemiz agabe kadrosundan değil kendi sırasından olacak aşıyı.

Benim bakan akrabam olsa bi koli aşı yaptırırdım.
milletin içkisine, orucuna bilmemneyine kafayı yoracağına

kendi haline ağlasın.
Hoş görün. Unutuyor, bir dediği bir dediğini tutmuyor. O yaşta olur öyle..
süzme rum çocuklarının provokasyonuna gelen yazar.

yav abi, ne kadarda çok ciddiye alıyorsun hakkında atılan asılsız iftiraları, yalan yanlış sarf edilen sözleri. biraz umarsız ol yav, yıllardır bu sözlüktesin nasıl olur da kemalistlere karşı bağışıklık kazanamadın anlamadım gitti.
Dayı yine piçlere ayar vermekle meşgul.
Dayı bayramdan sonra bir ara çaykara'ya çıkacağım. Dönüşte bir lahveni içerim.
Dayı allah razı olsun.
Allah razı olsun.
Allah razı olsun. Rabbim kabul etsin.
Bir yandan canlı putlara tazim etmekte, diğer taraftan hatim indirmektedir!

Mekke müşrikleri de bunun gibiydi. Eski inançlarına islam'ın getirdiği en büyük yenilik tevhid ve ihlastı ki bunlarda zerresi yok. Müşrikler nasıl Allah'ın yanısıra tahtadan, taştan putlara tazim ediyorlardıysa bunlar da babadan oğula Allah dostluğu (!) tevarüs eden, kendilerine Gavs diyen papazlara, canlı putlara tazim ve de kölelik ediyorlar.

Bunlar tevhid ve ihlas nedir onu bile bilmez. Yardımcı olalım:

https://islamansiklopedisi.org.tr/tevhid

https://islamansiklopedisi.org.tr/ihlas

Hatim indiriyorum ayağına, kuran'ın anlamadığın arapçasını büyü metni gibi kırk kere baştan sona okuyacağına, bir kere olsun Türkçesini oku da asıl mesele neymiş anla diyeceğim ama Türkçesini de anlamaz bunlar. Yobaz ve cahil babalarından nasıl öğrendilerse öyle giderler..

https://acikkuran.com/2/170
hatimden gelip sözlükte dedikodu yapan ıhtiyar.
bize ne efendi senin dininden. git ötede yaşa arap masallarını.
Allah kabul etsin. Amin.

Sağol Hacı ağabey.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar