bugün

ilk kez kantinde kahve içerken gördüğüm ve klibinin büyükada'da geçmesi dikkatimi çeken ece mumay şarkısı.
Aynen sevgili elissa o hastalik bitek sende var, trilyarda bir gorulen amiyane tabirle artiz rahatsizligi,)
Kokusu başıma döndüren.
Kokuların bir kısmına alerjim var kavun da yiyemem başımı döndürür mesela.
ilginç bişeyimsigilim galiba.
biz ilçe demedik ki...
2011 civarında görükle' de bulunan bir kafeydi.
https://youtu.be/XTI8dwNlO0E
klibi büyükada'da çekilen ece mumay şarkısı.
Hiç hoşlanmadığım kokudur.
Sabah sabah vajina diye okudum
Tövbe tövbe ya.
benim hiç sevmediğim kokudur.
sevmediğim kokulara vanilyanın yanında hindistan cevizi ve lavanta eşlik eder.
Dünyadaki en pahalı 2. Baharattır. (Safrandan sonra.)
Evlerde kullanılan vanilya genellikle yapaydır.
insanlar vanilya deyince neler biliyor söylüyor ben sadece kek yaparken kullanılan bir malzeme olarak biliyordum. kusura bakmayın cahilliğime verin.
teknoloji dünyasında genelde kullanılan programlama dili ve ya oyunun durumunu ifade etmek için kullanılır.

phalcon framework (PHP için yazılmış bir frameworktür) , vanilla php (phpnin dümdüz halini ifade eder)

vuejs (javascript frameworküdür) , vanilla javascript (dümdüz javascript).
sübhanallah kardeş.
salepgiller familyasından olan, hoş kokulu bir bitki türüdür. tatlı ve pastalarda kullanılabildiği gibi; krem, losyon ve şampuanlar için de tercih edilmektedir.
Parfüm içeriğinde vanilya varsa çekinmeden kullanın.*
Yoğun kokulu parfümlerin içinde çokça bulunur.
kendimi bildim bileli Vazgeçemediğim baharat. vanilya aromalı kahve, vanilyalı kek, vanilya kokulu parfüm, vanilyalı dondurma, vanilya kokulu bakım ürünleri, vanilya, vanilya, vanilya.

Okunuşunda bile bir ahenk olan, dünyanın en güzel şeyi, vazgeçilemezlerden.
eskiden dondurmalarda kullanılırken artık bunun yerine krema kullanılıp vanilya diye yutturuyorlar. ama açık dondurmacıda harbi vanilya bulabilirsiniz. saygılar.
lavinya çağrışımı yapan sözcük.
Çiçeği sarı, dondurması beyaz, kendisi siyah garip bi bitki olsa da doğanın nimetlerindendir.
(bkz: vanilla sky)
Fonetik olarak kulağa çok güzel gelen kelimedir.
vatanı meksika olan, yokluğunda dünyanın tamamen anlamsızlaşacağı bitki.
sentetiğinin kokusu kendi orjinalinden daha güzel olan aromatik çubuk meyve.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar